Skocz do zawartości

Koło zapasowe


cosin

Rekomendowane odpowiedzi

mimo wszystko jak jest duży kufer to nie widzę sensu przenoszenia zapasówki

pod przyczepę. szczególnie wtedy, gdy producent przewidział tam miejsce dla niej, czyli założył takie obciążenie

Nawet jeżeli przewidział a jest duże prawdopodobieństwo, że to prawda to zamiast tych 20kg wagi koła dajemy np stelaż przedsionka, który nie będzie się już walał po przyczepie i nie będzie utrudniał wypoczynku gdzieś na trasie.

Jak kto chce to niech przerabia. W mojej budce producent przewidział koło pod podłogą i chwała mu za to. Na dyszlu mam miejsce na 2 butle, wożę jedną a miejsce drugiej zajął baniak na wodę, mieszczą się też podkładki pod podpory, lewarek, chemia do toalety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

 

U mnie po załadaowaniu butli 11 kg, wraz z kołem zapasowym musiałem trzymać stelarz w tylnym łóżku. Teraz, gdy zastosuje butlę turystyczną 3 kg, oraz z czasem zmienię miejsce składowania koła zapsowanego, będę mógł przenieść stelarz do oryginalnego luku otwieranego z zewnątrz bardziej z przodu przyczepy. Myślę jeszcze nad zasosowaniem rury PCV pod spodem przyczepy, o której była mowa w innych wątkach i w niej umieścić stelarz. Sądzę, że po akich zabiegach nie będzie problemu z wyważeniem przyczepy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście poprzedni właściciel zainwestował 100 euro i kupił oryginalny kosz do mocowania koła pod podwoziem :-]

 

Fuksiarz ja muszę sam kombinować jak to zrobić, a skoro 1m rury kosztuje cos koło 4 zł

to 100euro trochę za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pomyśleć o tym aby taki własnoręcznie wykonany kosz nie ważył 50 kg i zastosować jakiś lekki materiał :-]

 

Ile może ważyć około 8m rury średnicy 2 cm.

Ja myślałem jeszcze zmodyfikować to mocowanie coby zamontować na nim zbiornik na brudną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo wielkiej skrzyni z przodu przyczepy ( cała jej szerokość ) oraz na razie jednego a w planach trzech schowków otwieranych z zewnatrz poprzez zamontowanie ramek uważam, że miejsce na koło zapasowe najlepsze jest pod podłogą przyczepy na uchwycie. Dorabiałem taki uchwyt w poprzedniej przyczepie na wzór oryginalnego jednak waga nie porównywalna. Teraz kupię oryginalny ! :-]

Stelarz wożę zawsze wsamochodzie bo to jest pierwsza rzecz jaką się wyciąga na miejscu a i dodatkowo fajnie obciąża samochód. Podobnie robię z przystawką, podłogą. Wyruszając w podróż typu wyprawa nie jest potrzebna przystawka bo z reguły w jednym miejscu zostaje się dwa dni, wtedy proponuję markizę w worku. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyznaje, że jeżdżę tylko z jedną zapasówką :-]. Ten sam rozstaw śrub, średnica ta sama. Zawsze można przyczepkę zostawić i pojechać do wulkanizacji :-].

W tym roku jednak chyba trzeba będzie to zmienić - tylko muszę znaleźć jakąś sensowniejszą oponę na zapas do przyczepy bo ta co teraz jest to nic nie warta :-].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosin zrobić zawsze możesz jak by co to dasz tam baniak albo poprostu zdemontujesz.Przy tego typu przerobkach trzeba pamiętać o sensownym rozmieszczeniu bagażu i myśle że tyle a dobry kosz pod przyczepą nie jest zły :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.