Skocz do zawartości

Legalizacja i napełnianie butli koło Bielska-B.


Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie należy ją przemaloweać jeżeli jest czerwona i spróbuj tu gdzie legalizują gaśnice bądź w jakiejś rozlewni gazu propan-butan albo jakiś znajomy na stacji LPG który przymknie oko i ci nabije bez legalizacji wbrem zakazowi napełniania butli gazem płynnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, niewiem czy jeszcze działają ale kiedyś przy Lotniczej koło kościoła zielonoświątkowców napełniali butle turystyczne.

Poszukuje miejsca gdzie mogę zlegalizować butlę 5kg na gaz i ją napełnić w okolicach Bielska-Białej. Może ktoś zna takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie należy ją przemaloweać jeżeli jest czerwona i spróbuj tu gdzie legalizują gaśnice bądź w jakiejś rozlewni gazu propan-butan albo jakiś znajomy na stacji LPG który przymknie oko i ci nabije bez legalizacji wbrem zakazowi napełniania butli gazem płynnym :)

 

gdybym mial dawac takie rady... to bym ich nie dawal

 

tam gdzie legalizuja gasnice jak i rozlewnie gazu nie swiadcza takich uslug gdyz nie maja do tego uprawnien...

 

musisz miec nabita nowa date legalizacji i stempel UDT... duzo firm wciska kit - nabijaja sama date, maluja butle i wciskaja jako legalizowana...

 

 

kup nowa butle - w marketach maja promocje... i czasam koszt legalizacji butli jest niewiele mniejszy niz nowa butla...

pamietaj ze kupujac nowa butle masz 10 lat spokoju...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malować jej nie muszę bo jest już niebieska, legalizacja kosztuje 60 pln ale jedyny zakład który znalazłem co coś takiego robi powiedział że mają wstrzymane przyjmowanie butli do legalizacji, i może na wiosnę zaczną. Chyba faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowej za 100 pln i spokój na 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malować jej nie muszę bo jest już niebieska, legalizacja kosztuje 60 pln ale jedyny zakład który znalazłem co coś takiego robi powiedział że mają wstrzymane przyjmowanie butli do legalizacji, i może na wiosnę zaczną. Chyba faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowej za 100 pln i spokój na 10 lat.

 

Witam w Krakowie legalizacja butli kosztuje 25 zł. niezależnie od wielkości. Natomiast koszt nowej widziałem za 92 zł.(te 60 zł za legalizację to się nie opłaca - to zdzierstwo,lepiej kupić nową.

 

Pozdrawiam,,,,,

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że w tamtym roku pojechałem nabić koloru czerwonego i pan powiedział że w żadnym wypadku nie ma takiej możliwości :piwo: spytałem go co teraz i powiedział że za 35 zł mogę zdać tą starą a dostanę niebieską po renowacji i problem się rozwiązał.

Potem za pare miesięcy kupiłem kemping i była w niej taka stara butla koloru zielonego i znowu pojechałam nabić a pan powiedział :-] że jest brak jakiegoś zaworu którym ucieka jakieś powietrze przy napełnianiu gazu no i tu już muszę powiedzieć że kosztowało mnie to troszkę więcej :) bo butle musiałem zostawić i jakiś dostawca ją wziął a koszt to 65zł i teraz bez problemów jadę kiedy muszę i napełniam butle na kg

I teraz jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, niewiem czy jeszcze działają ale kiedyś przy Lotniczej koło kościoła zielonoświątkowców napełniali butle turystyczne.

 

Dzięki za info, wygooglowałem ich i faktycznie nabijają nadal butle i można zostawić starą do legalizacji i dostaje się zlegalizowaną na wymianę - koszt 25 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

nie chcę się mądrzyć ale czy Wam wbija ceche UDT czy nie to i tak w 90 procentach ściema wielka. nabijają na wszystko co nie jest pogniecione i skorodowane w stopniu uniemożliwiającym pomalowanie w miarę równo. żadnej rewizji wewnętrznej, żadnej próby ciśnieniowej. żadko zawór wymieniają na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się mądrzyć ale czy Wam wbija ceche UDT czy nie to i tak w 90 procentach ściema wielka. nabijają na wszystko co nie jest pogniecione i skorodowane w stopniu uniemożliwiającym pomalowanie w miarę równo. żadnej rewizji wewnętrznej, żadnej próby ciśnieniowej. żadko zawór wymieniają na nowy.

 

Może ściema a może a nie. W każdym razie jak nie masz legalizacji to nie chcą Ci teraz wymienić na napełnioną. Jeszcze jak z dużą butlą czyli tą 10kg nie ma problemu, bo taką to przyjmują prawie wszędzie, to z moją 5kg miałem problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 11 kg w przyczepce nie wiem tak było jak ją kupiłem. a zasady wykonywania UDT znam bo pracuję w firmie zajmującej się sprzęem p.poż i wiem jak firmy UDT-ciarskie robią swoich klientów. a że z mniejszymi butlami problemy robią to wiem bo sam chciałem nabić kiedyś 2 kg, na forum nie powinienem tego pisać ale sam sobie napełniam małe butle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, o co wam chodzi. Kupiłem na Alledrogo butlę czerwoną (czyli bez legalizacji). Poszedłem do firmy która wymienia butlę. Zapłaciłem dodatkowo chyba 30 zł za legalizację + za pełna butlę i dostałem niebieską legalną i pełną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, o co wam chodzi. Kupiłem na Alledrogo butlę czerwoną (czyli bez legalizacji). Poszedłem do firmy która wymienia butlę. Zapłaciłem dodatkowo chyba 30 zł za legalizację + za pełna butlę i dostałem niebieską legalną i pełną....

 

Może to zależy od miasta. U nas dopiero w 3-cim punkcie mi wymienili, który nawiasem mówiąc znalazłem dzięki forum :dzieki:. W pierwszym się dowiedziałem że owszem wymienią mi na pełną, ale pod warunkiem że jest z ważna legalizacją, bo jak nie to nie przyjmują do legalizacji, w drugim że min 10kg musi mieć butla żeby na nią spojrzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.