Skocz do zawartości

CB radio


Irek3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Marcinie - już podsyłam linka :) o "zesmażeniu".

 

KLIK

 

Ogólnie - przy prawidłowym zestrojeniu anteny cała moc radia trafia w antenę i jest przez nią wypromieniowywana - czyli dobrze nas słychać i dobrze odbieramy.

 

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

ja korzystam z takiego zabytku jak na zdjeciu + antaena 0,60 m na magnesie :-]

przy dobrej pogodzie i innych uwarunkowaniach mam zasieg nawet do 40 km a na codzien wystaczy, ze " lapie " z odleglosci jakis 12-25 km tyle wystarczy aby niebeknac za predkosc :)

w najblizszym czasie planuje kupic i zamontowac jakas antene na stale ale nie wiem co wbrac ? moze mi kos cos podpowie?

stawiam :-]

 


to jest moje radyjko :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Effendi - jak na stałą antenę to wybierz coś z Presidentów

np to: KLIK

 

Kiedyś były fajne antenki o dużym zysku chwalone przez użytkowników - Santiago 1200 i Santiago 1600

A propos - Effendi - jakbyś był chętny to mogę Ci podarować dobrą antenkę - niestety mocowanie będziesz musiał sobie kupić - antena nazywa się Boston i też jest niczego sobie :)

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam radyjko TTI 770. Polecam, szczególnie dla osób często wyjeżdżających za granicę. Ma ono w menu możliwość wyboru kraju przez co automatycznie dostosowuje się do przepisów i częstotliwości tam obowiązujących. Poza tym sprzęcik naprawdę fajnie sprawdza się w trasie.

Na pytania "co polecacie" dostaniecie tyle odpowiedzi, ile jest modeli na rynku. Oczywiście są bardziej i mniej zawodne, ale tak to w życiu bywa, że nawet nowe Mercedesy potrafią się zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamperowiec, Kolego podstawową sprawą jest pytanie jakiego masz kampera. Ja się mordowałem z anteną pół dnia. Po obcięciu o 12 cm zaczęła się stroić na SWR >2. Istotne jest gdzie antenę chcesz zamontować, radio to kwestia gustu.

 

[ Dodano: Nie 25 Lut, 2007 00:31 ]

Co do Unidena 520 Sieja tak samo jak prezydent. Nie mogą inaczej działać jak są na tych samych podzespołach. P Harry II i Uni 520 to to samo. Kupiłem 520 nie dawno i nie sieje i jest identyczne z Harry II. Polecam to radyjko :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

szanowni koledzy, z racji swojegowykształcenia oraz doświadczenia powiem co o tym sądzę.

 

szereg radii w polsce ostatnio sprzedaję się. w ostatnim okresie bardzo dużo, można powiedzieć że znowu stało się popularne tak jak w latach 80-90.

 

co do saemgo radia ważną rzeczą jest w jaki sposób jest samo radio zbudowane.

są lepsze i gorsze modele a dokładniej mówiąc ogzemplarz egzepmlarzowi nie równy.

 

należy najlepiej się dowiedzieć jaki radiotelefon jest ok lub zaytać uczciwego sprzedawcę (są tacy).

 

prosze nie sugerowac się tym że radio ma więcej niż 4 w (tyle zakłada pozwolenie)

te 4 w pozwalają przy dobranym zestawie na pokonanie wielu km odległości, tylko po co!

przecież musimy dolecieć do samochodu jadącego przed lub za nami oddalonego co najwyżej o kilkaset metrów. więc zupełnie niepotrzebne nam "dopalacze" czy "dopałki"

rożnice można dopiero zauważyć zwiększając moc do około 50-70 w więc deremne nasze wysiłki(sił fizyki nie da się oszukać)

 

co do samej anteny to nie mniej jest to ważna sprawa. trzeba dobrać odpowiednią antenę do zakładanego celu.

 

śa anteny o różnej długości fali (nie chodzi o długośc metryczną) są anteny 1/2 lambda, 1/4 5/8 7/8 i każda z tych modeli anten w rózny sposób pracuje, jedne anteny dobrze pracują na fali przyziemnej inne na fali odbitej. TO NIE JEST WSZYSTKO JEDNO.

 

trzeba dobrać radiotelefon jak i antenę do naszych potrzeb biorą pod uwagę nasze oczekiwania.

 

nie ma uniwersalnego wzoru model radio+ model anteny= pełen sukces.

tego nie da się wyliczyć. to trzeba przemysleć lub przetestować.

nie można też powiedzieć że Prasidenty to dobra firma i nalezy ich kupować ślepo, choć prawda że wiele modeli tej firmy święciła powodzenie i nie przypadkowo.

 

 

dlatego należy poszukać odpowiedniego fachowca, który udzieli nam dobrych rad.

 

podpowiem, zę można się zgłosić do lokalnej społeczności jakimi są krótkofalowcy, którzy choć z raczej niechętnie obchodza się z cb radiowcami to zawsze pownni nam pomóc w strojeniu lub właśćiwym utrzymaniu radiotelefonu. to nie jest bez znaczenia.

 

 

ja sma używam anteny własnej konstrukcji na moje pasmo, a na pasmo cb używam stosynkowo taniej anteny o nazwie sunker, żadna to pożadna antena ale jest dobrze zestrojona co powoduje bark kłopotów z zakłuceniami TV.

co do radiotelefonu to używam Icoma 706 , który ma 100W, ale z racji tego że osiągam cel przy 4 w własnie tyle mocy emituje choć da rade więcej. (nie znaczy to że moge, gdyż przepisy okręslają to w zupełności).

 

 

 

z poważaniem tomasz,rybnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.