Skocz do zawartości

Alternatywa MOVERa


Chałek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy owego wynalazku. Czy koło podporowe z napędem ręcznym lub też elektrycznym zdaje egzamin w przyczepie dwu osiowej? Czy się ślizga? Czy trzeba stanąć na dyszlu żeby go dociążyć? Kiedyś widziałem takie koła podporowe które miały dwie korby. Jedną sterowało się kierunkiem ruchu przyczepy, a kręcąc drugą napędzało się koło i przetaczało przyczepę (było to kiedyś na forum - znawcy tematu wiedzą o co chodzi) . Na pewno zdaje to egzamin przy przyczepie 1-osiowej, ale jak to jest z tymi podwójnymi?

W necie znalazłem takie coś:

http://moto.allegro.pl/naped-przyczepy-elektryczny-12v-wowa-mover-i1473708958.html

Myślę, że na tak dość niechlujne wykonanie cena jest za duża. Mógłbym takie urządzenie zrobić samemu, ale pytanie czy w ogóle się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W przyczepie dwuosiowej może nie być wystarczającego nacisku na dyszel więc pewnie będzie trzeba ją czymś dociążyć :blagac: Zgadzam się w 100% z Tobą bo 999zł to trochę za dużo jak na taką zabawkę. Dużo lepsze rozwiązanie to AL-KO Mammut system ale też dużo droższe :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie nie jest nowe. Już od dawna takie widziałem. Zastanawiam się tylko nad sprawnością t terenie, bo na równym betonie to nie filozofia. Zastanowię się jak zrobić to samemu, a że mam urlop (tacierzyński :blagac:) to mam na to chwilę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chwilkę takie urządzenie tylko z napędem ręcznym ( taka korbą z dużą przekładnią).

Całe to urządzenie czy to z napędem ręcznym czy elektrycznym sprawdza się tylko w utwardzonym płaskim terenie( gdzieś na forum to opisałem i były zdjecia )-> czyli tam gdzie nie jest potrzebne...

Nawet jak założysz do tego silnik to i tak do niczego sie nie będzie nadawało...bo korba kręci sie lekko ale problemem jest trakcja tego urządzenia-> nie można ruszyc nawet pod niewielką górke na trawniku utwardzonym :blagac: przyczepa jednoosiowa o DMC 1300.

Jak już ktoś potrzebuje to polecam smart-drive sprawdzony nawet w ekstremalnych warunkach;) błoto, że autem nie można wjechać czy piasek.

Pozdro.

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z gościem, który to na allegro wystawia i:

  • sam facet nie wie jakiej mocy jest silnik i nie wie od czego był,
  • podobno jest pierońsko silne, zakręcone w imadło i włączone nie zwalnia pod siłą przyciśniętej na siłę deską,
  • kable są na tyle długie, że wchodzą do bagażnika przedniego, gdzie daje się akumulator,
  • nie ma możliwości regulacji prędkości,
  • w przyczepie 2 osiowej sprawdza się świetnie, pod warunkiem, że podniesie się ją na tyle wysoko, że oś przednia będzie uniesiona. Wtedy kółko jest tak obciążone, że nie ma prawa się ślizgać, w przyczepie jednoosiowej może brakować tego dociążenia,
  • gość ogólnie przekonany, że urządzenie jest warte swojej ceny i że w niemczech bez problemu to sprzeda za minimum 300e. :):blagac:

Powodzenia :klnie:

 

Wydaje mi się, że szkoda zachodu jeśli chodzi o to konkretnie urządzenie, ale pomysł jest niezły.

Jak myślicie jakiej mocy musi mieć silnik? Wydaj mi się, że paręset wat wystarczy, ba mamy przełożenie. Movery mają prędkość 20 cm/sekundę, a wydaje mi się, że można dać jeszcze wolniejsze przełożenie. Zazwyczaj przetaczamy kilka, góra kilkanaście, metrów i jak zejdzie nam na tym 2 minuty dłużej to nic się nie stanie. A mniejsza prędkość, to większa precyzja w manewrowaniu.

 

Silniki do wózków transportowych używanych na halach magazynowych maja już od 550W. Tam są równe powierzchnie i małe opory toczenia, ale ciężary większe i prędkości o wiele większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube jest filmik jak facet pod lekka górkę wciąga przyczepę do garażu za pomocą tego urządzenia napędzanego wiertarką. Biorąc pod uwagę, że wiertarka przeciętnie ma około 500W, a prędkość przetaczania jest dość duża. Można z pewnością zastosować silnik o mniejszej mocy. A dobrać jedynie odpowiednia przekładnię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wznawiam temat, bo tak do konca nie doczytalem sie informacji czy ma to sens czy nie. A moze komus w koncu udalo sie cos takiego zrobic i moze powiedziec z autopsji czy to sie sprawdza i ewentualnie jak to zrobic.

Znalazlem w sklepie w Bieruniu http://sklep.klaja.pl/pl/p/Naped-reczny-do-przyczepy-Hitch-Drive/1505, ale nie wiem czy ma to sens. Generalnie szukam czegos zastepczego do movera z 2 powodow: po 1 - kasa; po 2 - waga, a ja juz mam przyczepke sporo przeciazona.

Powiedzcie mi czy to sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na grzaskim nie dziala zbyt dobrze,,ale czy to prawda.

 

Na eBay taki Hitch kosztuje od 250 do 350 Euro.Ale waga max cepki to 1200 kg!!

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=PKf_m4uANmo

 

Jest jeszcze cos takiego jak Camper Trolley,,ale cena podobna do Movera.

Edytowane przez johndoe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wznawiam temat, bo tak do konca nie doczytalem sie informacji czy ma to sens czy nie. A moze komus w koncu udalo sie cos takiego zrobic i moze powiedziec z autopsji czy to sie sprawdza i ewentualnie jak to zrobic.

Znalazlem w sklepie w Bieruniu http://sklep.klaja.p...itch-Drive/1505, ale nie wiem czy ma to sens. Generalnie szukam czegos zastepczego do movera z 2 powodow: po 1 - kasa; po 2 - waga, a ja juz mam przyczepke sporo przeciazona.

Powiedzcie mi czy to sie sprawdza.

 

Problemem jak już napisano, jest docisk tego ustrojstwa do terenu. W jednoosiówce nie widzę sensu stosowania czegoś takiego, koło będzie się ślizgać. W dwuosiówce jedynie w przypadku podniesienia przedniej osi do góry. Wtedy będziemy mieli spory nacisk i tym samym trakcję tego urządzenia.

 

Podobno na grzaskim nie dziala zbyt dobrze,,ale czy to prawda.

 

Na eBay taki Hitch kosztuje od 250 do 350 Euro.Ale waga max cepki to 1200 kg!!

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=PKf_m4uANmo

 

Jest jeszcze cos takiego jak Camper Trolley,,ale cena podobna do Movera.

 

Jak widać na filmiku to działa na twardej, niepochylonej i suchej powierzchni. Czyli tam gdzie damy radę bez takiego urządzenia. Jedyną zaletą jest łatwość manewrowania. Nie ma szans na przepchnięcie przyczepy na mokrym albo nierównym trawniku. Powodem jest niedostateczny docisk do podłoża i spowodowany tym brak trakcji jak napisałem już w poście powyżej. Chyba że wrzucimy na zaczep tak z 200kg to może da radę w niezaciężkich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.