Skocz do zawartości

utwardzanie zawieszenia...


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

doskwiera mi miekkosc zawieszenia w moim aucie... komfortowe jesli chodzi o normalne uzytkowanie ale... po zaladowaniu auta potrzebnymi i niepotrzebnymi klamotami i zapieciu cepki na hak... z tylu mam kola schowane w blotniki i niby ok ale jednak ni :krzykacz:

 

przy poruszaniu sie w koleinach czy przejechaniu przez porzeczne nierownosci na drodze dobijam podpora dyszla cepki... szczescie ze kolko podporowe mozna wysoko podniesc bo pewnie by juz oberwalo...

.

1/ rozwazam wymiane sprezyn na wersje HD - wzmacniane, ale wlasnie ale.. - czy ktos zmienial juz sprezyny na twardsze? czy nie zrobi mi sie z auta sztywna taczka?

2/ wstawienie gumowych dokladek pod i nad sprezyne - podnosza auto do gory - ale nie znam trwalosci tego rozwiazania ale twardosc pozostaje bez zmian

3/ zastosowanie wkladek gumowych nakladanych na zwoje sprezyny - zmniejszaja mozliwosc maksymalnego sciskania sprezyny...

 

co do opcji 3 - podobno pekaja sprezyny...

 

przyznam tez ze zachorowalem na merca w211 z duzym dieslem pod maska /kombi z nivo/ - ma ktos takiego klekota i moze cos o tym powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ rozwazam wymiane sprezyn na wersje HD - wzmacniane, ale wlasnie ale.. - czy ktos zmienial juz sprezyny na twardsze? czy nie zrobi mi sie z auta sztywna taczka?

Pacjent: Nubira II kombi.

Zawieszenie tylne wielowahaczowe, sprężyny jak w kolumnie McPersona.

Były wstawione gumy między zwoje sprężyn. Efekt - do dupy. Auto i tak jak jechaliśmy na wakacje siedziało nisko, dobijało do końca.

Jednym słowem ponton. Czarę goryczy przelała trasa z niewiadówką na haku. Bujało góra dół masakrycznie.

Wymieniłem sprężyny na wzmocnione KILEN + amortyzatory (kmplet 4szt) na gazowe KYB ExcelG.

Warto było. Szczerze polecam.

A. Z tego dobijania wybiło się mocowanie sprężyny w kielichu nadkola. Na szczęście udało mi się wymienić na czas.

 

przyznam tez ze zachorowalem na merca w211 z duzym dieslem pod maska /kombi z nivo/ - ma ktos takiego klekota i moze cos o tym powiedziec?

A może mondziak kombi z nivo..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wcale nivo bym nie szukał. Mondeo samo w soie jest dość sztywne, kombi ma sporą ładowność (ponad 600kg) i nawet załadowany nie ciąga zadkiem po asfalcie. Więc nivo nie jest konieczne, a do tego ciężko trafić na nie.

 

A co do wirusów... jak miałbym kupić diesla kupiłbym 130KM TDCI a mocy w nim nie brakuje. Trzeba mieć sporw wymagania by to nie wystarczyło. Wersje 115KM wcale też nie przynoszą hańby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wirusów... jak miałbym kupić diesla kupiłbym 130KM TDCI a mocy w nim nie brakuje. Trzeba mieć sporw wymagania by to nie wystarczyło. Wersje 115KM wcale też nie przynoszą hańby.

 

 

ja to myslalem aby jak juz to 2.2TDCI 155km wiru sowac.... :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wcale nivo bym nie szukał. Mondeo samo w soie jest dość sztywne, kombi ma sporą ładowność (ponad 600kg) i nawet załadowany nie ciąga zadkiem po asfalcie. Więc nivo nie jest konieczne, a do tego ciężko trafić na nie.

 

A co do wirusów... jak miałbym kupić diesla kupiłbym 130KM TDCI a mocy w nim nie brakuje. Trzeba mieć sporw wymagania by to nie wystarczyło. Wersje 115KM wcale też nie przynoszą hańby.

 

Dokładnie mam takie samo zdanie :krzykacz:

 

Załadowany wcale nie mało (nawet z łódką na dachu) i nigdy jeszcze asfaltu nie drapał (bez nivo) .A jazda z przyczepą przy 115 KM nie jest porażką .Dodam jeszcze ,że przyczepa ~1500 kg a możliwości holownika to 1800 kg na "haku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masy wlasne maja Wasze mondziaki?

 

chodzi mi o to ze mam teraz 180KM i uwazam ze jest to lajtowy wariant mocy - zero stresu przy wyprzedzaniu - wiadomo ze tiry to sie tasuje przy ruszaniu ze swiatel czy na wzniesieniach przy zachowanej widocznosci i zapas mocy pod maska pozwala taki manewr wykonac tak szybko jak bez ogona...

bo tasowane tira jadacego 90km/h jakos mi sie nie usmiecha... nie bede ryzykowal

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio, po co tyle koni :krzykacz::slina: Ja i nivą muszę uważać na fotografów :winner:

 

 

Szary - chocby po to zeby uniknac takiej sytacji jak mi sie zdarzyla jak wracalem z Łeby... zaczalem spokojnie przy 70km/h wyprzedzac stare bmw serii 5 z laweta... jechaly nia 2 lyse karki i w momencie jak sie z nimi zrownalem to zaczeli przyspieszac... i wtedy warto miec "buta" zeby takich skompromitowac...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb , TDCi 115 KM , kombi MW 1555kg -dane z DR a rzeczywista pewnie większa bo jak pamietam to sam hak holowniczy to 22kg !!

 

Troszeczke po czasie ale dopisze jeszcze : poj. 2,0 L i 280 Nm

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wtedy warto miec "buta" zeby takich skompromitowac...

 

bodzioklb, to oczywiście żarcik? w takiej sytuacji to chyba wystarczą hamulce, żeby sobie odpuścić :krzykacz:

 

Co do TDCi 1.8 115KM - taki mam w Focusie. Te silniki naprawdę robią wrażenie (prawie 250Nm + overboost) i nie dziwię się opiniom Kolegów, którzy uważają je za wystarczające do ciągnięcia przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb, to oczywiście żarcik? w takiej sytuacji to chyba wystarczą hamulce, żeby sobie odpuścić :winner:

 

jak juz sie decyduje na wyprzedzianie to nie po to aby odopuscic... ale w granicach rozsadku... wole przycisnac niz sie chowac ponownie w kolumne aut bo moim 12 metrowym zestawem ciezko sie wcisnac

 

z cepka nie przekraczam 100km/h... i uwierzcie mi, obecne 180KM i 370Nm potrafia z moja duza cepka zebrac sie od 70 do 100km naprawde blyskawicznie

 

dlatego gdybym sie zdecydowal na mondziaka to minimum 2.2 TDCI

 

ale bardziej jestem ku e-klasie bo ma tylny naped - audi przy dociazonym cepka tyle nawet przy 70-80km/h potrafi zadymic oponami... :krzykacz:

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.