Skocz do zawartości

jak najlepiej jechac do Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Edward

 

A ja swoją ,,kolumbryną" TEC 560K1 jak mam jechać pierwszy raz do Chorwacji /może do Dubrownika/ i jak wracać? Tyle tych wariantów dróg. Ja chcę zwiedzać, bo nie lubię siedzieć w jednym miejscu.

 

Ważne - na ile dni, skąd, ile mamony? Ogólna uwaga - jazda do Cro jest stosunkowo lekka łatwa i przyjemna. Możesz w Cro wybrać wariant autostradowy albo drogami innymi niż autostrady - zależnie od potrzeb i rozkładu marszruty. Autostradą dojedziesz szybko praktycznie na sam koniec Cro - jest tak lepiej, gdy docelowo sięgasz po południową Dalmację. Wariant w przewadze drogami zwykłymi wtedy, gdy chcesz po drodze zahaczyć o tamtejsze atrakcje. Dawniej na południe jechało się albo słynną Jadranką (brzegiem Adriatyku) albo bardziej "śródlądowo",  drogą nazywaną "starą jedynką". Jeśli ciągniesz przyczepę, to rodzaj drogi odgrywa mniejszą rolę. I tak jedziesz stosunkowo powoli. Moja propozycja - dojechać do Parku Narodowego Plitwickie Jeziora, zwiedzić go, przenocować, a następnego dnia ruszyć do Dalmacji. Kempingów w Cro jest zatrzęsienie, o różnych standardach. Zawsze możesz zatrzymać się praktycznie w dowolnym momencie - oczywiście dotyczy to głównie jazdy wybrzeżową Jadranką. Po drodze warto zobaczyć Trogir, Split (Pałac Dioklecjana, Salona), Wodospady Krka. Z docelowego kempingu w Dalmacji południowej jest blisko do Mostaru, na Korculę, do Dubrownika, możliwy jest wypad do Czarnogóry (np. Kotor). Jeśli chodzi o odcinki drogi zanim dotrzemy do Cro - ja preferuję jazdę przez Cieszyn, Słowację, Austrię, Słowenię. Generalnie - temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja chcę zwiedzać, bo nie lubię siedzieć w jednym miejscu. < Podróże kształcą wykształconych

 

@ Janusz

Wszystko co opisał kolega [mot] znajdziesz na mojej mapie;

1 nocleg proponuję na parkingu za Wiedniem < zerknij > Parking Trestingparkplatz

2 nocleg proponuję na kempingu KORANA (Plitwice)  < znajdż w panelu=kliknij

3 nocleg proponuje na kempingu KRKA (polecam) < znajdż w panelu=kliknij

4 nocleg na kempingu Prapratno (stąd wycieczka do Dubrovnika+Korczula) < znajdż w panelu=kliknij

5 patrz na mapę znajdziesz inne miejsca na nocleg ...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward

 

Bardzo Ci dziękuję za za Twoje piękne e-przewodniki ale właśnie się dowiedziałem że muszę zablokować w smartfonie internet i jestem zdruzgotany bo nic z podglądu Twoich map. Bardzo drogo to wychodzi... 10 mB to nic a 90 zł! Odechciało mi się też zabierać laptop bo po co. Ale co mogłem to wydrukowałem ale przecież to nie to samo... Musi wystarczyć nawigacja z mapami Tele Atlas /bezinternetowa/...

 

Edward pociesz mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 nocleg proponuję na parkingu za Wiedniem < zerknij > Parking Trestingparkplatz

 

Parking za Wiedniem w dniu 12.06 był zamknięty do odwołania - trwa tam remont autostrady...nie polecam nastawiać się tam na spanie - aktualnie. My stanęliśmy ok 70km dalej w Hartberg na campingu za całe 21E - w cenie baseny ale nie skorzystaliśmy.

 

kolejne ok 580km nocowaliśmy w Zadarze  - camping Borik, dalej faktycznie Prapratno - i Dalmacja w pełni gotowa :)

 

jakby co to nie polecam przejazdu przez Trogir w godzinach szczytu - czyli przed 18... - daliśmy radę na centymetry blokując miasto na 20 min w 3 ekipy... mało nie zostawiając sprzęgła na miejscu..

 

P.S

 

Pozdrawiamy z Cro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec, dziękuję za pozdrowienia z CRO, ale skąd u Ciebie internet? Może wykupiłeś na miejscu w CRO, ale wtedy trzeba mieć drugi telefon do rozmów i SMS? No i uciekają kontakty których nie ma na karcie...

 

Pozdrawiam serdecznie jeszcze z PL i widzę że mamy tą sama ,,duszę" FF 2,0 TDCi. A cepka ile ma DMC? I jak zestaw się w drodze sprawdza? Oby sprzęgło wytrzymało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janwil: z gogla trasę eksportujesz do formatu KML, ten wrzucasz do nawigacji- i wszystko co proponuje Edward masz na ekranie :)

 

image_231.jpg image_234.jpg image_235.jpg
 

Zamiast 10Mb ściągasz kilkaset kb.

Oczywiście twoja nawi musi "łykać" format KML

Na laptopie KML czytasz offline np. w Marble.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat urwał się 2 lata temu....

Czy mógłby KTOŚ temat INTERNETU ZA GRANICĄ uaktualnić?

Mój operator internetu mobilnego VECTRA udostępnia go tylko na terenie Polski. A co za granicą, chociaż na terenie UE /Unii Europejskiej/?

Z góry dziękuję.

 

...ale skąd u Ciebie internet? Może wykupiłeś na miejscu w CRO, ale wtedy trzeba mieć drugi telefon do rozmów i SMS? No i uciekają kontakty których nie ma na karcie...

 

 

Edward

 

Bardzo Ci dziękuję za za Twoje piękne e-przewodniki ale właśnie się dowiedziałem że muszę zablokować w smartfonie internet i jestem zdruzgotany bo nic z podglądu Twoich map. Bardzo drogo to wychodzi... 10 mB to nic a 90 zł! Odechciało mi się też zabierać laptop bo po co. Ale co mogłem to wydrukowałem ale przecież to nie to samo... Musi wystarczyć nawigacja z mapami Tele Atlas /bezinternetowa/...

 

Edward pociesz mnie....

@Janusz

Pocieszam jak tylko umiem ...

Zabieraj komputer ze sobą przyszły takie czasy że dziś na każdym kempingu jest dostęp do Internetu.

My wielkim łukiem omijamy kempingi bez Internetu !

 

Na całej trasie do HR na niektórych stacjach paliw + McDonald's często jest dostęp do darmowego WiFi.

Zapraszam do moich wypocin z ostatniego wyjazdu posty #29 & 33  < zerknij

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Przespaceruj się z komputerem pod pachą do najbliższego McDonald's < zapraszam

Jak będziesz w McDonld's, napisz i pociesz mnie że wszystko jest OK.

Przećwicz przed wyjazdem korzystanie z darmowego WiFi w Polsce.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeździł ktoś tak przez Chorwację od Zagrzebia jedynką w dół Chorwacji?

Jak wygląda droga? czy to góry? Czy w miarę płasko, jest to jedna z dróg krajowych ..czy nawierzchnia jest ok? Po drodze plitvickie itd...

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem 1-ką ale tylko za Plitvice kawałek potem zjechałem na autostradę bo na Zaton jechaliśmy. Droga całkiem przyzwoita ale dużo zakrętów więc niepogonisz. Podjazdów jakiś też nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem 1-ką ale tylko za Plitvice kawałek potem zjechałem na autostradę bo na Zaton jechaliśmy. Droga całkiem przyzwoita ale dużo zakrętów więc niepogonisz. Podjazdów jakiś też nie pamiętam.

dzięki... Rozumiem, że od Zagrzebia w dół jechaliście "jedynką" i dopiero za Plitvickimi zjechaliście na autostradę? Zauważyłem, że mój Holownik generuje sporo mniejsze spalanie właśnie takimi drogami, niż autostradą....

Ciekaw jestem tylko tego jak wygląda ta droga pod względem gór, czy większość po płaskim itd.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja jechałem jedynką jakieś 8 lat temu bez przyczepy. Droga w dobrym stanie, jak nasze krajówki. Trochę z początku jest po płaskim, ale później są góry, mostki, zjazdy i podjazdy, ale absolutnie nie ekstremalne, jednak kiedyś to była jedyna droga z Zagrzebia do Splitu (nie licząc Jadranki), więc zbudowana z sensem. Tędy szedł cały transport wewnątrz Chorwacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.