Skocz do zawartości

Który pojazd wybrać ?


@sdero

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, spróbuj poszukać Galaxy/Sharan/Alhambra - i zastanów się czy przy Twoich przebiegach musi to być diesel. Z mniejszych polecam forda focusa 1,8TDCI ja jeździłem 100 KM i wrażenia ok.

Jeśli chodzi o Opla - unikaj jak zarazy silnika 2,2 DTI - pompa wtryskowa i turbosprężarka to ich bolączka.

Jeździłeś Volvo. A V70? Całkiem sympatyczny samochód.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała czwórka z końcówek produkcji to auta bardzo przyzwoite już, natomiast cała czwórka z początku produkcji to raczej słaby wybór.

Owszem awaryjność to nie wszystko (lepsza rasowa psująca się alfa niż bezpłciowa mało awaryjna toyota) ale jednak jakieś znaczenie to ma. Przy przebiegach malutkich o jakich piszesz, ani radość z jazdy nie będzie ważnym argumentem (alfa) ani też bezawaryjność nie będzie miała bardzo istotnego znaczenia.

Patrząc na powyższe osobiście z tej czwórki wybrałbym 156, ale wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zaraz nie było odebrane jako kryptoreklama :thank:

My z naszego Forda Focusa 1.8TDCI 115KM jesteśmy bardzo zadowoleni i świetnie sobie radzi z budką na ogonie ;)

a przy okazji jest na sprzedaż bo poszukujemy większego holownika :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli mam doradzać to "francuzy" bym sobie odpuścił, od ponad 10 lat jestem wierny Mercedesom, mogę potwierdzić, że 124 to brdzo udany model, ja użytkowałem 250D, z przyczepom zrobiłem kilka tysięcy. Auto wmiarę oszczędne, konfortowe tanie w eksploatacji. Ja osobiście polecam w automacie, co przy ciągnieniu przyczepy jest dodatkową zaletą. Trudność polega jedynie na tym aby znaleźć egzemplarz w dobrym stanie, ale jak się poszuka to zawsze można coś wybrać. Z nowszych roczników polecam W210, przed rokiem 2000 z silnikiem 290TD, po 2000 r. 270cdi.

Pozdrawiam

 

@sdero !!!

Jeżeli chcesz kupić autko w tych pieniądzach to spójrz co można w tej kategorii kupić i co najważniejsze jeździć w miarę możliwości bezawaryjnie .

Zawsze ciekawiło mnie w środowisku taryfiarzy dlaczego kiedyś większość z aut to mercedesy 124 ??? A dlatego , że bezawaryjnie tłukły kilometry w i poza miastem .

Teraz w tej kategorii cenowej znajduje się raczej VW Passat (w moim przypadku motor 110 konny).

Oby nie zapeszać ale w czerwcu będzie 4 lata jak tym autem jeżdżę , robię na bieżąco wszelkie eksploatacyjne wymiany i zawiódł mnie tylko raz . A mogło to się stać w każdym aucie . Spaliło się uzwojenie alternatora .

 

VW Passat w tym wydaniu (110 koni bez pompowtryskiwaczy) spełnia wszystkie wypisane przez Ciebie potrzeby .

Mocy w dieslu mu nie brakuje . Benzyniakiem kręcisz obroty i dopiero jedzie .

Nie duży i nie mały . W zestawie (jak napisałeś) wygląda .

Awaryjność i paliwożerność to nie w tym aucie . Aaaaa ! Korozja (jak bez uderzenia) też się nie ima .

Droga wymiana zawieszenia to już 10-letni mit .

Solidne i trwałe wykończenie . W miarę duży bagażnik to też są plusy. Wiem co piszę bo się do niego pakuję na zloty . :thank:

 

Napiszę Ci jeszcze raz . Idź na postój TAXI . Zobaczysz , że te auta co wymieniłeś występują rzadko albo wcale i moim zdaniem to o czymś świadczy .

Piszę Ci to ja , "dryndziarz" . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia rośnie w siłe a i jakość z roku na rok poprawia ;)

 

oczywiście wypada dodać, że chodzi o modele projektowane we Frankfurcie lub Russelsheim, przez Pana Peter'a Schreyer'a, b. szefa stylistów AUDI/VW, autora m.in. Audi TT, A3, VW EOS, czy nowego Garbusa;

które wyjeżdżają z nowych fabryk (jak np na Słowacji) wybudowanych też pod niemiecki dryl

z grubsza chodzi o: Ceed'a, Sorento, Sportage, Venga, Soul,... (wszystkie warte polecenia, ale w temacie rozmowy był inny przedział cenowysad.gif)

pozdr

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście wypada dodać, że chodzi o modele projektowane we Frankfurcie lub Russelsheim, przez Pana Peter'a Schreyer'a, b. szefa stylistów AUDI/VW, autora m.in. Audi TT, A3, VW EOS, czy nowego Garbusa;

które wyjeżdżają z nowych fabryk (jak np na Słowacji) wybudowanych też pod niemiecki dryl

z grubsza chodzi o: Ceed'a, Sorento, Sportage, Venga, Soul,... (wszystkie warte polecenia, ale w temacie rozmowy był inny przedział cenowysad.gif)

pozdr

 

Tak samo uważam, Kia od wypuszczenia na rynek Ceed`a jest jedna z solidniejszych i godnych polecenia marek ;] i w niezlej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w niezlej cenie

cena adekwatna do jakosci

 

są raczej drogie w serwisie i wymagają naprawdę starannego serwisowania

i trzeba miec duzo szczescia by akurat czesc ktora potrzebujemy byla w serwisie na stanie... z regoly czeka sie minimum tydzien...

 

Kia... tak sie nieszczesliwie stalo ze zakupilem 6 lat temu fabrycznie nowe KIA... po niecalych 3 latach udalo mi sie TO sprzedac

 

I OD TEGO CZASU UNIKAM TEJ MARKI JAK OGNIA...

 

INWESTYCJA ZYCIA - zakup za 50 000zl po niecalych 3 latach sprzedalem za lekko ponad 20 000....

kilkanascie napraw gwarancyjnych : lozyska, amortyzatory, wentylator, pompa abs, pompa wspomagania, el. szyby, modul airbag.. itd a przy przebiegu 90 000 pekniecie bloku silnika!!! i tyle w temacie... te auta sa do jazdy do kosciola - jak zaczniesz je mocno eksplatowac to sypia sie na potege...

 

zapomnialem dodac ze dealer jak i importer wine zwalali na mnie... "niewlasciwa eksploataja" hehehehe zaproponowano mi wymiane bloku - SAMEGO BLOKU SILNIKA- co jaK wiemy oznaczalo stare tloki itd ... nie zgodzilem sie

bodajze wojna na telefony i listy trwala kilka tyg az w koncu przystano na wymiane kompletnego bloku - NIE SILNIKA - umeczony walka Z dealerem zgodzilem sie bo potrzebne mi bylo auto, dano podobno nowy kpl blok ale glowica itd stare...

 

starych tlokow jak i walu nigdy mi nie okazano... tylko blok

 

po odebraniu auta i przejechaniu 10 000 km dolalem 2 litry oleju...

 

nalalem olej na stan i auto poszlo do handlarza.....

 

NIGDY WIECEJ KIA

 

znam kilka osob dla ktorych "przygoda" z marka KIA nie miala happy end'u

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

creM-zgadzam się z Tobą -ja równierz ciągałem budkę mercedesem124, fantastyka i miód tak mogę to opisac. Ale dzisiaj tez mam tą samą markę tylko c-klasę i o mocy 150 kucyków w td-i jazda tym tez jest przyjemnoscią:jump::bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mecenas 124T dobry stan przebieg nie jest tu ważny może być i 400tyś to dla niego nie problem :bukiet: tylko gdzie takiego krązownika znależć ...ale jeśli już się uda to jedzie do końca świata i jeden dzień dłużej _ wiem co mówię bo miałem takiego diesla 250 i głupi sprzedałem i kupiłem vołovinę ,nie powiem ,też zacna, ale to tylko Szwedzki mercedes ,czyli prawie jak mercedes :jump: a wiadomo,że "prawie" robi naprawdę różnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, tak czytam i jako były posiadacz w123 2400D ... powiem tak, stare to jest może lepsze wino

ale samochody ... niekoniecznie

 

pamiętam jak mi np na jednym ze skrzyżowań puścił przewód hamulcowy i zamiast zatrzymać na czerwonym, to przeleciałem z pedałem hamulca w podłodze :jump:

jednak wolę chyba 5 letniego forda :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.