Skocz do zawartości

Który pojazd wybrać ?


@sdero

Rekomendowane odpowiedzi

Pozbyłem się mojej V40-tki. Planuję kupić któryś z poniższych pojazdów i zastanawiam się, który będzie najodpowiedniejszy dla mnie.

Auto praktycznie przez 340 dni w roku służy mi do poruszania się do pracy, tj. około 20 km dziennie i to po mieście. Chciałem w jakiś sposób pogodzić to z jednorazowym wyjazdem na wakacje ciągnąc za sobą Knausa 420. Założenia są więc takie aby autko było w miarę nie duże ale jednocześnie aby poradziło sobie z przyczepką. No i może aby zestaw nie wyglądał... śmiesznie :)

 

Co bym chciał kupić ? W kolejności losowej:

- Renault Laguna II

- Peugeot 307 (trochę słabe silniki, więc nie wiem jak sobie będzie radził )

- Alfa Romeo 156 (nie mam uzasadnienia ale wnętrze mi się podoba ;))

- Alfa 147 - gównie dla tego, że jest niewielka w porównaniu do pozostałych. Dobrze wyposażona.. ale czy uciągnie i czy nie będzie wyglądała w zestawie jak Seicento :(

 

Chyba, że jeszcze coś innego ? Nie chcę wydawać wiele na samochód, więc coś w granicach 15 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało w "kompakty" można celować. Czyli Alfa też się nada i pwinna mieć odpowiednie możliwości pociągowe.

 

Co do codziennej użytkowości to wziąłeś auta, które statystycznie dość często zawodzą, ale wcale tak nie musi być. Na pewno nie radziłbym Ci zakupu diesla z PDFem, bo jeździsz głownie w mieście. Męczyłbyś auto, a ono Ciebie.

 

Przy przebiegach, o których piszesz skłaniałbym się raczej do benzyny. Benzyny 1.6-1.8. W mieście nie pochłoną morza paliwa, a i w trasie z budą też powinnny poradzić. Kompakt z takim silnikiem wg producenta może ciągać w granicach 1200kg DMC. A Twoja przyczepa, domniemam, że się mieści w tym przedziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sdero !!!

Jeżeli chcesz kupić autko w tych pieniądzach to spójrz co można w tej kategorii kupić i co najważniejsze jeździć w miarę możliwości bezawaryjnie .

Zawsze ciekawiło mnie w środowisku taryfiarzy dlaczego kiedyś większość z aut to mercedesy 124 ??? A dlatego , że bezawaryjnie tłukły kilometry w i poza miastem .

Teraz w tej kategorii cenowej znajduje się raczej VW Passat (w moim przypadku motor 110 konny).

Oby nie zapeszać ale w czerwcu będzie 4 lata jak tym autem jeżdżę , robię na bieżąco wszelkie eksploatacyjne wymiany i zawiódł mnie tylko raz . A mogło to się stać w każdym aucie . Spaliło się uzwojenie alternatora .

 

VW Passat w tym wydaniu (110 koni bez pompowtryskiwaczy) spełnia wszystkie wypisane przez Ciebie potrzeby .

Mocy w dieslu mu nie brakuje . Benzyniakiem kręcisz obroty i dopiero jedzie .

Nie duży i nie mały . W zestawie (jak napisałeś) wygląda .

Awaryjność i paliwożerność to nie w tym aucie . Aaaaa ! Korozja (jak bez uderzenia) też się nie ima .

Droga wymiana zawieszenia to już 10-letni mit .

Solidne i trwałe wykończenie . W miarę duży bagażnik to też są plusy. Wiem co piszę bo się do niego pakuję na zloty . :(

 

Napiszę Ci jeszcze raz . Idź na postój TAXI . Zobaczysz , że te auta co wymieniłeś występują rzadko albo wcale i moim zdaniem to o czymś świadczy .

Piszę Ci to ja , "dryndziarz" . :)

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym chciał kupić ? W kolejności losowej:

- Renault Laguna II

- Peugeot 307 (trochę słabe silniki, więc nie wiem jak sobie będzie radził )

- Alfa Romeo 156 (nie mam uzasadnienia ale wnętrze mi się podoba :()

- Alfa 147 - gównie dla tego, że jest niewielka w porównaniu do pozostałych. Dobrze wyposażona.. ale czy uciągnie i czy nie będzie wyglądała w zestawie jak Seicento :)

 

ojojojoj, Daj Boże Zdrówka, aleś zestawienie zrobił,sciana.gif

kierowałeś się może raportem awaryjności ADAC (ostatnie pozycje w rankingu, żeby była jasność),

nie kieruję się stereotypami, bo sam jeżdżę Fordem (na 'F') i jestem zadowolony, ale doświadczenia własne i paru znajomych z tymi modelami są zdecydowanie niekorzystne,

z tych 4 na plus wyróżnia się tylko Peugeot, nie wiem o jakim silniku myślisz, ale 2 litrowy HDI ma nawet 110KM a to już naprawdę niemało

 

generalnie powtarzam jak mantrę: nie kierować się marką i modelem, tylko przebiegiem i stanem technicznym, a im mniej popularny model tym ciekawsze okazje

 

przykład z życia: za ok 25 tys masz do wyboru:

  1. volvo v40, 2002, sprowadzony, 1,9 diesel, przebieg 280 tys km (na liczniku)
  2. renault thalia MK1, 2008, od sąsiada, 1,5 diesel, przebieg 8 tys km

uroda thalii jest raczej dyskusyjna, ale argument przebiegu (potwierdzony) znajomego mojego przekonał

 

podsumowując:

  • nie chodź po komisach (chyba że po to coby się poprzymierzać)
  • nie przeglądaj ofert internetowych (zwłaszcza aukcyjnych)
  • nie daj się wciągnąć w ściąganie wraku z zagranicy
  • popytaj raczej po znajomych, rodzinie, sąsiadach (może ktoś nawet jeszcze nie wie, że właśnie Tobie chce sprzedać swoje zadbane autko, kupione kilka lat temu w salonie)
  • ciekawe są też oferty w komisach przy autoryzowanych dilerach, przynajmniej ich stan techniczny jest łatwy do ustalenia
  • nie słuchaj stereotypów typu: tylko niemieckie czy japońskie, albo koniecznie szukaj Golfa III,
  • do miasta raczej PB niż ON
  • pamiętaj: przebieg i stan techniczny

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam namiary na lagunę II z 2003 , 1.9dci 120km ,70 tys przebiegu dość bogato wyposażona podwójna klimatyzacja ,pełna elektryka itd. cena tego co pamiętam to 17 do negocjacji. Pomyśl nad sharan/galaxy lub espace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się mojej V40-tki. Planuję kupić któryś z poniższych pojazdów i zastanawiam się, który będzie najodpowiedniejszy dla mnie.

Auto praktycznie przez 340 dni w roku służy mi do poruszania się do pracy, tj. około 20 km dziennie i to po mieście. Chciałem w jakiś sposób pogodzić to z jednorazowym wyjazdem na wakacje ciągnąc za sobą Knausa 420. Założenia są więc takie aby autko było w miarę nie duże ale jednocześnie aby poradziło sobie z przyczepką. No i może aby zestaw nie wyglądał... śmiesznie :)

 

Co bym chciał kupić ? W kolejności losowej:

- Renault Laguna II

- Peugeot 307 (trochę słabe silniki, więc nie wiem jak sobie będzie radził )

- Alfa Romeo 156 (nie mam uzasadnienia ale wnętrze mi się podoba ;))

- Alfa 147 - gównie dla tego, że jest niewielka w porównaniu do pozostałych. Dobrze wyposażona.. ale czy uciągnie i czy nie będzie wyglądała w zestawie jak Seicento :(

 

Chyba, że jeszcze coś innego ? Nie chcę wydawać wiele na samochód, więc coś w granicach 15 kzł.

 

hmmm

laguna II... nie znam nikogo co ma lub mial lagune i byl zadowolony...

307 - fakt... z ogonem to brakuje mu pary...

alfa... jesli nigdy nie miales alfy, to nie zmieniaj tego...

 

osobiscie ci polece oszczedne a zarazem majace ducha pod maska... i tanie w utrzymaniu

pasek 1.9 /115KM/

mazda 626FL /110KM/

mondeo MK3 2.0 diesel

Vectra /Zafira 2.0 diesel/101KM/

wszystkie w miare zadbane modele kupisz w cenie do 15000 a nawet sporo taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) tak czytam i wychodzi że wszyscy powinni jeździć paskami ;)

 

Co złego jest w alfie z silnikiem JTD ? (podobno jeden z lepszych silników ? montowany również w VW ;) )

osprzęt się psuje ? zawieszenie ?

 

druga propozycja laguna II, z tego co czytałem (bo sam o tym aucie myślałem) to trzeba odróżnić auta z przed liftu, bo wiele poprawiono

i laguna II jeśli nie jest z początku produkcji to wbrew opinii jest całkiem niezłym autem, znajomy ma i chwali, jeździ już 4rok i nic się nie dzieje

za 15kzł nie wiem który rocznik można kupić, więc trzeba popatrzeć

 

do 15kzł to wszystko będzie już leciwe, więc rzeczywiście ważniejszy będzie stan niż znaczek na masce :(

myślę że jakiś kompakt to dobry wybór, byle nie silnik 1,4 czy nawet 1.6 (benzyna) coś koło 120-130KM będzie OK - czyli 1.8/2.0

ew diesel z podobną mocą

 

jeśli auto ma być do miasta to kompakt wydaje się rozsądną propozycją - sam tak wybrałem właśnie ze względu na parkowanie w Krk ;)

więc może coś z podniesionych kompaktów ? picasso czy scenic ?

 

astra II czy zafira - IMO fajne auta, z tym że nudne

focus I gen - też niezłe autko, trzeba tylko uważać na korozje bo były tam problemy

jeśli peugeot to może 406 ? Finger wspominał o taxi, sporo ich widać z kogutem na dachu, a auto ma niezłą opinie

można też pomyśleć o zbliżonej cytrynie - xsara czy xsara picasso

można by sie zastanowić berlingo/partner

renówka to brałbym scenica Igen

jeśli VW i passat, to również skoda octavia, faktycznie silnik 110KM to rozsądny wybór

 

meriva IMO ciut mała do przyczepy 1200kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mondeo MK3 2.0 diesel

 

 

hmmm, nie wypada zaprzeczyć jump.gif

mam tylko obawy, czy za 15 tys znajdziesz coś rozsądnego,

myślę że tylko sprowadzony z Anglii (przekładka) lub baardzo mocno zajeżdżony,

jeśli Ford to raczej Focus (może C-Max) i benzyna (zwykle mniejsze przebiegi niż w ON)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, nie wypada zaprzeczyć jump.gif

mam tylko obawy, czy za 15 tys znajdziesz coś rozsądnego,

myślę że tylko sprowadzony z Anglii (przekładka) lub baardzo mocno zajeżdżony,

jeśli Ford to raczej Focus (może C-Max) i benzyna (zwykle mniejsze przebiegi niż w ON)

 

pozdr

 

c-max'a nie znajdzie chyba w tych pieniądzach, pierwsze roczniki to 2003, jak szukałem w 2009 to zaczynały się od 25kzł

więc teraz może koło 20zkł

samo auto bardzo fajne, dodam że silniki diesla są inne niż w mondeo - 2,0 i 1.6 to silniki PSA HDI, 1.8 jest forda i benzyny

 

w okolicy 15kzł to może szukać FF mk1 (Igen) też fajne auto, tylko lubiło rdzewieć (ranty drzwi, klapa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.