Skocz do zawartości

Dlaczego Knaus???


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego Wasz wybór padł właśnie na budki Knausa? hmm.gif a nie np na inną marke? A może to był przypadek? hmm.gif

Ja wybrałem budke Knausa bo mi się podoba ich wygląd grinser006.gif są klasyczne, eleganckie, nie przekombinowane itd waytogo.gif Oczywiście duży wpływ na decyzje o zakupie tej marki miała ich trwałość i solidność wykonania waytogo.gif i fakt że podobają się mojej żonie i dobrze się w nich czuje serduszka.gif To były Nasze główne kryteria przy wyborze budki i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru i eksploatacji już drugiego Knausika grinser006.gif z pewnością następne budki też będą miały logo jaskółek waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pytanie! Jak na nie odpowiedzieć ? Chyba nie da się tak po prostu :)

 

Początkowo szukaliśmy Hobby. Potem na celowniku był Fendt. Dopiero 3 w kolejności Knaus. Cechy wspólne: niemieckie marki i określony układ wnętrza - oraz co najważniejsze --> DMC budki.

Nie mogło być więcej niż 1200 kg i musiały być dwa wygodne łózka po przeciwległych końcach przyczepy.

 

Porównując Knausa do innych przyczep zdecydowanie na plus mojego modelu wyróżnia się jakość i trwałość użytych materiałów, przy zachowaniu niskiego MW przyczepy. Poza tym lekkość w wyglądzie i minimalizm w wykończeniu szafek itd. (zdobione nie są w naszym guście).

 

Argumenty podobne jak u Kit-a :). Mimo, że kupiliśmy naszego sudwinda w 2009 roku to wydaję nam się, że mamy ją od zawsze :)

 

Teraz Knaus jest na 1 miejscu i jak oglądam te nowsze sudwindy to serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie wiem, gdyż KNAUS był tylko na dwóch zlotach, ale po wyprawach Adrią (pierwsze doświadczenie z cepką) już wiedziałem czego mi brakuje i czego potrzebuję. Też wchodziło DMC, by ciągnąć na B (fajny rym), potrzebowałem zamiast piętrowego - dwóch dużych łóżek, w moim modelu zachwycił mnie luk z przodu pod łóżkiem i wbudowany akumulator oraz kolorystyka wnętrza (jasna i radosna). Układ łazienki wydaje mi się wygodniejszy i większy niż z umywalką narożną. Braki - chciałbym ciepłą wodę na gaz (bojler gazowy może kiedyś w przyszłości).

To tyle uwag... Po wakacjach na pewno będzie więcej doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak w pięciu linijkach napiszę dlaczego wybrałem moją przyczepkę:

 

Komfort

 

Niska masa

 

Al - ko, oś z koszem na koło zapasowe

 

Ustawny - bo krótki

 

Solidna niemiecka robota

 

 

 

Kupiłem

 

No bo znalazłem

 

A wśród innych rodzynkiem był

 

Urok miał mimo swych lat

 

Skusiłem się i mam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - zapomniałeś dodać, że serię ładnych Knausów w 2009 roku zaczął Twój kolega z Lubelszczyzny. Przyznaj, że zrobił trochę marketingu ;-)

Przy okazji - gratuluję awansu. Rozumiem, że z juniorów już wyrosłeś !

 

U mnie kluczem była masa. Mój Knaus ma 1100 kg. Szukałem przyczepki maksymalnie dużej przy dmc 1100kg.

Zależało mi na dwóch dużych łóżkach. Jedynie Knaus serwował podkowę w tej masie, w tej klasie, w tej cenie! Ideałem byłoby takie rozwiązanie jak ma Kit.

 

Zresztą jak go zobaczyłem - od razu mi podpasował. ;-)

Ponadto - nie jest szczególnie szeroki (mieści mi się w bramie).

 

Co prawda w moim przypadku Sudwind był standardowy, czyli nie miał grzanej wody, otwieranych bocznych okien, akumulatora, luków bagażowych. Miał 5 litrowy zbiornik na wodę. Ubożuchny był.

Ale już ma 20 litrowy zbiorniczek, 2 luki, akumulator, przetwornicę.

 

Budka świetnie się prowadzi, nie jest zużyta!

 

No i jedna ważna sprawa! Warto mieć Knausa, żeby być rzeczywistym, czynnym członkiem naszego klubu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - zapomniałeś dodać, że serię ładnych Knausów w 2009 roku zaczął Twój kolega z Lubelszczyzny. Przyznaj, że zrobił trochę marketingu ;-)

 

 

Zwracam honor. Twój zachwyt i opis budki w wątku nasze pojazdy zdecydowanie wpłynął na podjęcie ostatecznej decyzji. Choć jak dobrze pamiętasz, znalazłem ją (Twoją budkę) w necie w tym samym momencie co Ty :bukiet:. Tylko Ty byłeś odważniejszy :ok: wsiadłeś w rolkę i pojechałeś do NL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - gratuluję awansu. Rozumiem, że z juniorów już wyrosłeś !

Też Jacku gratulacje awansu no i wyprowadzenia Knausiaków na czołówkę, bo jeszcze inne marki się nie zjednoczyły tak jak my :bukiet:

 

 

 

Chłopaki, dziękuję za słowa uznania.

 

Knausiaki to nasza wspólna zasługa :ok:

 

Ale wracajmy do tematu: Dlaczego Knaus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku gratki, awans być musiał bo wiem że knausiaki to rozbrykane tygryski i musi ktoś pilnować ich.

 

Wracając do tematu.

 

GAJOWY - Marku nie ma co się wstydzić, po prostu zmień przyczepkę na Knausiaka! Nalepę z logo już masz obiecaną od naszego :bukiet:.

 

 

 

 

Następnego Knausa jakiego chcę to takiego jak ma jacekwwa, gfizyk, a najlepiej kit bo przy mojej rodzince sprawdzi się jak nikt. I powiem Wam że więcej do szczęścia mi nie potrzeba, no może oprócz błękitnego nieba, oprócz góry wysokiej, oprócz rzeki szerokiej, kawałka chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.