Skocz do zawartości

Skoda Octavia 1.9tdi ( 81 kW)


RobiBona

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Forumowicze!!!

W niedzielę kupuję od Terenowca Burstnera Lux 4953, to już postanowione ale nurtuje mnie taka oto myśl: czy aby mój holownik Skoda Octavia 1.9tdi ( 81 kW) sobie poradzi???? DMC holownika 1860kg, MW 1350kg , DMC przyczepy z hamulcem O1. 1300. Czy ktoś z forumowiczów ma podobny holownik???

Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a jaka masa tego Burstnera? :-]

 

Ja przez ostatnie pare lat używałemn jako holownika Audi A4 1.9TDI 110KM czyli silnik podobny do Twojego i powiem że jestem bardzo zadowolony Autko radzi sobie świetnie z przyczepą (dmc 1300) a spalanie wynosi przy spokojnej jeździe ok7,5-8L Jazda nawet po górach nie robi na nim wiekszego wrażenia i mocy spokojnie starcza Nawet na wyprzedzanie jest zapas pod nogą a predkość przelotowa 80-100km/h nie wysila silnika Ogólnie motor godny polecenia :D i śmiało budke mozna targać :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka masa tego Burstnera? :-]

 

Ja przez ostatnie pare lat używałemn jako holownika Audi A4 1.9TDI 110KM czyli silnik podobny do Twojego i powiem że jestem bardzo zadowolony Autko radzi sobie świetnie z przyczepą (dmc 1300) a spalanie wynosi przy spokojnej jeździe ok7,5-8L Jazda nawet po górach nie robi na nim wiekszego wrażenia i mocy spokojnie starcza Nawet na wyprzedzanie jest zapas pod nogą a predkość przelotowa 80-100km/h nie wysila silnika Ogólnie motor godny polecenia :D i śmiało budke mozna targać :blagac:

 

Z tego co pamiętam to coś ok.900kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za naszą octavią 1,9 TDI (110 kucyków) ciągam przyczepkę TEC 970 dmc i powiem że więcej koników wcale nie jest konieczne (ale jak by było więcej to by nie przeszkadzało). Spalanie tak jak pisze Kitek 7-8 l/100km czyli całkiem znośnie, solo przy spokojnej jeździe schodzi czasami poniżej 5 ale i z cepką zrażało się poniżej 7l. Ogólnie jest to niezły holownik.

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją Octawką 1,9 tdi fabrycznie 105 KM ciągałem spokojnie mojego Knausika 1200 kg DMC. Auto radziło sobie naprawdę nieźle. Jednak lubię sobie poeksperymentować i podniosłem moc i moment obrotowy zakładając powerboxa V-techa. Teraz to dopiero śmiga z przyczepką.

http://vtech.pl/powerbox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak lubię sobie poeksperymentować i podniosłem moc i moment obrotowy zakładając powerboxa V-techa.

 

ja mam wirusa na 136KM i 305Nm :blagac: ale mówimy tu o seryjnym silniku bo nie każdy chce, lubi i da dłubnąć auto :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze!!!

W niedzielę kupuję od Terenowca Burstnera Lux 4953, to już postanowione ale nurtuje mnie taka oto myśl: czy aby mój holownik Skoda Octavia 1.9tdi ( 81 kW) sobie poradzi???? DMC holownika 1860kg, MW 1350kg , DMC przyczepy z hamulcem O1. 1300. Czy ktoś z forumowiczów ma podobny holownik???

Proszę o opinie

 

 

Gratki za:

- trafiony tytuł postu

- umieszczenie tematu dotyczącego holownika w dziale "Kącik kupującego"

 

claps.gifclaps.gifclaps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wirusa to bedziesz poruszal sie do przodu ale nie wiem czy bedzie to mozna nazwac jazda... pozatym nie piszcie ze auto z silnikiem sto pare koni daje wysmienicie rade po gorach... no chyba ze ktos wyzyny nazywa gorami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie przesadzaj :blagac: seryjną 110-tką całkiem fajnie jeździ :) a co do gór to przejechałem z budka wszystkie Polskie pasma górskie i nie narzekam :pupa: zawalidrogą nie byłem i bez problemu się wszędzie poruszałem :klnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeście mnie koledzy pocieszyli, z resztą nie mam zamiaru na max-a ładować cepki, a za jakiś czas przyjdzie moment na zmianę holownika, bo na razie na liczniku 160 tys. ale niestety nie maleje, choć jak rozmawiam z różnymi to się podobno znają to silniczek jeszcze powinien sporo wytrzymać a o silnik to akurat dbam, wszystkie wymiany w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.