Skocz do zawartości

Dlaczego Knaus???


kit

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie Knaus w przyczepach to jak Audi w samochodach grinser006.gif ma swoje minusy ale jest klasą samą w sobie a jakoś i trwałość to główne ich cechy ... a estetyka hmm.gif jeden lubi blondynki drugi brunetki hehe(1).gif mi się Knaus najbardziej podoba z wszystkich budek 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

generalnie w dzisiejszych czasach jest podobnie jak z samochodami - unifikacja części i technologii. To co kiedyś było Audi teraz jest zlepkiem różnych części stosowanych także np. w Fiacie, czy Toyocie. Z przyczyn ekologicznych i mody jakość aut i przyczep pogorszyła się diametralnie. Dochodzi do tego rzec jasna kasa. Producent zarabia na sprzedaży produktu, a potem jego serwisowaniu ( pamiętacie stare Mercedesy W123 i 124? które auto dziś przejedzie 1mln km. ) Dlatego ja uważam, że kupując nową przyczepę należy kierować się ceną, zaś w przypadku starszej używanej; marką.

W zeszłym roku na kempingu obejrzałem nowego Burstnera Averso Fifty. Jakość niestety nie powalała. Ale za to ile elektroniki, światełek i tego typu pierdół działających na wyobraźnie klienta, a które są tak naprawdę do niczego nie potrzebne. Jak bym chciał być nowoczesnym ekskluzywnym turystą, to bym pojechał do kurortu, a nie kupował wypasioną przyczepę kempingową.

To oczywiście moje prywatne zdanie. I podtrzymuję - najładniejsze są angielki, najlepsze stare zadbane przyczepy - sprzed epoki eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...generalnie w dzisiejszych czasach jest podobnie jak z samochodami - unifikacja części i technologii ...

 

tu nie sposób się nie zgodzić :) wszystko na jedno kopyto i od jednych producentów :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola ... - szczególnie do pierwszej części wypowiedzi Marasa :)

 

To właśnie w przyczepach najwcześniej nastąpiła unifikacja, poprzez dominację kilku firm - producentów wyposażenia; lodówki, ogrzewanie, wentylacja, podwozia.

 

Cała reszta to indywidualne podejście producenta. To z czego i jak zrobi meble, jaki zastosuje materiał i jak złoży ściany. To będzie świadczyć o wyglądzie i jakości.

 

Co do zakupu nowej - nie moje zmartwienie :rolleyes:. Nawet jak kiedyś będę zmieniał, to nikłe mam szanse na "nówkę-sztukę". Raczej kilku-letnia budka będzie wchodzić w grę. A wtedy okaże się, że nic się nie zmieniło. Oczywiście - patrzeć będę na stan, ale jestem pewien, że zasada, która ma zastosowanie dzisiaj - niektóre budki (np Knaus) są o wiele trwalsze niż inne. Pomimo, że obecnie wydaje nam się, że jest inaczej.

Oczywiście - to moje zdanie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek podzielam Twoje zdanie.

 

Nie żaląc się i chwaląc mam jednego z najstarszych knausów w klubie. Gdybym w mojej łazience zmienił tapetę na jakąś z tego wieku i zamontował stacjonarne WC zamiast przenośnego, jakbym ją dobrze umył i odnowił nalepy to większość moich znajomych była by w stanie uwierzyć że przyczepa jest z rocznika 2000 +. I to właśnie jest Knaus, tak jak inne niemieckie przyczepy, tyle że ......knaus ma w sobie to coś.

 

Popatrzcie na audi 80, produkcja zakończyła się '95 a nadal wyglądają "świeżo". Tak też jest z Knausem.

 

Nie jestem jednak zaślepionym fanatykiem knausa, podobnie jak mas444 kolejnymi propozycjami na dom na kołach jest Dethleffs i LMC.

 

gfizyk unifikacja wyposażenia wydaje mi się być dobra - zawsze to łatwiej znaleźć w razie potrzeby. Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

liczba tematów nt. remontów angielek skutecznie zniechęca do przyczep z wyspy.

duże (bardzo duże) ryzyko przy zakupie.

Do tego nie najpiękniejswzy wygląd skutecznie zniechęcają przy zakupie.

Knaus klasyczny i solidny jak Mercedes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nasi nowi klubowicze coś skrobną w temacie ?

 

jacekwwa - o jednym się przekonałem. jadąc przez Poznań, Wrocław, Bydgoszcz po ogromnych dziurach i wyrwach - przyczepka

musi być na prawdę solidna, aby podróżować z nią po Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

.............. po ogromnych dziurach i wyrwach - przyczepka

musi być na prawdę solidna, aby podróżować z nią po Polsce.

 

Wracając z pierwszego w tym roku wypadu z ogonkiem miałem do przejechania 1/3 km tyle co kolega Dolnoślązak. On jechał autostradą a ja "innymi" drogami. Wyjechał z pola 15 minut wcześniej a dotarliśmy do domów o tej samej porze.

O! I dlatego właśnie Knaus. Mimo lat trzyma się dzielnie.

 

Oglądałem też przyczepkę naszego kolegi z klubiku jeszcze starszą od mojej i powiem Wam szczerze że powala trwałością wewnątrz jak na swoje lata. Ma też - co pierwszy raz widziałem - oryginalną gazową lampę-kinkiet. Widzieliście gdzieś kiedyś taki patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z pierwszego w tym roku wypadu z ogonkiem miałem do przejechania 1/3 km tyle co kolega Dolnoślązak. On jechał autostradą a ja "innymi" drogami. Wyjechał z pola 15 minut wcześniej a dotarliśmy do domów o tej samej porze.

O! I dlatego właśnie Knaus. Mimo lat trzyma się dzielnie.

 

Oglądałem też przyczepkę naszego kolegi z klubiku jeszcze starszą od mojej i powiem Wam szczerze że powala trwałością wewnątrz jak na swoje lata. Ma też - co pierwszy raz widziałem - oryginalną gazową lampę-kinkiet. Widzieliście gdzieś kiedyś taki patent?

 

 

 

 

Też oglądałem tego Knausa, co prawda tylko z zewnątrz ale widać że porządna przyczepka a ten modelik akurat zadbany był i w świetnym stanie wizualnym według mnie:)

 

co do lampy to ja osobiści nie widziałem, tylko słyszałem ale co niektórzy na zlocie w Czerwonej znali taki wynalazek:)

 

 

pozdrawiam

 

Michał - szczęśliwy właściciel Knausa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.