Skocz do zawartości

espace,v-klasa,mondeo mk3,vectra lub trojaczki


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze zostalem /jak to juz bywa tradycyjnie przed sezonem bez holownika/ poraz kolejny staje przed dylematem co kupic

 

zawezilem krag poszukiwan do n/w modeli

 

renault espace IV - silniki 2.2dci lub 3.5benzyna

galaxy,sharan,alhambra - po 2001 roku 2.8 benzyna

mondeo mk3 kombi 2.0tdci/+ virus/ lub 2.2tdci /pytanie do siedzacych w temacie - 2.5 v6 benzyna jest podatna na gaz?? i czy to ma rozrzad na lancuchu?/

opel vectra c kombi 2.2dti, 2.2 benzyna

 

 

starsze modele

opel sintra 3.0 benzyna

honda odyssey 3.5benzyna

e-klasa /w210/ 2.9 td lub 2.8 benzyna

v-klasa 2.3benzyna, 2.8 benzyna

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie polecam w-210. W rocznikach kiedy produkowany był bardzo trwały silnik 2,9 blacharsko były nieudane. Bardzo szybko pojawiała się korozja. Miałem przez krótki okres takie urządzenie i szybko się pozbyłem.

Lepiej zabezpieczone przed korozją były po liftingu, ale już nie było rewelacyjnego silnika 2,9 TD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam ze korci mnie C8,ulysse lub 807 z silnikami 2.2 diesel lub 3.0 benzyna

 

Nie polecam w-210. W rocznikach kiedy produkowany był bardzo trwały silnik 2,9 blacharsko były nieudane. Bardzo szybko pojawiała się korozja. Miałem przez krótki okres takie urządzenie i szybko się pozbyłem.

Lepiej zabezpieczone przed korozją były po liftingu, ale już nie było rewelacyjnego silnika 2,9 TD.

 

 

wlasnie rudej sie najbardziej boje w mercedesach

 

jankes - a jak ci to 2.2 hdi sie sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mondeo mk3 kombi 2.0tdci/+ virus/ lub 2.2tdci /pytanie do siedzacych w temacie - 2.5 v6 benzyna jest podatna na gaz?? i czy to ma rozrzad na lancuchu?/

 

 

W MKIII 2.5 V6 to stasza, sprawdzona konstrukcja (montowana też w MKII). Jak dobrze kojarzę to rozrząd jest na pasku. W stosunku do zeteca lub durateca 4 garowego w miarę dobrze znosi gaz. Choć jak każdy silnik forda wcale nie jest szczęśliwy z LPG :) Kolega eksploatuje takiego od blisko 100tys. na LPG (całkowity około 180tys.) to ogólnie jest zadowolony z silnika i problemów zbytnio mu nie sprawiał.

 

 

A z wyżej wymienionych modeli poszedłbym albo w forda (bo go znam i lubię :blagac: ) albo w mercedesa. Korozja mi nie straszna - od lat z nią walczę :klnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mondeo mk3 kombi 2.0tdci/+ virus/ lub 2.2tdci

 

to ja polecę, to co znam: mondeo mk3 kombi 2.0tdci 130KM,

z zalet: spore wnętrze, tani w zakupie i eksploatacji, oraz kilka innych

a z wad:

  • przebieg - sporo aut na rynku to pojazdy firmowe, więc przebieg ok 40-60 tyś km rocznie można spokojnie założyć
  • korozja, zwłaszcza dolne krawędzie drzwi, problem troszkę poprawiono po liftingu w 2004, trzeba szukać autka, które ma jeszcze gwarancję na perforacje (12 lat)
  • wielowahaczowe zawieszenie (dla wielu podstawowa zaleta), ale po każdym roku jeżdżenia po polskich "drogach" wymieniam gumowo-metalowe końcówki (koszt kompletu to ok 100PLN)

co do mocy, to myślę że 130KM i 330 Nm powinno wystarczyć, ładowność to 631 kg! i masa przyczepy 1800 (to też zalety)

reszta to kwestia konkretnego egzemplarza,

jakby co to pisz, parę szczegółów jeszcze mogę dodać

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo aut na rynku to pojazdy firmowe, więc przebieg ok 40-60 tyś km rocznie można spokojnie założyć

 

to akurat latwo sprawdzic... moze byc i firmowe bo wiadomo ze wtedy koszta ida w koszta i nikt nie oszczedza... ale warunkiem jest ze autem jezdzil wlasciciel "firmy" a nie jeden z pracownikow w kombinacie... :)

 

 

co do mocy, to myślę że 130KM i 330 Nm powinno wystarczyć, ładowność to 631 kg! i masa przyczepy 1800 (to też zalety)

 

gdy kupie forda mimo wszystko odrazu po wnikliwym sprawdzeniu stanu silnika... bedzie chip

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja polecę, to co znam: mondeo mk3 kombi 2.0tdci 130KM,

z zalet: spore wnętrze, tani w zakupie i eksploatacji, oraz kilka innych

a z wad:

  • wielowahaczowe zawieszenie (dla wielu podstawowa zaleta), ale po każdym roku jeżdżenia po polskich "drogach" wymieniam gumowo-metalowe końcówki (koszt kompletu to ok 100PLN)

 

Co za końcówki wymieniasz??? :) Mój mondziak dobija już do 190tys. i tył poza łącznikami jest fabryczny. Reszta to już kompletne wahacze a to w 100PLN nie zmieścisz. Łączniki stabilizatorów nie są przesadnie trwałe. Szczególnie tańsze. Choć np. TEKNOROT po 50PLN u mnie wytrzymały po 30tys.km.

 

Przód jest McPerson - proste i trwałe i wymenialne drobnymi elementami (np. oddzielny sworzeń). I też poza łącznikami ciężko je zniszczyć.

Amorki również są trwałe. Mój nadal jest na fabrycznych i w grudniu na przeglądzie miały sprawność między 78 a 80%.

 

Osobiście uważam, że mondziak ma trwałe zawieszenie. Szczególnie kombiak (sedan i liftback miały inne zawieszenie tyłu, delikatniejsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam patrzac na rosnace ceny ON i taniejacy LPG jak by sobie z moim ogonem radzila jednostka 2.2 benzyna w C8/807/ulysse... 3.0 da sobie rade napewno ale jak 2.2... hmmm to niby 160 koni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia wypowiem się o Vectrze C

Benzyna 2.2 występuję w dwóćh wersjach zwykła i z wtryskiem bezpośrednim (ten drugi nie lubi gazu)

2.2 DTI to sprawdzona ale dość wiekowa jednostka

 

Osobiście wybrałbym (w zasadzie już wybralem i finalizuję zakup) VC z silnikiem 1.9CDTI uznawany zaraz po VAGowskim 1.9TDI za jeden z najlepszych silników diesla.

różnice w cenie 1.9CDTI wcale nie są bardzo znaczące na korzyść 2.2Dti więc warto rozważyć.

 

Z doświadczenia znajomych podpowiem, że w VC niestety 3 fotelki bardzo ciężko jest wsadzić na tylną kanapę... zależy jeszcze od wieku dzieci a co za tym idzie wielkości fotelkiów.

 

W kwietniu planujemy już testować VC w kombi więc wtedy będę mógł więcej się wypowiedzieć. Swego czasu było to największe kombi w swojej klasie ... obecnie dopiero nowy Mondeo jest większy :)

 

BTW a co z Audi??

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za końcówki wymieniasz??? :) Mój mondziak dobija już do 190tys. i tył poza łącznikami jest fabryczny. Reszta to już kompletne wahacze a to w 100PLN nie zmieścisz. Łączniki stabilizatorów nie są przesadnie trwałe. Szczególnie tańsze. Choć np. TEKNOROT po 50PLN u mnie wytrzymały po 30tys.km.

 

Przód jest McPerson - proste i trwałe i wymenialne drobnymi elementami (np. oddzielny sworzeń). I też poza łącznikami ciężko je zniszczyć.

Amorki również są trwałe. Mój nadal jest na fabrycznych i w grudniu na przeglądzie miały sprawność między 78 a 80%.

 

Osobiście uważam, że mondziak ma trwałe zawieszenie. Szczególnie kombiak (sedan i liftback miały inne zawieszenie tyłu, delikatniejsze).

 

 

 

 

no o łącznikach właśnie: przód i tył

post-5201-0-03289200-1298798917_thumb.jpg post-5201-0-50270200-1298798939_thumb.jpg

 

u mnie przebieg roczny jest raczej niewielki, ale za to po bardzo kiepskich nawierzchniach, stąd myślę szybkie zużycie (wymieniam sobie sam, w garażu)

 

a co do tylnego zawieszenia, to kojarzę, że są wersje z systemem samopoziomującym, jeszcze takiej nie widziałem (nawet w ogłoszeniach), ale do ciężkiej przyczepy to cecha warta poszukania

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Galaxy (sharan,alhambra ) ciągnik wygodny ,do dalekich przejazdów idealny ,a jazda z ogonkiem nie stwarza problemów

 

sek w tym ze diesel tam tylko 1.9 a sensowna benzyna to dopiero 2.8... bo 2.3 za slaby jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.