Skocz do zawartości

Koło zapasowe


cosin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Chciałbym odświeżyć temat. Co byście powiedzieli, gdyby do przewożenia koła zapasowego użyć kosza z samochodów, które mają go umiejscowionego pod podłogą bagażnika. Mocujemy oś obrotu w poprzek przyczepy, zaraz z boku, a śrubę "ściągającą" w podłodze w środku. Koszt koszyka ok 30 zł + mocowania. Czy to ma sens ? Jak myślicie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokładnie tak jak to jest w niektórych samochodach mających zapas pod podłogą.

 

z tego co pamietam to np: fiesta MK III

 

 

Peugeot 205 na 100% ma kosz, 306 na 99%... pewnie sporo citroenów. Da sie znaleźć :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Nie chodzi mi o mocowanie coś ala sanki, jak zresztą było w historii tego wątku opisywane, ale po prostu kosz od samochodu mocowany wprost do podłogi lub ramy. Dokładnie tak jak to jest w niektórych samochodach mających zapas pod podłogą.

 

Pozdrawiam

Tomku!

Przemyśl jeszcze raz mocowanie za pomocą sanek. To sposób na umiejscowienie koła blisko osi. Każde inne miejsce jest gorsze.Wykonanie sanek jest tak samo proste jak wykonanie kosza. Szkic i jakikolwiek spawacz zrobi Ci to za grosze. Natomiast kosz łatwo będzie Ci umieścić z tyłu p-py. Można łatwo koło wyjąć a i śrubę ukryć w tylnej bakiście. Ale koło będzie daleko od osi. Uważam, że to błąd. Jeżeli umieścisz kosz gdzie indziej to albo koła nie wyjmiesz bo Ci rama będzie zawadzać ( trzeba wtedy podnieść p-pę ) albo śrubę będziesz miał na środku podłogi. Na Zlocie zerknij pod spód mojej p-pki, sanki zrobiłem sam, sądzę, że spełniają swoją rolę.

POzdrawiam serdecznie AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, ale jak zdejme skrzynkę z dyszla i zaloże tam 3 rowery no to pasowałoby to kołko dac dla rownowagi z tyłu...

Ale awersje do wiercenia w ramie mam a moja rama jest starodawnie monolityczna z zajebistego ceownika i sklada sie jakby z dwoch podłuznic nie połączonych zadnymi poprzeczkami poza jedyną na końcu przyczepy no i osia w środku, czyli sobie myślę każda z nich podczas jazdy żyje wlasnym życiem sobie i ich w poprzek wiazanie może by na dobre nie wyszło...

No ale nie wiem, raczej nie lubie wiercić pod spodem, bo wpadają do oczu rożne smiecie.

Ale znowóż jakby szeroka taka zrobić , znaczy sanki takie, to oproćz kołka jeszcze dodatkowa opona zmieścić sie może, co w pewnych warunkach drogowych moze nie być bez znaczenia...

 

Jak odkryje budke w maju to zobaczę...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kosze , sanki itp. to dodatkowy ciężar

Poza tym po co dodatkowa robota z wyjmowaniem koła spod przyczepy w nocy , ciemności , deszczu

Przedni schowek to najlepsze , łatwodostępne miejsce , często nawet posiadające oświetlenie / ja mam / a rozkład wagi można proponuję zrekompensować kilkoma zgrzewkami :ok: z tyłu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Przedsionek, krzesełka, stoliczek, przedłużacze itp rzeczy maja być dostępne z zewnątrz i dlatego świetnym miejscem jest przedni luk bagażowy. Inaczej niż poprzez przesunięcie za oś, na tył ciężkich elementów (akumulator, koło zapasowe, zbiornik z wodą) nie jestem w stanie nic zrobić.

A jeszcze prośbba, napiszcie, lub ewentualnie jakieś zdjęcia obrazujące zamocowania takich sanek, ale wtedy, gdy w ramie nie ma żadnych otworów "technicznych" do tego przeznaczonych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.