Skocz do zawartości

Co zrobić z niemiłym zapachem?


Rekomendowane odpowiedzi

Na suficie przy oknie widać dwa zacieki po 2 cm2, struktura jest twarda.

Przyczepa jest opróżniona całkowicie.

Ktoś wcześniej uszczelniał okno z zewnatrz silikonem.

Odkręcę okno i zobacze czy płyta jest sucha.

Czy po dwu-trzymiesięcznym postoju w suchym garaży zapach ustapi?

Wojtas

Zastanawiające jest to dodatkowe uszczelnianie silikonem. Żaden producent nie robi tego silikonem, tylko specjalną masą, która nigdy nie twardnieje. Ja na Twoim miejscu wyjąłbym okno - to niewielka robota, a tylko tak będziesz miał pewność, że w tym miejscu jest OK. Kup na Allegro np, http://allegro.pl/material-uszczelniajacy-sika-sikaflex-221-0-3l-i1506905905.html. Bardzo dobra masa uszczelniająco-klejąca. Życzę powodzenia i daj znać skąd ten zapaszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba koledzy skutecznie dali bardzo dużo wojtas11 do myślenia i zamknął się w sobie bo się nie odzywa. Nie ma co się załamywać tylko szukać szybciutko przyczyny niemiłego zapachu i jak najszybciej brać się do roboty bo będzie coraz gorzej. Wiem z autopsji ponieważ zakupiłem swoją pierwsza cepkę w styczniu 2011. Ze względu na cenę zdecydowałem się na zakup w zimie, niestety nie wiedziałem o takim mądrym forum bo pewnie poczekał bym do wiosny i cieplejszych dni a to tylko dlatego że jak jest temperatura dodatnia to jasne jest (teraz to mądry człowiek po szkodzie lecz trochę za pużno) że jak coś gnije to taki zapach można bez problemów wyczuć w takiej cepie juz przy wejściu , na a zakupu dokonywałem jak był mróz no i LIPA nic nie było czuć. A tu na wiosnę niespodzianka coraz bardziej dziwny zapach coraz gorzej , otwarte okna mało pomagają. Obecnie jestem w trakcie remontu prawego przedniego rogu zgniłej podłogi około 120x70cm i cały narożnik do dachu zgnił listwy wyjmowałem ręką (wata celulozowa) jak narazie daje radę. Wjęc suma sumarą niema co gdybać tylko szukać przyczyny. Szukać , Szukać , Szukać . Powodzenia i niema co się załamywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewinnie wyglądające zacieki potrafią się okazać sporym problemem.

Czy okolica okna jest twarda w dotyku ?

 

Czy przyczepa jest pusta ? Może ktoś zwinął wilgotny przedsionek lub podłogę ?

 

ja na ten temat to coś mogę powiedzieć zajmuję sie takimi problemami i wiem jedno jezeli był zaciek napewno pojawia się biodegradacja a jezeli weszła wilgoć to nawet przy powieszchownym wyschnięciu wilgoc pozostaje i robi sfoje nie ma jak odparować a tu juz jest zapach świadczący o problemie

to ze zaciek (miejsce wypływu ) pojawiło się przy oknie nie koniecznie świadczy o nieszczelnym oknie moze być w calkiem innym miejscu a tu poprostu woda znalazła ujście , kilka takich przypadków juz przerabiałem .

 

co do rady jak to zdemontował bym okno dokładnie sprawdził nawet podniósł połać blaszną dachu aby dokładnie mogło wyschnąc ponowne zamykanie pod warunkiem ze nie trzeba niczego wymieniać i problem jest w tym miejscu bo moze się okazać ze stelarz okna jest juz miękki lub przecieka w całkiem innym miejscu np na uszczelkach naroznych dachu

 

dodam ze w przypadku przycep degradacja postępuje w zastraszającym tępie w okresie kilku miesięcy potrafi spore szkody zrobić drzewo używane do budowy przyczep jest w stanie surowym i niczym niezabezpieczane bardzo podatne na wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem całą ścianę poniżej górnej krawędzi okna bo ciekły rączki manewrowe, też miałem dziwny zapach w przyczepie teraz nie berdzo wiem czy zapach zniknął bo nowe elementy zabezpieczyłem pokostem i teraz tym mi klepie w przyczepie. pożyjemy zobaczymy. wiem, że jak się zlokalizuje nieszczelność i je zlikwiduje to odbudowa konstrukcji to całkiem przyjemna praca z drewnem (pod warunkiem, że się lubi majsterkowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proponuje jak zawsze ,na wilgoć wstawić osuszacz powietrza.Ciągnie prądu ale wyciągnie wszystko.Kiedyś po nocce wszedłem do przyczepy a tam aż zadrapało w gardle i w nosie tak sucho było.Moja przyczepka jest wsumie szczelna ,a zawsze coś maszyna ściągnie wody.Po nocy jest około 0,5litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.