Skocz do zawartości

espace,v-klasa,mondeo mk3,vectra lub trojaczki


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

Może bez obrazy ale jak gdzieś już pisałem takie auto to dla ludzi z kryzysem wieku średniego (sam mam Alhambrę i kryzys też).

Badziewsko się tym jeździ solo ale z przyczepka całkiem całkiem wygodnie..

 

eee tam gadasz... kola 16 cali fajnie polykaja dziury w drodze, sztywne zawieszenie... i duzo miejsca

 

a kryzys wieku sredniego to wymysl producentow lekow wspomagajacych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

eee tam gadasz... kola 16 cali fajnie polykaja dziury w drodze, sztywne zawieszenie... i duzo miejsca

 

a kryzys wieku sredniego to wymysl producentow lekow wspomagajacych :czerwona:

 

 

w ubiegłym roku zrobiłem dokładnie odwrotnie.

Zamieniłem vana -ZafiręB - na limuzynę. ale wtedy jeszcze nie myślałem o przyczepce :tuptup:

Jazda solo nie ma żadnego porównania. Vany są sztywne (żeby nie przewracały się w teście łosia), głośne w środku, mało komfortowe i absolutnie

nie nadają się do bardzo szybkiej jazdy w trasie/ na autostradzie. Jak mocniej wiało to miałem problem, żeby przy 170 utrzymać się na jednym pasie na autostradzie

Dłużej pojeździsz to zatęsknisz za audi.

Przy 181 cm wzrostu fotel miałem na max do tyłu, no ale gdzieś trzeba te 7 foteli upchnąć..

Edytowane przez killbill (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

killbill - moj brat ma zafire... i jakby to powiedziec, zafira a sharan to tak jak opel corsa i vw golf...

nie ma porownania, znam zafire i moge sie odniesc do tego

znacznie ciszej w srodku - v6 prawie wcale nie slychac na wolnych obrotach - 2 razy zdarzyla mi sie na wlaczonym silniku proba "odpalenia" auta /przyzwyczajony do kle kle kle :czerwona:/

do 130km/h slychac tylko szum powietrza...

zawieszenie tez pracuje zupelnie inaczej, auto jest ciezsze od zafiry o prawie pol tony... a to duza roznica w prowadzeniu...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ilość miejsca w Zafirze vs. trojaczki - nie ma porównania. Ale w jednym i drugim męczę się na tylnych fotelach. W trojaczkach są dla mnie za niskie no a w Zafirze to w ogóle nie mam ich gdzie schować. Wyżłobienia podłogi wymuszają właściwie tylko jedną pozycję podczas jazdy. Na szczęście rzadko jeżdżę z tyłu. W A6 jak na osbówkę ilość miejsca na nogi z przodu powala! Zostanę jednqk przy zdaniu, że do dużej przyczepki - VAN!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja miałe Mondeo MKIII 2.0TDDI bez wirusa niecałe 100KM , bez problemu radził sobie z przyczepą , pierwsza 1200kg nastepnie 1050kg.

Osobiście polecam Mondeo tylko jesli z lat 2001-2004 to trzeba bardzo uwazać na TDCi -cała masa była z uwalonymi wtryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio i powiedz jak się jeździ Sharanem w porównaniu do Audi. Miałem okazje ostatnio jeździć Alhambra TDI i powiem ze po przesiadce ze zwykłej osobówki, co najmniej dziwnie mi się jechało. Za jednej strony fajnie, bo wysoko i miejsca b.duzo. Zawieszenie tez OK, ale jakoś tak dziwnie się czułem mając szybę na wysokości brzuchu a nie ramienia. Powiedz mi czy jesteś zadowolony z samej jazdy solo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze... jestem zadowolony

 

jest duzo twardszy niz moje poprzednie auta i o dziwo nawet w zaketach zbytnio sie nie kladzie... jak narazie kontrola trakcji wlaczyla mi sie raptem kilka razy / na szczescie mozna ja wylaczyc :)

 

siedzenie wyzej, ma wg mnie 2 powazne zalety - wiecej widac na wzniesieniach, swiatla aut z naprzeciwka mniej oslepiaja

 

po zapieciu mojej niemalej cepki /1500kg DMC/ tyl siadl mi raptem o 2 cm!!... i ze tak powiem do 110km/h pewnie sie prowadzi taki zestaw

 

moc silnika + 6 biegow pozwalaja w miare szybko jechac z cepka, przy jezdzie solo sharan zamiata wiekszosc osobowek

 

troche upierdliwe jest zmienianie biegow bo sa krotkie - na szczescie juz na 4 biegu spokojnie mozna jezdzic od 50km a na 6 biegu juz od 80km/h,

 

z cepka na haku 2 bieg, predkosc 100km/h - wskazanie kompa spalanie chwilowe 70l/100km :look: ale i tak rekompensuje to blyskawiczne polykanie zestawem na 2 biegu chocby ciezarowek :lol2:

 

co do jazdy solo na trasie... autostrada - predkosc 140-150km/h spalanie wyszlo mi 13,5l/100km lpg...

w miescie przy normalnej jezdzie 15-16l lpg

 

na trasie predkosc 90-95km/h wg tempomatu - spalanie nie przekroczylo 10l/100km

 

przez miesiac jak mam vw nalatalem juz mu ponad 4000km... i ogolnie jestem zadowolony, wyszykowalem go juz do cepki - zalozylem hak, nowe przeguby, lozyska, olej w silniku i skrzyni...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.