Skocz do zawartości

Mycie przyczepy


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

No więc nie ma się już co oszukiwać - mamy wiosnę :D.

Po długiej zimie na naszych przyczepkach pojawiło się wiele zacieków :D . Można powoli wyciągać przyczepy i myśleć o umyciu. I tu pytanie - jak myć :D ? W dziale artykuł na stronie mamy artykuł z Auto Świata (link: http://members.chello.pl/w.skup/art1.htm) i oni polecają nam środki do mycia łodzi. Niestety nie są one najtańsze.

Zrobiłem dziś teścik :D - umyłem najpierw kawałek przyczepy samą wodą, aby zobaczyć czy ona usunie zaciek. No niestety - woda nie załatwia sprawy. No więc poleciałem do szafki z chemią w domu :D i patrze co tu mamuśka ma ciekawego :D. Tytan - płyn do mycia kabin prysznicowych - usuwa osady z wody, mydła i rdzy :D . Stwierdziłem, że jeśli jest do kabin prysznicowych to nie powinien zaszkodzić ani powierzchnią lakierowanym, ani uszczelką, ani plastikom.

Poleciałem do przyczepy sprawdzać :D - i powiem wam, że to działa. Spryskuje się miejsce zacieku tym ustrojstwem (jest to w takim pojemniku jak płyn do mycia szyb) czeka z 15 sekund, przeciera szczoteczką, następnie spłukuje wodą i zacieku nie ma :D:D.

Więc lece spowrotem do matki i pytam się ile to kosztowało i gdzie kupiła - w supermarkecie pakowane razem z płynem do mycia kuchni i okapów za 7 zł.

I tak se myślę, że jest to dobre uzupełnienie przy myciu przyczepy. Najpierw wodą z szamponem. Potem same zacieki tym ustrojstwem.

Już się nie mogę doczekać kiedy będę mył całą przyczepkę :D

 

A jakie wy macie sposoby na kompanie przyczepki :> ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to wszyscy wpadliśmy na ten sam pomysł (to coś znaczy :D ) ponieważ tez w ubiegłym roku stwierdziłem, ze najlepszy jest niedrogi płyn do mycia kuchni, okapów itd. :D

Wszelki zacieki tym pusciły i to bez namaczania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory myłem zwykłym szamponem samochodowym a miejsce bardziej przybrudzone traktowałem nierozcieńczonym szamponem... w sumie zchodziło i nie szukałem nic lepszego. No ale troszke było trzeba potrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo brudną przyczepę po zezonie zimowym myję tak:

1. Najpierw zwykły szampon samochodowy zmieszany z ludwikiem , grubszy brud i drobne zacieki schodzą.

2. Płyn do mycia felg alu "Autolandu" w czarnym atomizerze (nie agresywny dla aluminium , gumy i nie powoduje matowienia szyb z plexi ani poliwęglanu,sprawdzone!!) , jedno opakowanie powinno wystarczyć na całą przyczepę. Spryskuję całą ścianę odczekuję chwilę ,a potem "jadę" ścianę zwykłą szczotką do zamiatania (oczywiście bez kija :D i przeznaczoną wyłącznie do mycia przyczepy).Aha ten płyn ma jeszcze jedną fajną właściwość odkrytą przypadkiem ,że super wybiela wsztskie zżółknięte elementy plastikowe!!!

3.Wypijam browarek :D w celu regeneracji sił i myję jeszcze raz całą przyczepę dobrym szamponem z woskiem.

 

"Łapy" potem trochę bolą ,ale sprzęt wyląda jak nówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja myłem karcher'em. Brudz przyczepy schodzi nawet przy mysiu sama wodą. Mimo wszytsko użyłem piany aktywnej, ale co do jej aktywności mam poważne zastrzeżenia. Niby do mycia bezdotykowego a bez gąbki się nie obejdzie (przy myciu samochodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wieczorem myłem kemping na wyjazd. Niewiadówke normalnie lekko się myło, a z teraźniejszym Avento musiałem nieco pokombinować z dachem. To bateria, to antena, do szyberek, to komin i polatać między tym wszystkim zajęlo mi ok 2h!!! Sam dach! Na drabinie naskakałem się a i tak nie wszędzie dałem rade dostać.

 

Jak Wy radzicie z myciem dachu? Macie jakieś specjalne szczoty lub coś? Można ciśnieniowo myć, ale uważam osobiście że to nie jest dobre rozwiązanie na uszczelki i łączenia - napewno z czasem osłabi rynienki więc ręcznie chyba bezpieczniej. Najgorsze są te soki z drzew :( Bez szmponu samochodowego chyba bym nie zmył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach myje (dokładnie :( ) tylko w miejscach gdzie go widać. Tak to tylko szczotką przelece co by odkurzyć :]. Ja swojego Dethleffsa nie umył bym wysokim ciśnieniem - trochę strach że brud zejdzie razem z uszczelniaczem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś umyłem swojego niewiadówka ciepła woda z pastą BHP. Przyczepa stała pod drzewem i była dosłownie CZARNA, teraz zaczeła przypominac rasowy kemping :] .

 

Stwierdziłem, ze pasta BHP jest do rąk to nie zniszczy mi takiej delikatnej rzeczy jak przyczepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.