Skocz do zawartości

Kemping - Praga


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

 

mam pytanie tak jak w temacie , co polecacie ? który kemping na naszą " lichą kieszeń " jak i również co należy obowiązkowo zwiedzić i gdzie ,ewentualne rady , adresy , propozycje ( oprócz :palacz: bo wiadomo że to je wiborne zlate ) jestem ciekaw waszych propozycji ?

 

Pozdrawiam wszystkich :swieca: Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,i co do Zlatej Prahy tez jest ona w moich planach wyjazdowych.Po zrobieniu malego rekonesansu co inni mysla w tym temacie,znalazlem na francuskich stronach pozytywna opinie o tym campingu jako o miejscu dotrzymujacym ogolnie stawianym wymaganiom i normom:

 

http://www.campoase.cz/

 

Wejdz,popatrz,zorientuj sie jak Ci sie widzi.Nie bylem tam,nie sprawdzilem tego miejsca,ale mysle ze lepsze juz to niz nic.

pozdrav!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

mam pytanie tak jak w temacie , co polecacie ? który kemping na naszą " lichą kieszeń " jak i również co należy obowiązkowo zwiedzić i gdzie ,ewentualne rady , adresy , propozycje ( oprócz :palacz: bo wiadomo że to je wiborne zlate ) jestem ciekaw waszych propozycji ?

 

Pozdrawiam wszystkich :swieca: Paweł

Proponuję http://www.drusus.com/index2_pl.htm tam byli znajomi więc może???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Trochę odświeżę temat bo zakurzył się przez ostatnie 9 lat :)

Czy od 2007 rok ktoś był w Pradze na kempingu? Szukam miejsca z którego byłoby jakieś dobre połączenie z atrakcjami jakie oferuje stolica naszych południowych sąsiadów. Nie ukrywam że najlepiej byłoby blisko metra :)

Wyżej wymieniony kemping Oase naprawdę fajnie wygląda ale on jest jakies 30 km od Pragi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad długim weekendem sierpniowym. Albo Praga albo powtórka Kralovego Dvoru nad Labem, nie odrzucam również możliwości i jednego i drugiego podczas jednego wyjazdu :)

 

Tak myślę też trochę nad tym kempingiem Oase i ewentualnym wypożyczeniem u nich auta, dużo nie biorą

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie boli, denerwuje. Wiem, że u nas nie jest lepiej. Ale jak widzę camping oddalony ok 140km od PL granicy, który ma stronę po Duńsku, Holendersku, Francusku, Włosku itd, a po PL nie to już wiem, że na miejscu też wszyscy będą udawać, że nic nie rozumieją :).

 

mowa oczywiście o Oase.

 

Odległość 20km od centrum nie wydaje się być zła, może to nawet korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie boli, denerwuje. Wiem, że u nas nie jest lepiej. Ale jak widzę camping oddalony ok 140km od PL granicy, który ma stronę po Duńsku, Holendersku, Francusku, Włosku itd, a po PL nie to już wiem, że na miejscu też wszyscy będą udawać, że nic nie rozumieją :).

 

mowa oczywiście o Oase.

 

Odległość 20km od centrum nie wydaje się być zła, może to nawet korzyść.

Z tych co ja podałem jest ok 5km do centrum. Czyli w zasięgu roweru.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.google.at/maps/search/Praga+kemping/@50.1109838,14.2859041,11z?hl=pl

http://pl.camping.info/austria/kempingi?gclid=CO_Hg-v4_aQCFcqEDgodnXEAgg

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g274707-Activities-Prague_Bohemia.html

Na wyspie są 2 i ktoś pisał ze połączenie jest dobre 

Nie zapomnieć o fontannie wieczorkiem , jak będzie ciemno 

Po wszystkim na piwko do Szwejka 

Edytowane przez andiat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu byłem w Pradze. Byliśmy właśnie na ulicy Trojskiej gdzie faktycznie jest kilka kempingów. Ceny bardzo różne, bo na jednym, chyba największym na tej ulicy za zestaw + 2+2 + prąd chcieli prawie 1000 koron, a kilka ogródków dalej już tylko 610. My byliśmy na kempingu Herzog (właśnie tym za 610). Dość mały i ciasny ale pani bardzo sympatyczna. Z kempinu 5 minut do przystanku tramwajowego i 14 minut linią 17 do samego centrum. Spędziliśmy tam 3 noce i nie mam uwag.

 

reflexes z tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klanovice są dosyć drogie. My byliśmy kilka dni temu w Pradze na kempingu Busek. Bardzo dobry dojazd, do stacji metra dojazd autem ok. 7 min autem, kemping kameralny, spokojny, ciepła woda, kuchnia i tani. za 2 + dziecko 9 lat i psa zapłaciliśmy w przeliczeniu na zł 103 zł. Zadnych korków, przepychania sie przez centrum, obok lokal z piwkiem, knajpka, sklep Billa, Na drugiej stronie od campingu Busek jest również przystanek autobusowy, więc z zasadzie w ogóle nie trzeba autem wyjeżdzać. No i ładny plac zabaw obok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i wrócone, Praga zwiedzona. Jeżeli chodzi o kempingi to w pierwszej kolejności byliśmy na tym Oase (cena za 2+2 bo dzieci liczą od 0 lat wyszło 1380 koron  za 2 noce). Kemping fajny na wysokim europejskim poziomie, jednak jego odległość od miasta była jak dla nas zbyt duża. Przy samym kempingu jest wprawdzie przystanek autobusowy, ale żeby dotrzeć do centrum Pragi trzeba było wpierw jechać 40 min autobusem a później prawie 20 min tramwajem. Dlatego też po drugiej nocy przenieśliśmy się na ulicę Trojską. Staliśmy na tym największym Sokol się nazywa, bo wszystkie inne były zajęte. Tutaj za kampera, prąd i 2+1 zapłaciłem 1580 koron/ za 2 nocki.

Lokalizacja naprawdę super pod względem zwiedzania, a komunikacja miejska na tak wysokim poziomie że można ją dać za dobry przykład jak takie coś może być rozwiązane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praga piękna jest, byłem 2 lata temu, prezent od dzieci.

Pojechaliśmy do wyznaczonego hotelu a stamtąd rajdowym tramwajem do punktu obowiązkowego by cokolwiek o Pradze powiedzieć i cudownie.

W tym zdaniu jest kilka zagadnień, nie chce mi się rozwijać.

.

Najlepszy był spacer powrotny pieszo.

Weszliśmy gdzieś w jakąś galerię...

Ania Rubik zapach reklamowała* ,  psiknąłem ukochaną z próbki/testera i zajoba dostałem, zjeść ją chciałem. Do dziś dbam o to by pachniała tym wrażeniem.

*Elie Saab, wszystkie barwy, wykupiłem abonament, tak to na mnie zadziałało.

Pachnie do dziś i jeszcze długo...

Uwielbiam.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.