Skocz do zawartości

opony 165 R13 C


siwiryn

Rekomendowane odpowiedzi

:swiety:

 

Dokładnie chodzi o to , że u układzie kół bliżniaczym , często dochodzi do przeciążenia jednej z opon / nasze kochane koleiny / i z tego powodu przewiduje się niższą nośność obliczeniową dla opony pracującej w układzie dual

 

:sex:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć od kolegów dlaczego bierzecie pod uwagę opony M+S - czyli zimowe i całoroczne. Przyczepy kempingowe w przeważającej większości są użytkowane w warunkach, kiedy opona zimowa będzie się szybciej zużywała (przez bardziej miękką mieszankę) od opony typowo letniej. Rozumiem, stosowanie takich opon do lawet i przyczep ciężarowych ma sens w przypadku używania ich przez cały rok. Czy nie lepiej zastosować oponę letnią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankook Optimo K715 165/80R13 XL Mam takie - polecam

 

Uniroyal RainExpert 165/80R13 XL - rainexpert zbiera dobre opinie

Proponuję odpuścić sobie Euro-Tyfoon, czy Sonar i wybrać bardziej sprawdzoną markę. Poza tym te zaproponowane przeze mnie są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankook Optimo K715 165/80R13 XL Mam takie - polecam

 

Uniroyal RainExpert 165/80R13 XL - rainexpert zbiera dobre opinie

Proponuję odpuścić sobie Euro-Tyfoon, czy Sonar i wybrać bardziej sprawdzoną markę. Poza tym te zaproponowane przeze mnie są tańsze.

 

Ale one nie mają takiej wytrzymałości i one są do osobówek.

87 to troszkę mało. przyczepka ma 1050kg DMC + 20% = 1260kg

87=545kg na koło x 2 = 1090kg - za mało jak na przyczepkę.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć od kolegów dlaczego bierzecie pod uwagę opony M+S - czyli zimowe i całoroczne. Przyczepy kempingowe w przeważającej większości są użytkowane w warunkach, kiedy opona zimowa będzie się szybciej zużywała (przez bardziej miękką mieszankę) od opony typowo letniej. Rozumiem, stosowanie takich opon do lawet i przyczep ciężarowych ma sens w przypadku używania ich przez cały rok. Czy nie lepiej zastosować oponę letnią ?

 

Miodzio , tak jak wyżej napisałem mam założone M+S ( Mud and Snow ) czyli błoto i śnieg .Takie były założone od nowości ,widocznie producent przewiduje zimową jazdę przyczepą :sex: ,która jest bardziej uprawiana na zachodzie jak u nas.Mało tego można sobie zamówić dodatkowe " zimowe" pakiety wyposażenia budki. Ja osobiście nie będę korzystał z przyczepy zimą. Bardziej skłaniałbym się na oznaczeniu C bo to naprawdę jest zauważalna w eksploatacji różnica w trwałości oponki.

Co do mieszanki gumy w oponie zimowej a letniej to tak jak napisałeś i pewnie taka całoroczna szybciej ulegnie zużyciu.Tyle tylko ,że przy tych przebiegach które robimy z naszymi budkami będzie to nie zauważalne tym bardziej ,że po 6 latach należałoby taką oponkę wymienić na nową mimo że będzie wyglądała prawie jak nówka sztuka.Gdy moje oponki będą miały wspomniane 6 lat to na pewno wymienie z oznaczeniem C a oznaczenia M+S będzie miało drugorzędne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras - dziękuję za odpowiedź, dokładnie potwierdziłeś mój tok rozumowania. Do budki tylko opony z oznaczeniem C czyli wzmacnianie. Co do opon M+S to jednak przy używaniu ich przy naprawdę wysokich temperaturach - np. wakacje Włochy czy Chorwacja - to potrafi bieżnik ich znikać w błyskawicznym tempie, choć pewnie tak jak mówisz, szybciej się zestarzeją niż ulegną zużyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budki tylko opony z oznaczeniem C czyli wzmacnianie.

 

Wczoraj zamówione rano dzisiaj dostarczone i ku mojemu zdziwieniu posiadają literke "C" czyli wzmacniane. :sex:

Wiec i 92/95S i literka "C" wiec spełniają warunki. Troszke bieżnik dla mnie dziwny i "brzydki" jakiś niestandardowy ale tego się nie ogląda :swiety:

Euro-Tyfoon CONNEXION 165/80R13C 95 S polecam

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz - "brzydki" bieżnik w oponach wzmacnianych C to raczej standard, są to opony przeważnie do aut dostawczych gdzie to jest normalny bieżnik.

W tej klasie cenowej opon to raczej nowoczesnych bieżników nie znajdziesz spineyes.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ich nie założyłeś, nie przejechałeś 100 metrów i już polecasz ? niewiem.gif

 

Tomii a skąd ty możesz wiedzeć!! wciskasz słowa które są bezpodstawne.

Uniosłem się bo to co napisałeś jest nieprawdą.

 

Kurier przywiózł je 8:40 a o 12:20 już były na Kadecie

Sprawdziłem na Opelku moim i przy 90 spisują się pod względem głośności tak jak nasze krajowe tersusy lecz lepiej się trzymaja drogi niż polski wyrób.

A ulica Rokicińska ma więcej m niż Ci się wydaje.

 

Nie wiem dlaczego twoje słowa są tak....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też dziwne jest polecanie opon po jednym dniu :ok: nawet jeśli przejechałeś pare km to co wielkiego o nich wiesz :sex: zrozumiał bym polecanie po paru miesiącach użytkowania ale po paru km? :swiety: niewiesz jak zachowują się w różnych temp, przy mokrej nawierzchni itd

 

zrozumiałe że się cieszysz i napewno są odpowiednie do budki ale tak od razu nie ma co zachwalać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii a skąd ty możesz wiedzeć!! wciskasz słowa które są bezpodstawne.

Uniosłem się bo to co napisałeś jest nieprawdą.

 

Kurier przywiózł je 8:40 a o 12:20 już były na Kadecie

Sprawdziłem na Opelku moim i przy 90 spisują się pod względem głośności tak jak nasze krajowe tersusy lecz lepiej się trzymaja drogi niż polski wyrób.

A ulica Rokicińska ma więcej m niż Ci się wydaje.

 

Nie wiem dlaczego twoje słowa są tak....................

 

 

Przepraszam ufol nie chciałem Cie zdenerwować piwo.gif, ale sam osobiście wstrzymał bym się w taki wypadku z polecaniem przynajmniej do pierwszego większego wyjazdu z przyczepką, ale to tylko moje zdanie.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz sorry za wciskanie bezpodstawnych słów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie podejście do tematu jest prawidłowe.

Ciesze się to fakt że pasują, i nie wydałem majątku na bezpieczeństwo.

 

Spodziewałem się gorszego wykonania za tę cenę.

 

A samochodami naprawdę różnymi jeździłem i dla mnie wystarczą kilka km żeby zobaczyć jak się zachowuje auto na innych oponkach lub czy są dobrze wyważone koła,

dlatego założyłem na starego Kadeta aby sprawdzić czy dobrze wyważyli koła (podobno się na przyczepie nie czuje a łożyska potrafią dostać)

 

A uwagę Tomii'ego uważam za nie stosowną i dlatego się spieniłem. :swiety: ale już mi przeszło.

 

to jest po edycji postu :ok:

 

Ok Tomii nie ma sprawy jak to mówią moi synkowie "piąteczka" , tak jak napisałem już mi przeszło i nie czułem i nie czuje urazy. <cool> .. :sex:

będzie co opijać.. nad Danowskim

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.