Skocz do zawartości

Diesel 1,9 105 KM


John

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Karlik, po co faceta do grzechu namawiasz. Z podanych danych łatwo wywnioskować że John ma w miarę nowoczesny silnik a Ty mu mixolu każesz lać ! Oleje za kilkadziesiąt zł za litr się leje aby dobrze smarowało, a Ty jak do skarpety lub komarka mixolu chcesz lać.

I potem człowiek kupuje używane auto a ono zasyfiałe bo ktoś gó... lał do paliwa.

No tak, ale ja przez ostatnie 10 lat dieslami przejechałem tylko 750 000 km bez dolewania czegokolwiek, więc chyba się nie znam.

 

 

 

Szary: święte słowa. To nawet do skuterów dwu suwowych z mieszaczem odradzają mixolu.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz nie zaszkodzi ? Tego nie wiemy, ale wiemy że na pewno nie pomoże !

Pamiętam z ćwierć wieku temu na wycieczce szkolnej ktoś, kto to niby miał doświadczenie w piciu alkoholu, doradził aby do naszego jedynego jabola (na pięciu) dolać flaszkę wody utlenionej, co by bardziej kopało. Pokopać raczej nie pokopało, ale "drób ozdobny hodowlany" potocznie zwany pawiem, przyozdobił toaletę razy kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodacy - nie bylibysmy sobą jak bysmy nie zaczeli kąbinowac u nas zawsze tak musi byc- jak się was czyta to tylko po to zeby się naczytac bo nic z tego nie wynika.Proponuję zebysmy zajeli się tym co jest w głownym tytule. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornak - akurat jak dosikasz do gnoju, to będzie lepszy, bo go o mocznik wzbogacisz :bukiet:.

 

Co do dolewania do ON - nic ni dolewam. Tankuję zwykły ON, ale nie tankuję na tanich byle jakich stacjach. Od czasu do czasu co 3/4 tankowanie tankuję Vervę.:jump:

 

moja wersja 1.9 TDi 116KM (pompo-wtryski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk, nasikanie do gnoju nie pomoże. Ludzkie odchody bardziej trują niż nawożą. Trzeba je nieco "tuningować" by się nadały :jump:

 

Tak mnie uczyli na studiach.

 

Motryzacyjnych niestety nie robiłem, ale zastosowałbym analogię.

 

Kto kombinuje płaci dwa razy :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak,paście koncerny paliwowe kupując verve,ultimate, power"y, czy inne super paliwa , bo auto lepiej idzie, bo mniej pali bo punkty na karcie podwójne ,bo bla bla bla :ok: oto właśnie chodzi koncernom paliwowym bo my to wszyscy jesteśmy "Kubicami" i potrzebujemy do jeżdżenia po miastach i landach super osiągów :jump:.....a świstak siedzi i zawija w sreberka :-] na terenie np.aglomeracji Śląskiej paliwa{dla WSZYSTKICH STACJI} pochodzą z nast miejsc: terminal w Radzionkówie ,term.D.Górnicza ,term.Boronów ,raf .Trzebinia i paru jeszcze innych .Czy ktoś w swej naiwności uważa, że wszystkie sieciowe/korporacyjne stacje mają tam swoje indywidualne silosy/zbiorniki smirk%281%29.gif...pomijając fakt, że paliwa te produkuje w 70/80% petra w Płocku{ORLEN }a resztę raf.Gdańsk{LOTOS} i od tych dostawców kupują Shell ,Statoil,Lukoil,BP,AS24,markety itd.Cena w hurcie jest podana na str www bodajże Orlenu ,to tak dla ciekawych :bukiet: i wynosi teraz w ok 3,3pln

Edytowane przez szary11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin traker na pewno masz rację, ale jak udowodnić fakt, że moja skodzina bardziej trajkocze na paliwie orlenowskim a jak zatankuje na bp to silnik pracuje jakby ciszej i przyjemniej? No i spalanie nie wiele, ale jednak jest mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to efekt placebo?

Jak wymienię olej na świeży to również mam wrażenie, że silnik ciszej pracuje i jest mocniejszy. Później przyzwyczajam się i czekam do następnej wymiany aby ciszej pracował.

Może u ciebie jest podobnie. Skoro płacisz za droższe paliwo to silnik musi lepiej pracować. hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to efekt placebo?

Jak wymienię olej na świeży to również mam wrażenie, że silnik ciszej pracuje i jest mocniejszy. Później przyzwyczajam się i czekam do następnej wymiany aby ciszej pracował.

Może u ciebie jest podobnie. Skoro płacisz za droższe paliwo to silnik musi lepiej pracować. hehe%281%29.gif

 

 

no nie na orlenie jest droższe niż na BP

 

ale jest różnica w paliwie a skodzinka ma 2,5 roku i 50 tyś przelotu

 

to jeszcze nie jest z katowana a różnica w spalaniu to jakieś 0,5 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.