Skocz do zawartości

Adria


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

Te pstryczki czerwone to bezpieczniki a te poniżej to główny wyłącznik,oświetlenie pod szafkami , włącznik pompki tzn jak odkręcisz kran to leci woda , włącznik lampki na zewnątrz. Musisz popróbować, a przetwornica pod łóżkiem z prawej strony.

Dziękuję za pomoc :) znalazłem przetwornicę była zabudowana.

Większość rzeczy rozgryzłem, ale mam jeszcze dwa pytania:

zewnętrzne światło obok drzwi zapala się tylko jak mam podłączone zasilanie 230V, czy to jest normalne?

na panelu nad zlewem i kuchenką są 4 "pstryczki" włączniki i 6 bezpieczników.

Od prawej:

1 ma pozycję I/0 włącza/wyłącza światełko pod panelem nad kuchenką i zlewem.

2 ma pozycję I/0 włącza/wyłącza światełko zewnętrzne obok drzwi, oprócz tego jest jeszcze drugi włącznik/wyłącznik w samym światełku z tyłu obudowy od strony szafki nad kuchenką/zlewem.

3 ma pozycję I/II a nie I/0 (i tu nie wiem o co chodzi) po przełączeniu gasną lub się zapalają dwa światła nad dużym łóżkiem które mają też swoje włączniki. Jedno pomiędzy szafeczkami pod sufitem a drugie halogen w lewym rogu (ten halogen nie wiem czy jest oryginalny?) ale zawsze się zapalają/gasną dwa na raz. Moje pytanie jest, o co chodzi z tą pozycją I/II a nie I/O.

4 ma pozycję I/0 włącza/wyłącza pompkę od prysznica.

Jeszcze mam dwa oświetlenia 3 wysoko obok drzwi ( takie same jak nad dużym łóżkiem) i 4 poniżej nad samym łóżkiem okrągłe (chyba nie oryginalne). Te światełka zapala się tylko swoimi włącznikami przy kloszach nie z panelu nad kuchenką.

Teraz mam dylemat czy tak ma być, czy mam coś popsute albo przerobione albo czegoś brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zewnętrzne światło obok drzwi zapala się tylko jak mam podłączone zasilanie 230V, czy to jest normalne?

Też tak miałem - przerobiłem wszystkie oświetlenia na 12V

Chciaż ma to swoje plusy - będąc np przy ognisku z daleka widzisz czy przypadkiem nie ma problemu z zasilaniem 230V :D

W aktualnej (Hobby) mam już też poprzerabiane - po za głównym światłem nad stołem - tam zostało 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na 230V - na pewno bo swego czasu sobie zrobiłem wcześniej na żarówkę energooszczędną (ale może nie miałem tego fabrycznie ... moja budka miała swoje lata jak ja kupowałem).

Ja jak kupiłem moją Adrię z 1988 to wszystko było na 230v poza pompką, którą jeden z poprzednich właścicieli zamontował - z zasilaczem wpinanym w 230V :D

To sprawdź jaka tam jest żarówka - może tam jest tak sprytnie zrobione że idzie 12v tylko z przetwornicy (a nie potrafi z akumulatora) i jak nie ma 230 to nie poda ona 12V na wejściówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- może tam jest tak sprytnie zrobione że idzie 12v tylko z przetwornicy (a nie potrafi z akumulatora) i jak nie ma 230 to nie poda ona 12V na wejściówkę...

Właśnie tak mało sprytnie jest to w mojej Adeli rozwiązane  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z akumulatora , jako że na elektryce się nie znam to mi zrobili tak koledzy że jak było 230V to szło przez przetwornicę a jak nie było to miałem 12V . Można wpiąć przekażnik i wtedy jest na 230V albo 12V .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że to jest tak zrobione ze względów bezpieczeństwa, aby nie ciągnąć przyczepy z włączonym światłem zewnętrznym. Zewnętrzne mam na pewno na 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ten panel:

9ca3bb1cec3ede48med.jpg

 

722e6961b5ee5666med.jpg

 

i nie wiem do czego służy ten przełącznik drugi od lewej z opisem I/II

 

21b605c130dc66bbmed.jpg

 

takie coś sobie wczoraj zamontowałem: woltomierz, amperomierz, gniazdo zapalniczkowe na 12V plus dodatkowo przyłącze na akumulator w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, już wiem o co chodzi z tym przełącznikiem. On działa na zasadzie wyłącznika schodowego.  Jest jeszcze jeden wyłącznik na ścianie szafy i działają one na przemiennie. Jednym można włączyć a drugim wyłączyć i na odwrót. Chodzi o to by np. włączyć oświetlenie z panelu nad zlewem a zgasić przy łóżku i na odwrót. Przydatne rozwiązanie żeby nie wstawać z łóżka.

 

Teraz z innej beczki. Pojawił mi się nowy problem:

Śmierdzi mi gazem w okolicy kuchenki gazowej podczas zapalonych palników gazowych do gotowania. Bez różnicy czy gotuje na jednym czy drugim lub na dwóch.

 

Dziwna sprawa że śmierdzi tylko i wyłącznie jak zapale palnik!

Jak zgaszę płomień kurkiem nie zaworem to nic nie czuć. Spotkał się ktoś z takim czymś?

 

Sprawdzałem miernikiem szczelność gazu jak wszystkie zawory były odkręcone i jest ok. wystarczy że odkręcę kurek i zapalę palnik to miernik mi wykrywa gaz w okolicy kuchenki i w szafce pod kuchenką.

Trzeba by dostać się pod płytę kuchenki tylko jak się do tego zabrać i na co być przygotowanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Po dokonaniu analizy wszystkich modeli świata :) wybór mojej przyczepy padł na Adrię Adorę 613 PK

 

Jeżeli nic się nie zmieni to w najbliższych tygodniach kupię lub zamówię tę przyczepkę i oficjalnie dołączę do grona sympatyków :)

 

Widziałem w spisie, ze nikt nie posiada Adory :( ale może będziecie w stanie mi doradzić co warto dokupić do nowej przyczepy? Na co zwrócić uwagę w tych modelach. Jestem przekonany że chce mieć stabilizator jazdy, tylko czy Ardria montuje dobre stabilizatory, czy warto poszukać jakiegoś innego. Ma być z górnej półki bo to bezpieczeństwo mojej rodziny, tu nie ma być kompromisów.

 

Co możecie doradzić, z czym borykacie się w modelach Adrii?

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi  :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.