Skocz do zawartości

Co zabrać do przyczepy na wyjazd????


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie nigdzie na forum niebyło takiej listy a powinna być co trzeba zabrać i co trzeba zabrać opcionalnie , możę zrobimy taką bardzo szczegułową liste do wydruku ??????jak kolegi FINGER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pozdrowienia dla Grodziska. Mieszkali tam moi bardzo bliscy przyjaciele. Wyprowadzili się bliżej Osowca ;-)

 

Grodzisk dziękuje za pozdrowienia, Osowiec niedaleko mojej ulicy ,mam tam rodzinę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na to ważenie gratów to tak mnie kiedyś naszło :krzykacz: . Może to i głupie a może ... nie . Zależy jak kto do tego podchodzi .

 

:slina: można sobie uświadomić jak szybko rośnie nam ciężar :ok:

moja ma teoretycznie 170kg ładowności, z tym że nie wiem czy w to wliczone jest woda, butla itp, zapas tech pewnie jest, bo ja mam zaniżone DMC

 

na Twojej liście nie ma zabawek dla dzieciaków, a bez tego lepiej nie jechać ;)

 

z doświadczenie wiem że zawsze zapomni się jakiś pierdółek, a to sznurek na bieliznę, a to zapałki ... na szczęście to wszystko można w miarę tanio dokupić na miejscu

kurczę taka pełna lista to chyba ze 3str A4 by wyszło :piwo:

 

idealnie było by tak wyposażyć przyczepę żeby nie trzeba się wiele pakować, wrzucić tylko świeże ciuchy, poszwy, jakieś jedzenie i w drogę

reszta na stałe w przyczepce :winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i ja dorzucę.

 

 

 

http://www.turysci.info/articles.php?id=631

 

no i jeszcze coś.

 

 

http://pilak.republika.pl/podnamiot.htm

 

a siedząc na campingu jeszcze raz robimy listę i dorzucamy lub wykreślamy zbędne. :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jak dowiadywałem się o przyczepy Hobby i Knaus, oraz ich MW (masy własne) to między innymi od Knausa otrzymałem taką informację (podobnie mówiono mi o Hobby) :

 

Sport 500 QDK masa własna w stanie gotowym do jazdy – 1143 kg (wliczone 2 x butla gazowa, zbiorniki wody napełnione)

 

Sport 500 FDK masa własna w stanie gotowym do jazdy – 1158 kg (wliczone 2 x butla gazowa, zbiorniki wody napełnione)

 

Sport 550 FSK masa własna w stanie gotowym do jazdy – 1263 kg (wliczone 2 x butla gazowa, zbiorniki wody napełnione)

 

nie wiem jak to miało się w latach dużo wcześniejszych, ale myślę, że zasada była taka sama. To jest info z 2010 roku. Tak więc jeśli odliczymy sobie 2 x 22 kg butle i zastąpimy je małą 6 kg, lub kompozytową ok. 15 kg to mamy oszczędność około 29 - 38 kg. Jeśli będziemy jeździć z połową zbiornika 40 l. do mamy dodatkowe ok. 20 kg oszczędności. Razem daje to około 49 - 58 kg oszczędności. Są to już wartości niebagatelne przy pakowaniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka "sztywna" lista chyba nie zda egzaminu . Jeden bierze wędki , ponton a drugi zupełnie coś innego .

Najlepiej na kartce spisać sobie po kolei każdą szafkę , schowek (począwszy np. od przodu). Następnie w miarę dokładnie opisać sobie co w każdej powinno być (łatwiej odszukać poszukiwaną rzecz).

Ja przed pakowaniem pokusiłem się o segregację przedmiotów i jeszcze dodatkowo z nudów je przeważyłem , mając na względzie to , ile kg mogę doładować aby w miarę to zgadzało się z wagą w dowodzie .

Ważne jest to aby odpowiednio sprzęty rozłożyć w przyczepie . Pamiętać należy o odpowiednim nacisku na hak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to miało się w latach dużo wcześniejszych, ale myślę, że zasada była taka sama.

 

już o tym pisaliśmy :winner:

faktycznie trzeba by jechać na wagę i zważyć, ciekawe czy SKP mają wagi na rolkach :krzykacz:

 

 

Arku, a ile twoja ma MW i jak się to ma do tego co ważyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad . U mnie w dowodzie i na tabliczce nie ma podanej Masy Własnej tylko Dopuszczalna Masa Całkowita , dlatego też pojechałem na wagę aby sprawdzić ile na "golasa" waży moja przyczepa . Było w niej - koło zapasowe , pełna butla gazowa i przedsionek (45kg).

Wszystko to ważyło 1100kg , czyli do masy całkowitej 1170kg zostało 70kg i tak staram się pakować . Na szczęście jest jeszcze auto .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Myślę, że ważenie to dobry pomysł. Ja w mojej też mam tylko DMC ale zwarzyłem ją kiedyś pustą (bez wody, gazu itd) i wyszła mi ładowność 190kg. Jestem raczkującym karawaningowcem ale słyszałem, że w niektórych krajach zdarzają się kontrole z ważeniem. Tylko to jest raczej nacisk na oś a nie waga więc trzeba przemyśleć to ważenie :( A taką "swoją" listę to chyba każdy musi stworzyć sam na podstawie własnych doświadczeń a jak wiadomo doświadczenie to zbiór niepowodzeń;) Ja już powoli taką tworzę. Dobrze skorzystać z rad wytrawnych podróżników i uzupełnić bądź skorygować taką listę w/g własnych potrzeb. Ci, którzy mają małych podróżników taką listę mają pewnie dużo dłuższą i aktualizują ją co sezon :) . Ja jestem na etapie budowy stałego zbiornika na wodę. Chciałem go zabudować w przednim schowku ale skontrolowałem nacisk na hak i plany uległy zmianie ;) .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem raczkującym karawaningowcem ale słyszałem, że w niektórych krajach zdarzają się kontrole z ważeniem. Tylko to jest raczej nacisk na oś a nie waga więc trzeba przemyśleć to ważenie :)

Pozdrawiam.

 

A czym się różni nacisk na oś od wagi (w przyczepce z jedną osią) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ważyłem swoją budkę zapiętą na hak (tylko przyczepa na wadze) to wynik był mniejszy niż w przypadku kiedy sama stała :( To chyba jest znaczenie ale może się mylę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ważyłem swoją budkę zapiętą na hak (tylko przyczepa na wadze) to wynik był mniejszy niż w przypadku kiedy sama stała :( To chyba jest znaczenie ale może się mylę:)

 

.Prawa fizyki działają też na zapiętą budkę,-czyż nie? Jeżeli jest ważona w zestawie,to rzeczywiście nacisk może być mniejszy od wagi przyczepki, o nacisk na hak.

Edytowane przez GAJOWY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zupełnie bezsensu. Jeżeli chciałeś ważyć budkę podpiętą pod auto, to musiałbyś ważyć cały zestaw. Przecież to logiczne, że na wadze będzie mniejszy wynik, ponieważ część ciężaru przejął hak.

 

Gajowy - waga przyczepki różni się od nacisku na oś tym, że oprócz nacisku na oś jest jeszcze nacisk na hak. Ponadto nacisk wyraża się w innych jednostkach niż waga. ale to juz szczegół ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zupełnie bezsensu. Jeżeli chciałeś ważyć budkę podpiętą pod auto, to musiałbyś ważyć cały zestaw. Przecież to logiczne, że na wadze będzie mniejszy wynik, ponieważ część ciężaru przejął hak.

 

Gajowy - waga przyczepki różni się od nacisku na oś tym, że oprócz nacisku na oś jest jeszcze nacisk na hak. Ponadto nacisk wyraża się w innych jednostkach niż waga. ale to juz szczegół ;-)

 

Nacisk oczywiście wyraża się się w innych jednostkach,natomiast <nacisk na oś> ITD sprawdza za pomocą wagi w kilogramach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.