Skocz do zawartości

Plany wakacyjne Knausiaków - sezon lato 2011


jacekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek, trochę cię rozumiem - ale do odważnych świat należy. Ja w zeszłym roku po namowach wielu osób objechałem na wakacjach 3500 km (ale z namiotem) i z 3 letnią córka. Stres trochę był.

Moje auto ma co prawda dopiero koło 370 tys. więc przebieg 170 tys to przedszkole swiety.gif

Z powodu zdrowia córki, a właściwie choroby - prawie od urodzenia wysyłamy ją nad polskie morze w maju, tak aby z 4 -5 tygodni tam posiedziała ze sztafetą rodziców i dziadków.

Przejazd z Gliwic do Ustki - minimum 10 godzin w zeszłym roku jeździłem z 5 razy (wyłącznie prywatnie) o wyjazdach służbowych nie rozmawiamy, więc coś niecoś o tej trasie wiem.

Nasze zeszłoroczne wakacje spędziliśmy we Włoszech na kempingu. Trasę zaplanowałem na 3 dni. Pierwszy przejazd do Wiednia (około 6h ze zwiedzaniem Mikulova

i obiadem w Czechach). Potem odcinek do jeziora Woerthersee (koło 5h) i ostatni do Commacchio. Na każdym pośrednim kempingu lał deszcz w nocy a w dzień słońce od rana wszystko pięknie suszyło i dopiero

po tym można było startować. Trasa przejechana z dwójką dzieci - czyli bez pośpiechu, z częstym stawaniem na "tato to - tato a tamto". Czyli tak naprawdę według mnie porównywalne są te trasy. Z tym, że z Gliwic do Włoch jedziesz

w 98% drogi autostradą, a w kierunku polskiego wybrzeża to jakoś nie umiem na nią wjechać rolleyes.gif. Po drodze miejsc do zwiedzania i obiektów zainteresowania dla dzieci bez liku (ale w Polsce też są, nie chcę żebyś mnie źle zrozumiał)

10 dni na włoskim nadmorskim kempingu to przeżycie nieporównywalne z pobytem nad morzem w Polsce, pogoda, morze, żarcie kemping - mimo, że naprawdę bardzo lubię polskie morze. Dzieciaki w morzu mogą siedzieć 4 godziny nonstop i nie zamienią się w balwanek.gif.

Skutek tego jest taki, że cała rodzina zaraziła się biwak.gif.

Wydaje mi się, że z dwulatkiem spokojnie można w taką podróż jechać, a nawet moja żona popiera to zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zawsze możemy zrobić wypad do Cro ze żłobkiem :hej: My jesteśmy na etapie planów a w naszej załdze jest roczniaczek :) (w lipcu póltora roku)

 

To jest myśl. W dwie załogi raźniej. Jak Szanowna Małżonka się obudzi to rzucę taki pomysł :( zobaczymy jaka będzie reakcja. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz! :hej:

Bluesmen chciał do mnie na kawę! Jak najbardziej zapraszam!:(

 

:(

Zapraszam oczywiście Kolegów. Tyle, że w sierpniu pewnie będę nad morzem.

 

Kit i Jacek - przetrzyjcie szlak, a w przyszłym roku pojedziemy w większym składzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możemy zrobić wypad do Cro ze żłobkiem :) My jesteśmy na etapie planów a w naszej załdze jest roczniaczek :) (w lipcu póltora roku)

 

"Delykatnie" wybadałem temat u Szanownej :) Na razie prosiła, żeby pokazać na zdjęciach, który to kit ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, miejmy nadzieję że się uda, pod koniec sierpnia gdzieś w Polskę, na 2 tyg. Dobrze żeby pogoda dopisała bo będziemy z żoną w składzie z 6 letnią Wiktorią, 4 letnią Kingą i... jeszcze nie wiadomo, kimś niespełna 3 miesięcznym :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, co Wy tak w kółko o tych wakacjach i wakacjach ?

Toż to przecież jeszcze prawie pół roku.

 

Nie lepiej pogadać o tym co już niedługo (w miarę) ? Przecież rozpoczęcie sezonu już nie tak długo.

Nie wierzę że wcześniej niż w lato, nigdzie nie wyjedziecie.

 

Dla przypomnienia, początek wiosny 21 marca. To już za miesiąc (z małym okładem) !!!!!!

A wtedy cieplej, dni dłuższe, ptaki śpiewać zaczynają, trawa zarasta psie gówna co to ze śniegu wychynęły :niewiem:

I w ogóle jakoś przyjaźniej jest.

 

Nie skorzystacie ? Będziecie siedzieć w domu ?

 

Ja nie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.