Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

jak najlepiej jechac do Chorwacji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 bodzioklb

bodzioklb

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3358 postów
  • SkądKlb
  • Sprzęt:Brak

Napisano 02 luty 2011 - 19:15

do planowanego wyjazdu mam jeszcze kilka miesiecy ale juz teraz chcialbym sie dowiedziec jak najwiecej na temat ktoredy jechac...

czy jechac platnymi autostradami czy moze drogami bezplatnymi, troche sie obawiam tego gdyz moj zestaw ma ponad 12m dlugosci i 2,5 szerokosci... jak sie tym jezdzi po polsce kazdy wie ale w sumie jak sie uzywa drug ekspresowych czy tych "glownych" to tragedii nie ma...
a jak sie to ma w Slowacji i na Wegrzech - tam chyba na zwyklych drogach nie ma oplat za zestaw auto + cepka /ponad 3.5 tony lacznie/

czy warto zaoszczedzic pieniazki kosztem czasu?
bede jechal noca wiec chyba tloku nie bedzie

ktoredy najlepiej jechac do Choracji aby po drodze dzen spedzic nad Balatonem?

#2 ufolz

ufolz

grafik-plastik ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2734 postów
  • Telefon:w pokrowcu
  • Skądmiejscowość gdzie nawet bieganie psom szkodzi
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Burstner 5325
  • Holownik:4Motion

Napisano 02 luty 2011 - 19:19

stare przysłowie jak nie dasz piekarzowi dasz lekarzowi, tyczy się jeździe - nie dasz na winietę dasz wulkanizatorowi i paliwowcą.

Użytkownik ufolz edytował ten post 02 luty 2011 - 19:20

#3 bodzioklb

bodzioklb

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3358 postów
  • SkądKlb

Napisano 02 luty 2011 - 19:26

bede scinal przez czechy na slowacje - czesi maja dobre drogi wiec tego sie nie obawiam... ale jak ma sie sprawa na slowacji i wegrzech?

#4 ufolz

ufolz

grafik-plastik ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2734 postów
  • Telefon:w pokrowcu
  • Skądmiejscowość gdzie nawet bieganie psom szkodzi
  • Model:Burstner 5325
  • Holownik:4Motion

Napisano 02 luty 2011 - 19:31

W Słowacji masz winietę od Ziliny piękne dwa pasy do samej Bratysławy i dalej także.
Na Węgry to jeździłem na handel i to było dawno wiec nie pomogę ale zobacz stronkę na którą trafiłem.
http://www.budapeszt...macje/rady.html

#5 marmur

marmur

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1218 postów
  • SkądKatowice/Zawiercie
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:DUCATO 2,5 już prawie gotowy
  • Holownik:BMW 520d

Napisano 02 luty 2011 - 19:59

Ja jechałem przez Cieszyn, Żylinę, autostradą do Bratysławy i dalej przez Węgry bezpłatną drogą nr 86 do Słowenii. O Balaton zahaczyłem w drodze powrotnej (Kesthely).

Wszystkie szczegóły na temat przejazdu PL-CRO znajdziesz na www.cro.pl
Serdecznie pozdrawiam.

Marek

#6 bartosz_b

bartosz_b

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1397 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:Ford Transit DETHLEFFS SUMMER EDITION 2008

Napisano 03 luty 2011 - 14:04

do planowanego wyjazdu mam jeszcze kilka miesiecy ale juz teraz chcialbym sie dowiedziec jak najwiecej na temat ktoredy jechac...

czy jechac platnymi autostradami czy moze drogami bezplatnymi, troche sie obawiam tego gdyz moj zestaw ma ponad 12m dlugosci i 2,5 szerokosci... jak sie tym jezdzi po polsce kazdy wie ale w sumie jak sie uzywa drug ekspresowych czy tych "glownych" to tragedii nie ma...
a jak sie to ma w Slowacji i na Wegrzech - tam chyba na zwyklych drogach nie ma oplat za zestaw auto + cepka /ponad 3.5 tony lacznie/

Mam podobny zestaw a może nawet ciut większy bo do ciągnięcia mam Kia Carnivala, przyczepka ta sama. Ja jeżdżę przez Węgry właśnie po to żeby zrobić dzień przerwy tam. Z tym że jakoś Balaton nam się nie spodobał więc zatrzymujemy się w połowie drogi na Węgrzech w Buk Furdo przy basenach termalnych.
Z Bielska jeżdżę przez Zwardoń, jakoś tak już z przyzwyczajenia. Natomiast na Węgrzech musisz ciągnąć do granicy z Chorwacją a nie Słowenią. Bo jak wjedziesz do Słowenii to wpadniesz odrazu na tamtejszą autostradę dosłownie na 5km, a nie wiem czy ten odcinek jest zwolniony z opłat.
Ja w każdym razie jeżdzę tak TRASA z uwagą że tam przy Nagykanizas trzeba pokombinować żeby nie wjechać na autostradę Węgierską bo znowu pare metrów jej jest to szkoda kupować winiety.
Jeżeli chodzi o odbicie nad Balaton to ciężko mi powiedzieć bo nie jechałem w stronę Chorwacji koło Balatonu

#7 bodzioklb

bodzioklb

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3358 postów
  • SkądKlb

Napisano 03 luty 2011 - 19:26

Z Bielska jeżdżę przez Zwardoń, jakoś tak już z przyzwyczajenia. Natomiast na Węgrzech musisz ciągnąć do granicy z Chorwacją a nie Słowenią. Bo jak wjedziesz do Słowenii to wpadniesz odrazu na tamtejszą autostradę dosłownie na 5km, a nie wiem czy ten odcinek jest zwolniony z opłat.
Ja w każdym razie jeżdzę tak TRASA z uwagą że tam przy Nagykanizas trzeba pokombinować żeby nie wjechać na autostradę Węgierską bo znowu pare metrów jej jest to szkoda kupować winiety.

rozumiem ze ta trasa jest bez dodatkowych oplat - ale powiedz mi czy podrozowanie nia jest w miare spokojne czy tak jak to bywa u nas drogi sa waskie i trzeba wypatrywac niespodzianek w postaci reklam i znakow tuz przy krawedzi jezdni...?

czy ta trasa to drogi jednopasmowe czy dwupasmowe?

#8 marmur

marmur

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1218 postów
  • SkądKatowice/Zawiercie

Napisano 03 luty 2011 - 19:45

Droga nr 86 (E65) jest bezpłatna. To głowna droga krajowa, jednopasmówka ale jeździ po niej sporo TIRów więc spoko przejedziesz z dużą przyczepą. Jazda spokojna, choć prowadzi przez teren zabudowany i są ograniczenia prędkości. Przejedziesz nią od granicy SLK do CRO w 4 godziny. Po drodze polecam zajazd w miejscowości Csorna. Dobre żarcie i dogadasz się po polsku.
Serdecznie pozdrawiam.

Marek

#9 darol

darol

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 48 postów
  • SkądSosnowiec
  • Model:Knaus Sunliner

Napisano 03 luty 2011 - 21:18

Jeżdżę przez Węgry. Znam nawet objazd 5-km autostrady w Słoweni. Trasa przyzwoita, wcale nie dłuższa i co najważniejsze za free Dołączona grafika

moja trasa - mam nadzieję że link się otworzy.
Karawana Młodych Wilków
5741872525187dfac28b26.png

#10 bodzioklb

bodzioklb

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3358 postów
  • SkądKlb

Napisano 03 luty 2011 - 21:23

dzieki panowie za wskazowki - napewno je wykorzystam - namiary na jedzonko rowniez :)

#11 darol

darol

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 48 postów
  • SkądSosnowiec
  • Model:Knaus Sunliner

Napisano 03 luty 2011 - 21:24

Po drodze polecam zajazd w miejscowości Csorna. Dobre żarcie i dogadasz się po polsku.

Potwierdzam , bardzo smacznie, bardzo dużo, bardzo tanio Dołączona grafika. Menu jest w wersji polskiej więc nie ma problemu, natomiast z dogadaniem to było różnie, przeważnie na migi Dołączona grafika
Karawana Młodych Wilków
5741872525187dfac28b26.png

#12 bodzioklb

bodzioklb

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3358 postów
  • SkądKlb

Napisano 03 luty 2011 - 21:30

jakas nazwa tego zajazdu? czy to jeden jedyny rzucajacy sie w oczy w tej miejscowosci?

#13 marmur

marmur

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1218 postów
  • SkądKatowice/Zawiercie

Napisano 03 luty 2011 - 21:34

Nazwy zajazdu nie pamiętam, ale jest przy wyjeździe z Csornej po prawej stronie, o ile dobrze pamiętam za przejazdem kolejowym. :)
Serdecznie pozdrawiam.

Marek

#14 rover

rover

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów
  • SkądNidzica
  • Model:Hobby Excellent
  • Holownik:Toyota Avensis 2.2D Executive

Napisano 03 luty 2011 - 21:38

Jeżdżę przez Węgry. Znam nawet objazd 5-km autostrady w Słoweni. Trasa przyzwoita, wcale nie dłuższa i co najważniejsze za free Dołączona grafika

moja trasa - mam nadzieję że link się otworzy.

Potwierdzam - dobra trasa.
Jeżdżę nią na południe co roku z tym że nie wjeżdżam na płatną autostradę kolo Mosonmagyarovar a jadę do samego miasta drogą nr 10.
Tankowanie k. Lendavy ( stacja benzynowa obok ronda za miastem w kierunku Chorwacji ).
Na tej trasie potrzebna tylko winieta na Słowację i opłaty autostradowe w Chorwacji.
Raz to mi policja sprawdzała winietę na przejściu granicznym w Rajce po przejechaniu całej Słowacji bez żadnej kontroli.

Użytkownik rover edytował ten post 03 luty 2011 - 21:39

#15 Tomii

Tomii

• Administracja
  • 7201 postów
  • Skądpowiat wołomin
  • Model:Adria 380 TQ
  • Holownik:Opel Astra G

Napisano 03 luty 2011 - 21:44

Napisz do jakiej miejscowości na Chorwacji jedziesz bo w ten sposób to ciężko cokolwiek sensownego podpowiedzieć.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych