Skocz do zawartości

Poszukiwana przyczepa ponad 5 m


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Długo się wahałem, ale przyszedł czas, by poważnie zająć się sprzedażą swojej przyczepy i poszukiwaniami nowej :).

Założenia są takie:

Długość: od 5 do 6 metrów (samej budy)

MC: 1200 - 1800kg

Ładowność: ((MC - MW) znacznie powyżej 250 kg

Łóżko piętrowe + łóżko małżeńskie (lub dwa łóżka stałe) + stolik na środku z siedziskami z boku

Rok: młodsza niż 1991

Nie angielka

Wyposażona w WC kasetowe

Przyczepa nie rozbita, lub z niewielkimi i niegroźnymi uszkodzeniami łatwymi do naprawy

Mile widziana drabinka i relingi dachowe

Nie musi mieć przedsionka

Miele widziana lokalizacja gdzieś w okolicy Dolnego Śląska do 200 km (na przeciwne końce Polski nie chce jechać), bo podczas wszystkich dalekich wyjazdów nacinałem się na wielkich kłamców :), dla których przyczepy po dachowaniu i rolce były nówkami spod igły.

Kwota jaką chcę wydać to przedział od 10 do 22 tysięcy

Idealne byłoby coś takiego (w sensie układu i wyposażenia), ale to z aukcji jest powypadkowe i kiepsko zrobione. Podaję ją tyko jako wzór układu, którego szukam: http://otomoto.pl/hobby-560-exclusive-T2183729.html

Prosiłbym o wszelkie informacje pochodzące spoza Allegro, gdyż oferty tam zamieszczone przeglądam codziennie i raczej wyłapuję wszystko co się pojawia.

Za różne podpowiedzi będę wszystkim wdzięczny :-].

Andrzej - 606 28 64 73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terenowiec... hobby 560 maja dmc 1500 lub 1600kg, ladownosc od 250 do max 400kg...

 

kolezanka z forumn funkiaa sprzedaje cepke 560-tke - nie ma jej juz w necie ale sie zapytaj... pozatym jak bedziesz szukal hobby 535,540,560... to pytaj ja tego troche obczailem a wiekszosc z nich po 2 latach wciaz w necie stoi...

 

pozatym jak szukasz czegos co ma duza ladownosc to bym patrzyl na cepki 2-osiowe, twoj holownik ma duzo na haku wiec...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk dla mnie poszukiwania przyczepy w Holandii, to tak jak dla Ciebie samotny rejs przez Atlantyk. Nie mam pojęcia jak tam się czegoś takiego szuka? Kiedyś jeździłem do Niemiec po samochody, ale znałem tam komisy i miejsca, gdzie ich można szukać. Jak to jest z cepkami w Holandii - nie mam pojęcia?

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Terenowiec, ja bym tylko jeszcze dorzucił od serca - szerokość max 2,30 m. Oczywiście zdania będą różne, ale wystarczy mi opinia AdamaH, który ma dwóosiowego potwora z taką szerokością. Napisz do niego na PW to wiele Ci podpowie, bo też wozi takie różne dziwne rzeczy. hehe%281%29.gif Myślę, że właśnie na długości nie ma co oszczędzać. Ja mam jedną oś i długość z dyszlem 7,2. Nie pamiętam, czy pisaliśmy już na ten temat, najwyżej powtórzę się. Układ mam taki (zresztą bardzo popularny) :

- przód - łoże małżeńskie, 140 cm szerokości. Będąc w trasie mogą rodzice z dzieckiem spokojnie się wyspać

- tył - łóżko piętrowe, ale w czasie jazdy dolne łóżko złożone do pionu i możemy tam spokojnie włożyć taki rzeczy jak :

- dwa rowery

- lub silnik, ponton złożony,

- lub inne bambetle,

myślę, że ze 100 kg spokojnie, równoważymy to rowerami na dyszlu (2-3 szt.) oraz butlą. Krzesełka i stoliczki do przedniego luku. Po środku stolik i siedzenia dla 4 osób (nie podkowa, bo wtedy najczęściej przyczepa ma 2,5 m szerokości). Pomyśl jeszcze nad tym, aby zagospodarować spód przyczepy. Można tam umieścić na odpowiednich "podwieszeniach" - koło zapasowe. Jest jeszcze taki fajny patent : rura kanalizacyjne 200/300 nie pamiętam dokładnie, ale można do zmierzyć, tuż za osią w poprzek ramy podwieszamy. Można tam przechowywać wszelkie rzeczy podłużne, rurki, wędki itp. Przypomnę jeszcze dla przykładu, że MW mojej przyczepy to jakieś 1170, a DMC 1500, tak więc ładowność to około 330 kg, więc sporo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bodzioklb za informacje o Funki. Rzeczywiście przyczepę sprzedają, nawet w dobrej cenie, ale nie mają łóżka piętrowego :). Dla mnie piętrówka to warunek konieczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec,

ale ja również laik jestem (byłem). I to jeszce 600 km od Odry.

Wszedłem na http://www.marktplaats.nl/ wybrałem kilka ofert najbardziej interesujących. Pojechałem autem. Fakt, że miałem nocleg, ale to nie problem. Można się przekimać 2-3 noce w aucie. Kaźdy NL (nawet dziecko) gadało po angielsku. Telefon i umówić się możesz jeszcze z Polski, żeby nie tracić casu. Euro w kieszeń i jazda.:)

Można fajną budkę znaleźć bezpośrednio od właściciela. Jestem (a raczej mój Knaus) najlepszym przykładem.

 

Przy okazji - jest fajna wycieczka....

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tutaj

 

http://auto.shop.eba...van&_sacat=9800

 

to stronka ebay w holandii

 

 

powodzenia lub tutaj niemiecka stronka ebay

 

http://fahrzeuge.sho...6.c0.m270.l1313

tylko pamietaj ze to licytacja i aby kupic musisz miec konto na ebay zalozone,ale niekiedy naprawde warto cos kupic na tej stronie,w Polsce malo popularna na zachodzie jest jak u nas allegro

 

a Tobie polecam ta aukcje

 

 

http://cgi.ebay.de/Wohnwagen-Fendt-Platin-6-50-Meter-2-Achser-m-Mangel-/230579349456?pt=DE_Auto_Motorrad_Fahrzeuge_Wohnmobile_wagen&hash=item35af99a7d0

Edytowane przez Ugorek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za linki. Aż sie boję, bo przy tak wciągającej lektórzy zarwę noc i jutro w pracy pisał będę głupoty. Co do zaproponowanej aukcji (tej z rozbitym oknem), to nie spełnia ona najważniejszego warunku - łóżka pietrowego, które musi być!

Dodam jeszcze, że wszedłem na tą zaproponowaną przez Was strone Holenderską i zauwazyłem, że ceny przyczep są tam wyższe niż w Polsce. Sądzę, że są w znacznie lepszym stanie, ale najtańsza Hobby z pietrowym łóżkiem z roku 2000, o długości powyżej 5 metrów kosztuje 6900 Euro + dojazd + opłaty, wychodzi 30000 klocków. Oto link: http://caravan-kamperen.marktplaats.nl/caravans-hobby/418418217-hobby-de-luxe-560-kmfe-bj-2000-met-brand-voortent.html?return=eJxFzNsKgzAMBuB3EfTOQ3WMWSlD3yRqh2JbQxvHDuzdF2Gyu%2B9P%2FgSkkO9ZFk2QpTjLKGjww9RMRCjzfFlRu8yCXwgNAIXMmXwAD3dwIdUuXcCi9tr9h9Pa9898qIpTNpE114dRIhmDojWuWhFXHW6MgmE4teWl3lky%2BYQ5zsy9hkeNGK%2BZYxduYzi%2B0G9t957brPbzwHHF%2FV4kiJsqElR1Ejwp3KLm8wXWjEi4&df=1&fta=eNotkV2O5CAMhO%2FCQz9jCD826ivsFVomwGyk9DTqJLPRjubui6N9%2ByhMlVUwBfreKJI63uvji9dNpY3QkjrXO9zKdt9fBKkfpNMKZCKm1ZDVUyoLpd5F3unv0tPWyiaT%2B5CenT6PZ30vc3r1heDW%2B3HXt37H2%2Fbe7%2F2QkIlU54%2Bq0kI4jiNyKVe68UgKELSfSznB5zyhcSfEOeta64CGWusBCBaynYaCLTYucqVjNXhCaM3V6IfiQ3MtywwG73hAZm0AxdDXCbQAsuMwoBoopYlP1LbwlQXs55GltdUBBJp3bQzb2fto5VVwwZkLasvuyqrOlLGz44w%2Bi4%2F3U6jDJxZmiCBZczPcxDByRXmeq53q2Dn4sU9zlzNGLNIKjIL2V%2BeyPdb6%2BbH%2FluK0fBapJ58P6XLUV8h66ZAU%2F1Hp13%2F8UolJ0%2FfPzz%2FeJpKt&fta_ind=7&fs=1

Może jeszcze nie potrafię szukać, albo u nas większe przyczepy z piętrowymi łożkami sa po prostu tańsze? Nie umiem tego na razie skumać?

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terenowiec a taka by Ci pasowała ??, tylko cenowo nie wiem czy Ci pasuje. Troszkę kosztuje, ale to już na kilkanaście lat.

Cepka

Edytowane przez voice (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec - sytuacja wygląda mniej więcej tak. Ja z mojej wytargowałem 400EUR. Ponad 10% ceny!

Pamiętajmy wahania kursu. 3-4 lata temu 6000 EUR to nie to samo co dzisiaj.

 

I pewność, że budka będzie cacy! Bezcenne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.