Skocz do zawartości

Hak holowniczy i gniazda


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Co do światła przeciwmgielnego to obowiązek jest do przyczepy zarejestrowane po 1 stycznia 1986 w Polsce więc logicznie rzecz biorąc przyczepa sprowadzona z zachodu jest 1 raz rejestrowana.A z życia mój tata kupił trabanta nówka w 1985 roku bez tego światła a od stycznia 1986 juz wszystkie musiały mieć i macherzy na parkingu polmozbytu zakładali to i cofania.Tak że chłopaki przez przepisy musieli kilka tysięcy aut przerobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Syrena 103 rok produkcji 1975

 

nie było takich;)

 

 

a serio pierwsza rejestracja wogole czy w polsce? czy za czasow Unii sie to nie zmienilo? (skoro tam bylo ok to u nas tez nie powinno?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a serio pierwsza rejestracja wogole czy w polsce? czy za czasow Unii sie to nie zmienilo? (skoro tam bylo ok to u nas tez nie powinno?)

marcys, pisalismy juz o tym wielokrotnie. Przeczytaj jeszcze raz jaka dostalem odpowiedz (juz w czasach Unii):

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=3558&highlight=#3558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni teu robiłem badanie techniczne samochodu i haka (135zł - w tym hak35) a dziś wbijałem w dowód w urzędzie miejskim. No i byłem mile zaskoczony, że za to nie ściągnęli pieniędzy! Dostałem wniosek do wypełnienia, złożyłem podpis w papierach i bez kosztów miałem wbicie!!! Szok!!! 2 lata temu jak podbijałem w escorcie musiałem znaczki za ok 8-9zł wykupić. Czy Państwo zaczęło sie okradać? Czy cywilizacja przyszła? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, że hak wbija się w dowód w urzędzie.

Jeszcze tego nie przerabiałem ale kolega miał wbity prz przeglądzie na stacji diagnostycznej.

Jak to jest?

Może w każdym mieście inaczej.

oczywiście, że trzeba wbić pieczątkę w UM, jadąc do Chorwacji na granicy Czesko - austryjackiej celnik czeski nie chciał mnie przepuścić i żadał poplatku ! Wróciłem do domu udałem sie do UM i okazalo się, że faktycznie musi być pieczatka w dowodzie rej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniliśmy samochód i trzeba było zamontować hak,to mąż mój jechał na przegląd , potem do wydz.komunikacji i wbili mu pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym.

 

 

dokładnie jest tak jak pisze Elaola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy, że diagnosta wbije pieczątkę w dowód rejestracyjny, że pojazd jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy?

Trzeba się udać do urzędu po drugą pieczątkę?

Macie może na to jakiś przepis?

 

Cosin, a czy miałeś pieczątkę w dowodzie ze stacji diagnostycznej czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy, że diagnosta wbije pieczątkę w dowód rejestracyjny, że pojazd jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy?

Trzeba się udać do urzędu po drugą pieczątkę?

Macie może na to jakiś przepis?

 

Cosin, a czy miałeś pieczątkę w dowodzie ze stacji diagnostycznej czy nie?

 

nie miałem żadnej pieczątki, teraz mam tylko pieczątkę z UM i kartkę z stacji diagnostycznej z którą mam jeździć do czasu kolejnego przeglądu, potem mi wbiją następny sztempel ( jak nie sprzedam maszyny ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety macie rację.Dzwoniłem do stacji diagnostycznej.

Przepis zmienił się trzy lata temu.

Teraz wszelkie prawo do zmian w dowodzie ma tylko urząd.

Diagnosta wystawia zaświadczenie z którym trzeba się udać do urzędu gdzie zarejestrowany jest samochód.

 

I teraz pytanie, czy nie będąc właścicielem samochodu(służbowy) jestem w stanie to załatwić we właściwym urzędzie posiadając zaświadczenie ze stacji diagnostycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.