Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Adria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
628 odpowiedzi w tym temacie

#616 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2735 postów
  • Skądwarszawa
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 26 sierpień 2017 - 19:40

W niewiadówce nie masz nic, normalne ocieplenie to 25mm, więc 20mm nie wygląda źle, czy warto to nie wiem bo nie liga.

Wysłane z telefonu.

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#617 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3727 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Adria Aviva 472 PK
  • Holownik:Citroen C4 Picasso 1.6 HDi

Napisano 26 sierpień 2017 - 20:15

Ściany w Action mają 24 mm całkowitej grubości, a 20 mm to faktycznie sama izolacja. Czyli w najtańszych modelach to norma. Tyle samo mam u siebie w Avivie. Przyczepa jest mała a piec wydajny. Spokojnie się ogrzejesz nawet jak na zewnątrz będzie kilka stopni. Co do jakości wykonania to w środku jest to poziom Altea, czyli jakość już na całkiem dobrym poziomie. Użyte materiały są dobre, meble ładne, a wszystkie urządzenia są oczywiście renomowanych producentów - Dometic, Thetford, Truma itp.

Użytkownik jacek00 edytował ten post 26 sierpień 2017 - 22:13

#618 jagodek

jagodek

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 63 postów
  • SkądWawa
  • Model:Burstner Belcanto 465TS 2010 winterpaket
  • Holownik:Nissan X Trail 177KM

Napisano 26 sierpień 2017 - 21:04

Serdeczne dzięki, ciężko brać pod uwagę zamówienie/ kupno czegoś co nie jest popularne w Polsce. Nie znalazłem zbyt wielu opinii na temat Adrii  Action pochodzących od użytkowników, stąd moje wątpliwości.Domyślam się, że skoro jakość jest na przyzwoitym poziomie, to kompozyt skorupy jest tożsamy z kompozytem z jakiego wykonane są kadłuby jachtów, o zbliżonej sztywności.

#619 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3727 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpień 2017 - 22:18

Action to też nie jest jakaś super nowość bo już parę lat są na rynku, interesujesz się po prostu nowym modelem na ten rok. U nas oczywiście Actionów jak na lekarstwo, no ale to taka specyfika rynku. Myślę, że dobrym wyjśćiem jest szukanie informacji na zagranicznych forach, zwłaszcza tam gdzie Adria jest popularniejsza.

A tu taka ciekawostka z Węgier :)

DSC_0051.DNG.jpg

#620 maarec

maarec

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4446 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Adria Altea
  • Holownik:Smax 2.0 TDCI

Napisano 26 sierpień 2017 - 22:40

Ale to chyba klasyczny typ budowy? Nie jest to skorupa jak niewiadów? Z tego co pamiętam to z poprzednimi modelami był problem, bo od zewnątrz wszystko klejone, nie skręcone i był problem przy naprawie np nadkola.

Może się mylę, ale warto to zweryfikować i pomacać na żywo. Ciężko będzie dotknąć chodź jedną Adrie czy to w Krakowie czy Szczecinie. Może warto na targi skoczyć?

Zapraszam na naszego bloga http://www.nacamping.pl/ logo-adres.png           Polisa na wyjazd ? przyczepę, campera, a może dom czy samochód ? zapraszam na PW

#621 kalapan

kalapan

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 12 postów
  • SkądKR
  • Model:Adria Optima 380 TD
  • Holownik:Nissan X-trail 2.0 benzyna

Napisano 12 wrzesień 2017 - 00:53

To proszę i mnie dopisać do listy  :]  Poczciwa stareńka babinka, ale w niezłym stanie  :]

Kalapan - Adria Optima 380TD - Kraków

#622 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3727 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 wrzesień 2017 - 09:05

To proszę i mnie dopisać do listy  :]  Poczciwa stareńka babinka, ale w niezłym stanie  :]

Kalapan - Adria Optima 380TD - Kraków

Dopisane :)

#623 Darenka

Darenka

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 11:14

Szanowni miłośnicy Adrii.
A co sądzicie o tej porze sprzedaży używanej Adrii,tj.chyba Adria Altea 432 PX z 2000 r.
Ładnie to wygląda z wnętrza,ale zewnątrz zastanawia mnie kolor tylnego zderzaka,dlaczego jest niebieski,skoro niemal wszystkie tego typu modele mają zderzak tylny w białym kolorze,no i ta cena jest jakby ciut niska w porównaniu do cen przyczep używanych z np.rynku niemieckiego czy choćby holenderskiego.
Jestem w tej chwili na kupnie swojej pierwszej cepy i się miotam,co kupić,żeby się nie pogrążyć w kosztach,nie kupić zgniłka a coś czym będę mógł pośmigać trochę po naszym pięknym kraju.
Proszę o wszelkie doradztwo i opinię jak w temacie.

https://www.olx.pl/o...D5-IDofLd4.html

#624 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3727 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2017 - 11:23

Były wersje z niebieskimi zderzakami. Cenami z DE aż tak się nie sugeruj. Ja swoją dokładnie taką samą ale z 2006 roku w 2014 kupiłem za 20500 i w tym roku, po 2 sezonach sprzedałem za tyle samo. A w DE też teoretycznie te przyczepy stoją drożej. Może mógłbym wystawić za więcej, ale po 2 latach wyszedłem na 0 więc dla mnie było to ok :-) Edit. Drzwi od toalety oryginalne raczej nie są. W standardzie były normalne drzwi a nie takie od prysznica

Użytkownik jacek00 edytował ten post 17 wrzesień 2017 - 11:26

#625 Darenka

Darenka

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 12:31

Rzeczywiście,ja jako laik nawet nie zauważyłem tych drzwi,a faktycznie po obejrzeniu kilku filmików na YouTube i tam żadna Adria nie ma drzwi do toalety od prysznica!Czyli coś tam musiało być kombinowane,bo drzwi powinny być pełne.
Bardzo odpowiada mi układ wnętrza w tym modelu,bo jak dla nas dwojga to w zupełności by spełniało wszystkie nasze założenia co do cepki.Zastanawiam się nad jej DMC,dlaczego jest tylko 1100 kg skoro wszystkie te modele mają po 1300 kg.Pan w ogłoszeniu nie podaje MW,stąd nie wiadomo jaka ładowność.

#626 jacek00

jacek00

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3727 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2017 - 13:19

Rzeczywiście,ja jako laik nawet nie zauważyłem tych drzwi,a faktycznie po obejrzeniu kilku filmików na YouTube i tam żadna Adria nie ma drzwi do toalety od prysznica!Czyli coś tam musiało być kombinowane,bo drzwi powinny być pełne.
Bardzo odpowiada mi układ wnętrza w tym modelu,bo jak dla nas dwojga to w zupełności by spełniało wszystkie nasze założenia co do cepki.Zastanawiam się nad jej DMC,dlaczego jest tylko 1100 kg skoro wszystkie te modele mają po 1300 kg.Pan w ogłoszeniu nie podaje MW,stąd nie wiadomo jaka ładowność.

DMC w tym modelu było od 900 do 1300. Ja w 2006 miałem DMC 1000. MW jest na poziomie 800 kg, u mnie było chyba 825 kg więc w tej może być nawet trochę mniej.

Układ miałem identyczny. Potwierdzam, że dla 2 osób jest naprawdę idealny. Z jednej strony spanie, a z drugiej wygodny stolik a obok miejsce na TV. W środku miejsca też całkiem sporo dla dwóch osób.

Użytkownik jacek00 edytował ten post 17 wrzesień 2017 - 13:21

#627 kalapan

kalapan

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 12 postów
  • SkądKR
  • Model:Adria Optima 380 TD
  • Holownik:Nissan X-trail 2.0 benzyna

Napisano 17 wrzesień 2017 - 13:30

Ladna bestia, tylko czy warto dla dwóch osób ciągnąć tak  dużą przyczepkę? Sam się nad tym zastanawiałem i po długim namyśle wybrałem wersję dużo krótszą.Mam wnętrze 3.80 cm i wydaje mi mi się, że to w zupełności wystarczy. Ale jak kto woli.

#628 Darenka

Darenka

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 16:03

Temat Adrii nieaktualny,właśnie zostałem poinformowany,że przyczepa została sprzedana.

#629 Pierzasty

Pierzasty

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2577 postów
  • SkądOstrówek/ k Wołomina
  • Model:Adria 461 UB
  • Holownik:Mitasubiszi Grandis

Napisano 17 wrzesień 2017 - 18:59

Ladna bestia, tylko czy warto dla dwóch osób ciągnąć tak  dużą przyczepkę?

Warto. Po za tym Adria 432 to wcale nie jest duża przyczepa.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych