Skocz do zawartości

Burstner


mlody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Więc..., powoli do przodu

Umówiłem się w warsztacie montującym haki (ul.Marsa 44 w Warszawie) na wizytę. Sympatyczny człowiek wymienił mi w ciągniku gniazdo 7 pinów na 13 pinów. Zaproponował 2 rozwiązania, tańsze i droższe z dodatkowym modułem. Wybrałem droższe.

koszt z robocizną : 450, brutto z VAT23%. Czas poświęcony : od 8:00 do 12:00 (troszkę dłużej niż zwykle ponieważ

a) w mojej Toyocie RAV4 tylne ścianki było trudno zdemontować

B) w jedynym na stanie module była jakaś niedoróbka masy i Pan musiał \ zmodyfiować/ poprawić producenta)

c) bez przerwy ktoś dzwonił telefon i kiedy przestał odbierać robota ruszyła z kopyta ;)

 

Zrobione ! Po podłączeniu kabla cepki do "ciągnika" jest całe zasilanie w środku, nawet bez włączonej stacyjki... :palacz:

 

 

Cały czas chodzi mi po głowie ten autonomiczny akumulator... :slina: Jak to zrobić żeby nic nie uszkodzić...?

Oświetlenie w środku ma oznaczenia 12V-towe więc....::bzik: boję się i mnie korci... jak stara panna... :bevil:

 

Macie jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

"Burnster" ;)

Edytowane przez burnster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich sympatyków. Sorki,ale po przecytaniu 17 stron tematu ,trochę się zagubiłem.

 

Teraz konkrety , proszę mnie dopisać do klubu!!

 

Jeśli mamy naklejkę z logo,proszę mnie powiadomić jak i u kogo można ją

 

zamówić. Myślę,że po lewej stronie znajdzie się dla niej miejsce.

 

Pozdrawiam Marek

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków. Sorki,ale po przecytaniu 17 stron tematu ,trochę się zagubiłem.

Teraz konkrety , proszę mnie dopisać do klubu!!

Jeśli mamy naklejkę z logo,proszę mnie powiadomić jak i u kogo można ją

zamówić.

 

Witamy - niezły "zadek" :-]:ok:

 

 

Naklejek jeszcze zdaje się nie ma i wszyscy czekają z niecierpliwością :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich, pozdrawiam i proszę o przyjecie do szacownego grona posiadaczy Burstnerów. Właśnie zamówiłem pierwszą moją "cepkę" jeszcze stoi u dealera a kołuje kasę i zaczynam przygodę z karawaningiem. Jak wygląda to logo ?

 

https://picasaweb.go...915/MojBurstner#

 

Co o tym sądzicie ?

Edytowane przez BARAKA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witaj Kolego "Baraka"

No to mamy podobne domki tylko ja mam środek trochę inaczej zabudowany. Kolory w środku te same (także tapicerki) ale zamiast łoża małżeńskiego mam dwa niezależne łóżka po obu stronach cepki no i wielkie tylne okno. Cepka dzielona rozsuwanymi drzwiami na dwa oddzielne pomieszczenia. Łoże "dla parki" robi się z kanapy /podkowy.

Ciekaw jestem jak się będzie sprawował stojak na rowery, czy nie koliduje z bakistą z przodu (ile sztuk rowerków można podczepić?)

Czy u Ciebie luk w dachu (dziura w dachu) także nie trzyma się na stałe do góry na siłownikach? Nie wiem czy u mnie już się zużyły czy tak ma być...

 

Zima ciśnie ale widzę że Użytkowników.przybywa, fajnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

A propos podróżowania - parkowania naszych cepek w terenie !!!

 

Miałem okazję parkować parę razy moją cepkę na polance, niedaleko gęstego lasu.

Było to w zeszłym roku, latem 2012, nad jeziorami, na przepięknych Polskich Mazurach

Z pięknej, słonecznej pogody, w przeciągu 5 minut zrobiła się dziwna nawałnica. Burza trwająca jak mgnienie oka tylko niespełna.10 minut.

Od strony lasu powiał ostry szkwał. Wodę na jeziorze podnosiło do góry mglistymi tumanami, fale i piana. Nawałnica była tak gwałtowna i porywista że wysokie stare, wielkie sosny wyginały się jak by były z gumy.W wyniku (nazwę może) szkwału w przeciągu 10 minut powaliło parę drzew. Widząc co się dzieje, wszyscy pochowaliśmy się do rozpiętego przed przyczepką namiotu / tropiku. Trzymając przy ziemi śledzie z linkami namiotu patrzyliśmy co się dzieje. Z przodu tropiku mamy przeźroczyste szyby więc widzieliśmy jak na dłoni polanę, las i jezioro.

Na naszych oczach jedno z drzew dosłownie położyło się ok.15-20 m od naszej cepki. Długa, wielka, stara sosna wraz z rozległą koroną zaległa przed naszą przyczepką. Zmroziło nas ze strachu. Czekaliśmy w bezruchu na koniec. Ttak szybko jak się rozpętało piekiełko tak szybko zakończyło i wyszło słońce. Po obejściu okolicy polany okazało się że także za nami (ok.30m) położyło się drzewo dokładnie w taki sam sposób. Tamto przygniotło nowiuteńki, terenowy samochód.sąsiada obok. Nie wyglądało to fajnie :look:

Gdyby takie drzewo spadło na naszą przyczepkę....? Mieliśmy szczęście.:blagac:

Ponieważ miejsce przeurocze regularnie je odwiedzamy.

W związku z tym pytanie. Czy gdyby zainwestować i zbudować nad przyczepką wiatę z kantówki czy spadająca sosna zatrzymała by się na niej, czy wiata zamortyzowała by choć trochę potencjalny upadek drzewa?

Pogoda w Polsce robi się nieprzewidywalna, coraz bardziej skrajnie agresywna.

Oczywiście może jest tak jak twierdzi pewien szczery do bólu Profesor z Wydziału Mikrobiologii PAN, że było tak zawsze tylko dopiero terach zaczynamy podróżować (więcej niż w komunie) i odczuwamy uroki.pogody bardziej niż przed laty.

Edytowane przez burnster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wiata zeby zatrzymac upadajace drzewo musialaby byc calkiem solidna konstrukcja :)

nie prosciej stawac na srodku tej polany ? w takim miejscy gdzie zadne przewracajace sie drzewo nie zniszczy ciepki lub samochodu ?

 

pozdrawiam

 

Witaj

1. Jeżeli chodzi o miejsce - nie mam wyboru. Jedyna możliwość ruchu to bliżej lub dalej od brzegu jeziora. Biorąc pod uwagę że za nami także położyło się drzewo (na samochód sąsiada) to już chyba lepiej tutaj / bliżej brzegu.

Jak widzicie na zdjęciu odległość od brzegu jest malusia - rewelacyjna. Woda czyściutka, piaseczek, pomost. Miejsce do postawienia przyczepki w zasadzie jedyne. Zbyt mały plac.

2. Myślałem o kantowiźnie ok.10 / 6 cm na słupy i 6/6 cm na poziome legary.... (?) Chodzi o zamortyzowanie.Wytrzyma...?

 

Pozdrawiam ;-)

"Burstner"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Słuszna uwaga!

Właśnie sam już nie wiem,. Las niby chroni / osłania ale od zwykłego wiatru. Na samym jeziorze / otwartej przestrzeni było chyba dużo gorzej. Tam szybkość wiatru była na pewno większa. W ogóle to co się działo wyglądało na coś jak "trąbę" więc liczyć się z zawirowaniami też trzeba. Myślałem nie o typowej zabudowie z pełnym dachem krytym papą tylko ażurowym kryciem.(legarami poziomymi nad cepką)

 

Hmm...:hmm:

 

Pozdrawiam

"Burstner"

Edytowane przez burnster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ażurowa konstrukcja to jest dobry pomysł , a czy wytrzyma to zależy od wielkości sosenki i siły z jaką zostanie powalona . Widziałem drzewka , które powalone wichurą na dom z cegły , rozwalały dach i ściany .

Edytowane przez 100pa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiotu / przedsionka cepki nie zerwało ale...

Pionowe legary zamocowałbym głęboko, może okucia zalane w cemencie...

O czymś takim myślałem nad cepkę / tylko oczywiście większe - dłuższe:

 

post-8041-0-02898800-1359902245_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.