Skocz do zawartości

Nowa okleina na mebelki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do odświeżenia mojej cepki i mam w związku z tym do Was pytanie.

Chciałbym zmienić kolor płyty meblowej , ale wiem że wymiana całości płyt byłaby dość kosztowna , co sądzicie o pomyśle oklejenia starych mebli nową okleiną drewnopodobną. Podobnie zrobiłem jak remontowałem pokój mojemu synowi i wygląda to całkiem całkiem :niewiem:

 

Jeśli był już podobny temat to proszę o przerzucenie tam tego wątku .

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że to dobry pomysł też się za to zabieram odkąd kupiłem swoją cepkę ale jakoś nie mam do tego werwy ale tak jak mówisz jest to na pewno lepszy pomysł niż wymiana całych płyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dobry pomysł a ze wzgledu na fakturę drewna - nie powstaną pęcherze powietrza więc bedzie profeska , tylko trzeba to robić w miare wysokiej temperaturze ( 20^C )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okleiny są dobrym rozwiązaniem tylko trzeba uważać,bo kurczą się w wyższej temperaturze.Oklejając należy zawinąć brzeg np na drzwiczki aż do wewnątrz i wyrównać dopiero po sezonie :ok: jak pokurczy się to co ma się skurczyć . Masło maślane.Przy łączeniach dwóch arkuszy też trzeba robić zakładki ok.2mm.Po lecie wyjdzie na O-ro.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oklejałem w niewiadówce mebelki, wyszło średnio :niewiem:

problem jest z wokończeniem "czoła" płyt, ja nakleiłem jasną okleinę i nie miałem pomysłu jak to wykończyć - zostały ciemne

potem wpadłem na pomysł wymiany frontów i to był strzał w dziesiątkę

http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/zrob_to_sam/we_wnetrzu_niewiadowki/elementy_wnetrza.html kliknij w fronty meblowe

ec92b2513a71e8a0med.jpg

 

przed było tak

foto%20633.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy koszt wymiany wszystkich frontów będzie aż taki duży? Z doświadczenia wiem, że okleina ma swoje wady "wrodzone" - łatwo ją zadrzeć, przeciera się na rogach. Jednak prędzeij bym myślał o wymianie frontów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, wymiana frontów jest ok ... ale jedno małe ale :niewiem:

W niewiadówce frontów jest mało , u mnie te koszty dość by wzrosły, a niestety muszę się z nimi liczyć bo jeszcze trzeba zrobić kąt dla nowego członka załogi który dopiero się pojawi :ok:.

Edytowane przez Proper76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, wymiana frontów jest ok ... ale jedno małe ale :niewiem:

W niewiadówce frontów jest mało , u mnie te koszty dość by wzrosły, a niestety muszę się z nimi liczyć bo jeszcze trzeba zrobić kont dla nowego członka załogi który dopiero się pojawi :ok:.

 

:( dlatego jak w hobby nawet o tym nie myślę, szafeczek jest tyle że :no:

 

niemniej tak jak pisałem, samo oklejenie to pikuś, potem trzeba to ładnie wykończyć żeby efekt był zadowalający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Ja też mam ten dylemat ale doszedłem do wniosku że oklejam drzwiczki okleiną samoprzylepną a ich kanty okleiną stolarską żelazkiem.

Moje drzwiczki są półokrągłe, papierowe w środku więc okleinowanie kantów maszynowe odpada , a robienie nowych z MDF-u kosztowałoby około 2 tysiące.

jeszcze w grę wchodzi waga MDF-u. Za tą kasę wolę wyjazd na wakacje.

Jakieś 5-6 lat temu oklejałem mebelki moich dzieciaków, wytrzymały do dziś a przecież w przyczepie mieszkamy max 2 m-ce w roku.

Obserwując oryginały to niczym lepszym nie są zrobione.

 

 

Zobaczymy , poszukam może znajdę jakieś tanie fronty, a jak nie to trzeba będzie coś pomyśleć o dobrym wykończeniu tego co jest :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też mam ten dylemat ale doszedłem do wniosku że oklejam drzwiczki okleiną samoprzylepną a ich kanty okleiną stolarską żelazkiem.

Moje drzwiczki są półokrągłe, papierowe w środku więc okleinowanie kantów maszynowe odpada , a robienie nowych z MDF-u kosztowałoby około 2 tysiące.

jeszcze w grę wchodzi waga MDF-u. Za tą kasę wolę wyjazd na wakacje.

Jakieś 5-6 lat temu oklejałem mebelki moich dzieciaków, wytrzymały do dziś a przecież w przyczepie mieszkamy max 2 m-ce w roku.

Obserwując oryginały to niczym lepszym nie są zrobione.

Tylko jest jeden dylemat w przyczepie w miesiącach letnich jest bardzo gorąco i nie możesz porównywać mebli z pokoju dziecinnego. A oklejanie drzwiczek okleiną samoprzylepna w przyczepie nie do końca się sprawdza.

Edytowane przez track222 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Track222 ma rację. W swojej pierwszej przyczepie również oklejałem mebelki okleiną samoprzylepną. Początkowo wyglądało to bardzo ładnie ale po pierwszym sezonie okleina zaczęła odchodzić. Na pewno wpływ miała temperatura we wnętrzu. Po jednym sezonie sprzedałem przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kiedyś oklejałem fronty w budce tapeta samoprzylepną i wyszło super :blagac: mam cały czas kontakt z ta budką i przez 4 już lata nic się nie stało :D podstawa to dobrze przygotować powierzchnie pod oklejanie i nic odchodzić nie będzie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo pewnie też zależy od samego podłoża, np w niewidówkach było ono "lustrzane" więc jeśli tylko nie było brudne/tłuste, to łapało na amen

np hobby jest już okleina która nie wygląda na "łatwoprzyczepną" :blagac:

 

sama okleina ma dobry klej, robiłem sobie naklejki na zewnątrz auta/przyczepy z czarnej i trzymało 3lata super :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.