Skocz do zawartości

Koło zapasowe


cosin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam :-]

w luku bagazowym mojej przyczepy jest miejsce az na dwie butle i kolo zapasowe :-]

 

U mnie też mieści się 2 butle koło i jeszcze kilka drobiazgów, ale mi bardziej chodzi o wyważenie przyczepy zaczep ma max nacisk 100kg a hak 75kg

a ostatnie pakowanie i ważenie pokazało, że przy 1 butli i kole ciężko jest odciążyć przód,

układ w mojej przyczepie nie daje mi możliwości włożenia stelażu do tyłu.

Dodatkowo myślałem o bagażniku na rowery montowanym z tyłu przyczepy, ale po namyśle

chyba dorobię mocowanie do już posiadającego bagażnika na hak, który będzie na dyszlu

co spowoduje dodatkowy nacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Wy wszyscy macie wage do mierzenia tego nacisku na hak?

Kiedys uzywalem do tego metod prymitywnych jak waga lazienkowa i listewka, sprawdzalo sie swietnie. Teraz zima kupilem sobieTAKA WAGE i mam mieszane uczucia kochani. Kupujac moja Hobbystke uzylem tego pierwszy raz w komisie podczas zapinania a tu nagle pokazuje 70kg a Pan sprzedawca na to-niemozliwe. I przyniosl swoja wage, ktora wskazala 55kg, bylo to

TAKIE COS Moze to duperela ktos powie ale 15 kg roznicy to dla mnie bardzo duzo. Jezeli ktos z Was ma wage, ktora i ja nabylem to niechaj porowna bo albo moja jest trzepnieta albo ten wyrob takiej jakosci. Moze porownamy w Zdworzu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą wagę i wg niej cieżko jest zejść poniżej 75kg

Żona (ja bym przekroczył zakres :-] )sprawdzała wagę i niby wskazuje ok.

może faktycznie warto to zweryfikowac jakąś inną wagą, bo jak wracałem z wakacji waga niby pokazał 50 ale miałem wrażenie że mi przyczepa czasami podnosi tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koła zapasowego to po wystrzale dętki (13 sierpnia ubiegłego roku i to w deszczu) w mojej przyczepie też myślę o zapasie. Ale ma inną myśl. Mianowicie, aby zbyt nie dociążać przyczepy myślę o wykonaniu kosza na koło tzw. dojazdowe. W przypadku awarii na wymianę pójdzie koło z samochodu (warunek zamienności) a dojazdówka będzie na na "czarną godzinę". Oczywiście w przypadku awarii koła napędowego w samochodzie trzeba będzie w takim przypadku przełożyć któreś z pełnowymiarowych kół. Ale mam nadzieję, że do tego czasu znajdzie się jakiś serwis opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło tzw. dojazdowe.

A może można do przyczepy takie koło to by dużo rozwiązało zawsze można mieć ten spray do naprawy ogumienia

 

Spray daje ciśnienie do 2 barów (jak markowy) co w przyczepie jest nieco za mało, a do tego koło przyczepy pracuje na większym obciążeniu. Więc te rozwiązanie ja bym odrzucił.

 

 

Chociaż na sam dojazd do warsztatu zdało by egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.