Skocz do zawartości

Adria


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Marek, przecie nasze wymiarami się nie różnią poza szerokością :) Chyba mamy takie same piece z tą różnicą że u mnie są dwa obwody wentylacji. 

 

Póki co to w mojej "willi" wyrwałem jakąś uszczelkę na dachu podczas mycia i muszę czymś podkleić bo nie wygląda to bezpiecznie. No i tapicerka podkowy rwie się na szwach w dwóch miejscach  :miga:

 

no to mnie pocieszyłeś. U mnie oczywiście ideał, nic nie stuka, nie puka, nie odpada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej twojej willi na kołach to raczej jest mocniejszy piec niż w naszych skromnych domkach to ma prawo dłużej śmierdzieć :)

 

Poza tym to niemiecki smród. Z pewnością dużo gorszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem odwiedzić przyczepkę, pozawozić parę rzeczy, popatrzeć, nacieszyć się itp :)

 

Mam jedno pytanie, bo mam kibelek Thetford C223 - czyli jest on bez spłuczki? I wodę do spłukiwania czerpie ze zbiornika na świeżą wodę tak? Czyli wtedy spłukujemy tylko świeżą wodą czy gdzieś się płyn do spłukiwania dodaje? Ten kibelek dodatkowo można obracać. Czy da się go zablokować w jakiejś pozycji czy po prostu siedząc można zrobić sobie karuzelę? :D

 

Poniżej wrzucam kilka fotek nowych. 

 

Prowadnice do kubłów. Te pojemniki wysuwają się naprawdę bardzo lekko, nawet te obciążone.

post-19021-0-30383400-1495634210_thumb.jpg

post-19021-0-81777700-1495634215_thumb.jpg

 

Widok drzwi od szafek przesuwnych. Wg mnie tutaj nic się nie ma prawa zablokować. Na dole jest listwa ograniczająca więc żadne talerze czy miski się nie przeusną. A nawet jak coś się przesunie to przesuwając skrzydło drzwi i tak się wszystko przepchnie.

 

post-19021-0-98581400-1495634221_thumb.jpg

post-19021-0-05146100-1495634228_thumb.jpg

 

Widok schowka. Wszystko mi się zmieściło więc nie jest najgorzej:

post-19021-0-52721100-1495634253_thumb.jpg

 

I łazienka:

post-19021-0-22853100-1495634234_thumb.jpg

post-19021-0-73353200-1495634240_thumb.jpg

post-19021-0-62340300-1495634247_thumb.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w instrukcji napisane gdzie lać ten płyn?

 

No wydaje mi się, że nie ma miejsca na płyn :D W instrukcji o spłuczce jest mowa jedynie o modeli C224.  Czyli spłukuje się wodą ze zbiornika przyczepy. Po prostu się upewniam

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAJNA gratki :yes:

no i ten układ , jak dla mnie idealny, z tyłu piętrusy z przodu małżeńskie i łazienka a po środku stolik co by nie trzeba było wyra składać jak mam ochotę jeszcze poleżeć a reszta chce już na śniadanie :]

 

niech służy jak najlepiej, będę śledził Twoje "spostrzeżenia" może sam się kiedyś skuszę  :hmm:

 

PS. była możliwość domówienia schowka na rowery pod piętrusem jak np w tym Buerstnerze ?

 

9b43f5e85cde.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zbiornika na płyn różowy. Spłukujesz wodą z głównej bańki. Dla mnie to wada, która wyeliminowała konkurentów dla mojej adrii. Razem że zbiornikiem na różowy jest duża kaseta WC ale słabszy wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zbiornika na płyn różowy. Spłukujesz wodą z głównej bańki. Dla mnie to wada, która wyeliminowała konkurentów dla mojej adrii. Razem że zbiornikiem na różowy jest duża kaseta WC ale słabszy wygląd.

Marek czyli masz osobny zbiornik na spłuczkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAJNA gratki :yes:

no i ten układ , jak dla mnie idealny, z tyłu piętrusy z przodu małżeńskie i łazienka a po środku stolik co by nie trzeba było wyra składać jak mam ochotę jeszcze poleżeć a reszta chce już na śniadanie :]

 

niech służy jak najlepiej, będę śledził Twoje "spostrzeżenia" może sam się kiedyś skuszę  :hmm:

 

PS. była możliwość domówienia schowka na rowery pod piętrusem jak np w tym Buerstnerze ?

 

9b43f5e85cde.jpg

 

Nie nie ma takiej opcji, bo przy wejściu obok piętrusa jest szafka na całą wysokość. Czyli łożka piętrowe nie są na całą szerokość przyczepy. Tak czy inaczej rowerów tam bym nie woził. Taki schowek fajnie wygląda ale to jest jednak proteza, bo ciężkich rzeczy nie warto tam pakować, Wiem, że taki schowek jest w standardzie między innymi u Sterckemana i Caravelaira

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek czyli masz osobny zbiornik na spłuczkę?

 

No właśnie nie ma, a dodatkowa spłuczka to wg Marka właśnie wada. Ja w poprzedniej cepie miałem osobno spłuczkę. Stąd moje pytanie. W dodatku zostało mi sporo różowego płynu do spłuczki. I co ja teraz z nim zrobię? :D

 

To jest Thetford ze zbiornikiem na spłuzkę. W tych pleckach mieści się 9 litrów wody:

Thetford_C200_CWE__38724.1410179211.255.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak napisał że nie pokumałem w końcu co ma :)

W dodatku zostało mi sporo różowego płynu do spłuczki. I co ja teraz z nim zrobię? :D

 

]

To już mogłeś się szarpnąć i dać w gratisie kupującemu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem jak piszę z telefonu to walę za duże skróty myślowe i wychodzi właśnie tak. Ja mam inną kasetę - nie obrotową, z dużą kasetą i osobnym zbiornikiem na płyn różowy. Dla mnie to zaleta, bo uważam że różowy płyn fajnie czyści muszę, pachnie itd. Bardziej zależało mi na dużej kasecie a te są chyba tylko w kibelkach nie obrotowych. Niby jest tam kilka litrów różnicy miałem już chyba wszystkie pojemności kaset i taki rozmiar mi odpowiada.

 

w tabbercie kilka razy brakło mi wody w głównym zbiorniku i nie było czym spuścić wody ( nie wożę za dużo wody czystej - jakieś 5-10l). Awaryjnie jak braknie mi wody w spłuczce to sięgam prysznicem. Zresztą z lenistwa jak mam przyłącze wody to prysznicem przez otwarte okno nalewam te 20-25l wody do zbiornika w spłuczce. Samym wężem bez słuchawki przelewam ze zbiornika głównego.

 

Jacek jak coś to płyn chętnie przyjmę, dużo go leję, metodą na oko :).

 

Ostatnia sprawa - jak zatęsknisz za różowym w spłuczce to na siłę idzie to za jakieś 200zł ogarnąć i przerobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak napisał że nie pokumałem w końcu co ma :)

To już mogłeś się szarpnąć i dać w gratisie kupującemu :P

Gdybym wiedział, że nie będzie mi potrzebny to bym dał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.