Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Co zabrać do przyczepy na wyjazd????

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#31 mp-pp

mp-pp

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 388 postów
  • SkądZalesie Górne
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:HOBBY PRESTIGE 495
  • Holownik:Chrysler T&C 3.8 220KM.

Napisano 30 styczeń 2011 - 23:17

Generalnie nigdzie na forum niebyło takiej listy a powinna być co trzeba zabrać i co trzeba zabrać opcionalnie , możę zrobimy taką bardzo szczegułową liste do wydruku ??????jak kolegi FINGER

#32 majka329

majka329

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 166 postów
  • SkądGrodzisk Maz
  • Model:Adria Optima
  • Holownik:Ford Focus C-MAX

Napisano 30 styczeń 2011 - 23:32

Przy okazji pozdrowienia dla Grodziska. Mieszkali tam moi bardzo bliscy przyjaciele. Wyprowadzili się bliżej Osowca ;-)

Grodzisk dziękuje za pozdrowienia, Osowiec niedaleko mojej ulicy ,mam tam rodzinę :-)
Masz Adrię ? Zajrzyj :-) http://forum.karawan...387-klub-adrii/

#33 konrad_b

konrad_b

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4143 postów
  • SkądKrk

Napisano 31 styczeń 2011 - 07:44

A na to ważenie gratów to tak mnie kiedyś naszło :krzykacz: . Może to i głupie a może ... nie . Zależy jak kto do tego podchodzi .

:slina: można sobie uświadomić jak szybko rośnie nam ciężar :ok:
moja ma teoretycznie 170kg ładowności, z tym że nie wiem czy w to wliczone jest woda, butla itp, zapas tech pewnie jest, bo ja mam zaniżone DMC

na Twojej liście nie ma zabawek dla dzieciaków, a bez tego lepiej nie jechać ;)

z doświadczenie wiem że zawsze zapomni się jakiś pierdółek, a to sznurek na bieliznę, a to zapałki ... na szczęście to wszystko można w miarę tanio dokupić na miejscu
kurczę taka pełna lista to chyba ze 3str A4 by wyszło :piwo:

idealnie było by tak wyposażyć przyczepę żeby nie trzeba się wiele pakować, wrzucić tylko świeże ciuchy, poszwy, jakieś jedzenie i w drogę
reszta na stałe w przyczepce :winner:

;(

#34 b.b tulipan

b.b tulipan

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1530 postów
  • SkądWrocław
  • Model:Brak
  • Holownik:VW T4 1,9 TD

Napisano 31 styczeń 2011 - 08:29

a i ja dorzucę.

http://www.turysci.i...cles.php?id=631

no i jeszcze coś.

http://pilak.republi...l/podnamiot.htm

a siedząc na campingu jeszcze raz robimy listę i dorzucamy lub wykreślamy zbędne. :krzykacz:

Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć..
pozdrawiam z Wrocka.
sig-dcf4d3a6-1a6e-4e5d-840f-a4fdeb690c53

#35 tomekk

tomekk

-------------------------------

• Moderatorzy
  • 3930 postów
  • Telefon:PW
  • Model:Knaus

Napisano 31 styczeń 2011 - 09:59

Witam !

Jak dowiadywałem się o przyczepy Hobby i Knaus, oraz ich MW (masy własne) to między innymi od Knausa otrzymałem taką informację (podobnie mówiono mi o Hobby) :

Sport 500 QDK masa własna w stanie gotowym do jazdy – 1143 kg (wliczone 2 x butla gazowa, zbiorniki wody napełnione)

Sport 500 FDK masa własna w stanie gotowym do jazdy – 1158 kg (wliczone 2 x butla gazowa, zbiorniki wody napełnione)

Sport 550 FSK masa własna w stanie gotowym do jazdy – 1263 kg (wliczone 2 x butla gazowa, zbiorniki wody napełnione)

nie wiem jak to miało się w latach dużo wcześniejszych, ale myślę, że zasada była taka sama. To jest info z 2010 roku. Tak więc jeśli odliczymy sobie 2 x 22 kg butle i zastąpimy je małą 6 kg, lub kompozytową ok. 15 kg to mamy oszczędność około 29 - 38 kg. Jeśli będziemy jeździć z połową zbiornika 40 l. do mamy dodatkowe ok. 20 kg oszczędności. Razem daje to około 49 - 58 kg oszczędności. Są to już wartości niebagatelne przy pakowaniu.

Pozdrawiam

#36 finger

finger

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3426 postów
  • Telefon:602457516
  • SkądDLB
  • Model:Hobby 440 De Luxe
  • Holownik:VW Touran

Napisano 31 styczeń 2011 - 10:04

Taka "sztywna" lista chyba nie zda egzaminu . Jeden bierze wędki , ponton a drugi zupełnie coś innego .
Najlepiej na kartce spisać sobie po kolei każdą szafkę , schowek (począwszy np. od przodu). Następnie w miarę dokładnie opisać sobie co w każdej powinno być (łatwiej odszukać poszukiwaną rzecz).
Ja przed pakowaniem pokusiłem się o segregację przedmiotów i jeszcze dodatkowo z nudów je przeważyłem , mając na względzie to , ile kg mogę doładować aby w miarę to zgadzało się z wagą w dowodzie .
Ważne jest to aby odpowiednio sprzęty rozłożyć w przyczepie . Pamiętać należy o odpowiednim nacisku na hak .
Za każdym zakrętem jest jakaś prosta . :ok:
Pozdrawiam - finger

#37 konrad_b

konrad_b

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4143 postów
  • SkądKrk

Napisano 31 styczeń 2011 - 10:27

nie wiem jak to miało się w latach dużo wcześniejszych, ale myślę, że zasada była taka sama.

już o tym pisaliśmy :winner:
faktycznie trzeba by jechać na wagę i zważyć, ciekawe czy SKP mają wagi na rolkach :krzykacz:

Arku, a ile twoja ma MW i jak się to ma do tego co ważyłeś ?

;(

#38 gfizyk

gfizyk

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6963 postów
  • Telefon:jabłuszko
  • SkądLUBELSZCZYZNA
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:LMC 6400 Lord Liberty / Fiat Ducato

Napisano 31 styczeń 2011 - 10:53

Zdąrzyłem nawet posta wyedytować :krzykacz: .
Dzięki!
pozdrawiam
Grzesiek
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom - rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom
"Ballada o trzęsących się portkach" K.I. Gałczyński

#39 finger

finger

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3426 postów
  • Telefon:602457516
  • SkądDLB
  • Model:Hobby 440 De Luxe
  • Holownik:VW Touran

Napisano 31 styczeń 2011 - 10:56

Konrad . U mnie w dowodzie i na tabliczce nie ma podanej Masy Własnej tylko Dopuszczalna Masa Całkowita , dlatego też pojechałem na wagę aby sprawdzić ile na "golasa" waży moja przyczepa . Było w niej - koło zapasowe , pełna butla gazowa i przedsionek (45kg).
Wszystko to ważyło 1100kg , czyli do masy całkowitej 1170kg zostało 70kg i tak staram się pakować . Na szczęście jest jeszcze auto .

Użytkownik finger edytował ten post 31 styczeń 2011 - 10:58

Za każdym zakrętem jest jakaś prosta . :ok:
Pozdrawiam - finger

#40 aasp

aasp

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza
  • Model:HOBBY 495 EXCLUSIVE
  • Holownik:Audi A6 2.5TDI

Napisano 12 luty 2011 - 23:32

Witam!
Myślę, że ważenie to dobry pomysł. Ja w mojej też mam tylko DMC ale zwarzyłem ją kiedyś pustą (bez wody, gazu itd) i wyszła mi ładowność 190kg. Jestem raczkującym karawaningowcem ale słyszałem, że w niektórych krajach zdarzają się kontrole z ważeniem. Tylko to jest raczej nacisk na oś a nie waga więc trzeba przemyśleć to ważenie :( A taką "swoją" listę to chyba każdy musi stworzyć sam na podstawie własnych doświadczeń a jak wiadomo doświadczenie to zbiór niepowodzeń;) Ja już powoli taką tworzę. Dobrze skorzystać z rad wytrawnych podróżników i uzupełnić bądź skorygować taką listę w/g własnych potrzeb. Ci, którzy mają małych podróżników taką listę mają pewnie dużo dłuższą i aktualizują ją co sezon :) . Ja jestem na etapie budowy stałego zbiornika na wodę. Chciałem go zabudować w przednim schowku ale skontrolowałem nacisk na hak i plany uległy zmianie ;) .
Pozdrawiam.
Pozdrawiam-Sebastian
Dołączona grafikaDołączona grafika
Nasza nowa budka

#41 GAJOWY

GAJOWY

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 353 postów
  • Telefon:691717654
  • SkądStrzegom
  • Model:pozostanie w mej pamięci
  • Holownik:SEAT ALTEA 2,0 TDI

Napisano 13 luty 2011 - 12:42

Witam. Jestem raczkującym karawaningowcem ale słyszałem, że w niektórych krajach zdarzają się kontrole z ważeniem. Tylko to jest raczej nacisk na oś a nie waga więc trzeba przemyśleć to ważenie :)
Pozdrawiam.

A czym się różni nacisk na oś od wagi (w przyczepce z jedną osią) ?
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty,tak by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego.

(Piotr I-Car...1708r )

#42 aasp

aasp

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza
  • Model:HOBBY 495 EXCLUSIVE
  • Holownik:Audi A6 2.5TDI

Napisano 13 luty 2011 - 20:14

Jak ważyłem swoją budkę zapiętą na hak (tylko przyczepa na wadze) to wynik był mniejszy niż w przypadku kiedy sama stała :( To chyba jest znaczenie ale może się mylę:)
Pozdrawiam-Sebastian
Dołączona grafikaDołączona grafika
Nasza nowa budka

#43 GAJOWY

GAJOWY

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 353 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 14 luty 2011 - 18:52

Jak ważyłem swoją budkę zapiętą na hak (tylko przyczepa na wadze) to wynik był mniejszy niż w przypadku kiedy sama stała :( To chyba jest znaczenie ale może się mylę:)

.Prawa fizyki działają też na zapiętą budkę,-czyż nie? Jeżeli jest ważona w zestawie,to rzeczywiście nacisk może być mniejszy od wagi przyczepki, o nacisk na hak.

Użytkownik GAJOWY edytował ten post 14 luty 2011 - 19:10

Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty,tak by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego.

(Piotr I-Car...1708r )

#44 gfizyk

gfizyk

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6963 postów
  • Telefon:jabłuszko
  • SkądLUBELSZCZYZNA
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:LMC 6400 Lord Liberty / Fiat Ducato

Napisano 14 luty 2011 - 19:10

Ale to zupełnie bezsensu. Jeżeli chciałeś ważyć budkę podpiętą pod auto, to musiałbyś ważyć cały zestaw. Przecież to logiczne, że na wadze będzie mniejszy wynik, ponieważ część ciężaru przejął hak.

Gajowy - waga przyczepki różni się od nacisku na oś tym, że oprócz nacisku na oś jest jeszcze nacisk na hak. Ponadto nacisk wyraża się w innych jednostkach niż waga. ale to juz szczegół ;-)
pozdrawiam
Grzesiek
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom - rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom
"Ballada o trzęsących się portkach" K.I. Gałczyński

#45 GAJOWY

GAJOWY

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 353 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 14 luty 2011 - 19:26

Ale to zupełnie bezsensu. Jeżeli chciałeś ważyć budkę podpiętą pod auto, to musiałbyś ważyć cały zestaw. Przecież to logiczne, że na wadze będzie mniejszy wynik, ponieważ część ciężaru przejął hak.

Gajowy - waga przyczepki różni się od nacisku na oś tym, że oprócz nacisku na oś jest jeszcze nacisk na hak. Ponadto nacisk wyraża się w innych jednostkach niż waga. ale to juz szczegół ;-)

Nacisk oczywiście wyraża się się w innych jednostkach,natomiast <nacisk na oś> ITD sprawdza za pomocą wagi w kilogramach.

(Piotr I-Car...1708r )

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych