Skocz do zawartości

Przyczepa do Kangoo


wojtekkangoo

Rekomendowane odpowiedzi

nie kombinujemy tylko cyt.: z maila od rzecznika policji.

 

odpowiedź na maila z dn.08.01.2011. dot. Hak a brak wpisu w dowód rejestracyjny o masie przyczep.

"Drogi Panie Macieju jeżeli dowód rejestracyjny samochodu jaki Pan jest właścicielem posiada hak i jest wpis w dowodzie rejestracyjnym ale nie ma wpisów w pola O1 oraz O2 lub są one wykreskowane (zależy od Wydziału Komunikacji w którym został dowód wydany) nie upoważnia, podkreślam nie upoważnia do używania samochodu jako holownika dla przyczepy. Definicję można znaleźć w Art. 66 ust. 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zapraszam do lektury. Z pozdrowieniami. Adam B."

 

Pozostaje mi tylko podesłać zdjęcie wykorzystania haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie mam wykreskowane pola ale na stacji kontroli pojazdów dostałem zdolność do ciągnięcia przyczepki do 590 z hamulcem i mam to na papierku.W urzędzie mi powiedzieli że jak kupiłem autko i miałem już wykreskowane pola to nieznaczy że nie moge ciągnąć żadnej przyczepki.Jeśli stacja kontroli pojazdów dała taką zdolność to jest w pożądku.Aby mieć te wartości wbite w dowód rejestracyjny pojazdu musiał bym zmienić cały dowodzik na nowy i wtedy oprucz wbitego haku miał bym jeszcze pola odpowiadające za mase też wypełnione.Co do postu kolegi to żeczywiście wyszło na moje ja tak samo obliczałem mase dopuszczalną dla przyczepki i tak też wyszło.No trudno mogło być gożej ja się ciesze że wyszło tak a nie inaczej - moge chociaż ciągnąć małą niewiatke jak narazie mi z żoną to wystarczy.Może jak się los do mnie uśmichnie i pujdzie wszystko po mojej myśli to za rok zmienie kangoo na takie samo ale w dieselku.Dla porównania to Pan na stacji kontroli pojazdó poinformował mnie że gdybym miał zwykłego diesla to moge wtedy ciągnąć już 800 a gdybym miał tak jak teściu 1.5 dCi to nawet moge ciągnąć 1200.Dla ciekawości to kangoo teścia ma tylko o 5 koni więcej od mojego i hamulce ma identyczne jak moje tzn, grubość okadzin i bębnów jak i szerokość jest taka sama.Podjżewamy że chodzi w naszym przypadku tylko o moment obrotowy i "dłuższe " rozpiętości biegów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie obraź się, ale sadzisz takie orty że aż oczy bolą :piwo:

rozumiem że można mieć z tym problem, bo sam mam,

ale wystarczy wklepać wcześniej tekst do jakiegoś edytora i poprawi

ew niektóre przeglądarki mają słownik wbudowany :)

 

mam nadzieje że się nie obrazisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na innych forach i coś się nie zgadza!

Inni użytkownicy co mają kiangoo 1.4 i zdliżony rocznik tj. 98.99.00 mogą o wiele więcej ciągnąć!Napisali mi że mogą od 1100 nawet do 1300 ciągnąć a ja tylko 590?Normalnie chyba ich zaszokowałem tą wartością!Sprubuje pojechać do innes stacjo kontroli pojazdów i zobacze co mi tam powiedzą!Jeden kolega ma kangoo ale 1.2 i 980 może ciągnąć normalnie mnie to aż skręciło!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na innych forach i coś się nie zgadza!

Inni użytkownicy co mają kiangoo 1.4 i zdliżony rocznik tj. 98.99.00 mogą o wiele więcej ciągnąć!Napisali mi że mogą od 1100 nawet do 1300 ciągnąć a ja tylko 590?Normalnie chyba ich zaszokowałem tą wartością!Sprubuje pojechać do innes stacjo kontroli pojazdów i zobacze co mi tam powiedzą!Jeden kolega ma kangoo ale 1.2 i 980 może ciągnąć normalnie mnie to aż skręciło!!!

 

Przeczytaj sobie wątek jak kolega z łodzi zmienial blędny zapis jesli chodzi o DMC holownika w innej renowce w Lagunie II. Niestety nasi diagności "nie uznają" innej "homologacji" niż proste odejmowanie z tabliczki znamionowej. A Renault i jeszcze pare innych marek daje kierowcy wybor czy zaladowac samochod i ciagnac mala przyczepe, czy tez lzejszy samochod a ciezsza przyczepa. Według katalogu z którego korzystam powinieneś ciągnąć 980 kg. I idę o zakład ze masz kangoo sprowadzane, bo tylko w sprowadzanych takie jaja są beksa.gif. - sam mam taka renowke i mam błędna masę w dowodzie. Samochody kupowane u nas maja prawidłowa masę wpisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do tego czy kangoo mam sprowadzone czy nie - to cinie odpowiem bo nie znam się aż tak na tym.Kupiłem go w kraju z komisu.Tyle co się orjentuje to można dotrzeć do tego po tabliczce znamionowej pojazdu, ale jak to dokładnie odczytać to nie mam pojęcia bo to jest zaszyfrowane.Co do masy przyczepki to ta wartość jest już zbliżona do "racjonalnej" bo na forach kangoo wszyscy co mają taki silniczek jak ja i zbliżony rocznik to mogą ciągnąć około 1100.Nawet facek który jeździ kangoo z 2000 roku i ma 1.2 to może ciągnąć około 980kg.Naprawde brak słów.Dostałem informacje że mam udać się do serwisu i poprosić o wyciąg z homologacji mojeg typu kangoo i będe dokładnie wiedział ile moge holować kg?Ale znowu niepotrzebny wydatek bo około 80 zł ta przyjemność będzie mnie kosztować.Nie wiem czy moge wtedy reklamować dotychczasową homologacje ze stacji kontroli pojazdów czy poprostu udać się bezpośrednio do wydziału komunikacji i poprosić o zmiane homologacji?

 

Co do wpisu w dowód rejestracyjny to mam pola O1 O2 wykreskowane - brak wpisu od samego początku.Nie wiem czy tak ma być czy nie?Jedni mówią że tak może zostać inni zaś jak tu kolega z forum że tak nie może być?

W każdym bądź razie Pani z okienka w "rejestracji" przyjeła odemnie dowód i homologacje z stacji kontroli i wbiła poprostu hak i nic nie uzupełniała.Hyba tak może być skoro nic nie wpisywała a co za tym idzie wymieniała dowód rejestracyjny.To oni powinni w końcu wiedzieć jak ma być a nie ja.Przecież cały czas w tymsiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do tego czy kangoo mam sprowadzone czy nie - to cinie odpowiem bo nie znam się aż tak na tym.Kupiłem go w kraju z komisu.Tyle co się orjentuje to można dotrzeć do tego po tabliczce znamionowej pojazdu, ale jak to dokładnie odczytać to nie mam pojęcia bo to jest zaszyfrowane.Co do masy przyczepki to ta wartość jest już zbliżona do "racjonalnej" bo na forach kangoo wszyscy co mają taki silniczek jak ja i zbliżony rocznik to mogą ciągnąć około 1100.Nawet facek który jeździ kangoo z 2000 roku i ma 1.2 to może ciągnąć około 980kg.Naprawde brak słów.Dostałem informacje że mam udać się do serwisu i poprosić o wyciąg z homologacji mojeg typu kangoo i będe dokładnie wiedział ile moge holować kg?Ale znowu niepotrzebny wydatek bo około 80 zł ta przyjemność będzie mnie kosztować.Nie wiem czy moge wtedy reklamować dotychczasową homologacje ze stacji kontroli pojazdów czy poprostu udać się bezpośrednio do wydziału komunikacji i poprosić o zmiane homologacji?

 

Co do wpisu w dowód rejestracyjny to mam pola O1 O2 wykreskowane - brak wpisu od samego początku.Nie wiem czy tak ma być czy nie?Jedni mówią że tak może zostać inni zaś jak tu kolega z forum że tak nie może być?

W każdym bądź razie Pani z okienka w "rejestracji" przyjeła odemnie dowód i homologacje z stacji kontroli i wbiła poprostu hak i nic nie uzupełniała.Hyba tak może być skoro nic nie wpisywała a co za tym idzie wymieniała dowód rejestracyjny.To oni powinni w końcu wiedzieć jak ma być a nie ja.Przecież cały czas w tymsiedzą.

 

Jeszcze raz mowie przeczytaj wątek ze zmiana masy w tej lagunie. Jesli po VIN wydzie ze to samochod spoza sieci Renault Polska to ci homologacji nie dadza. kolega przerabiał. Po wpisach w dowodzie zobaczysz czy sprowadzany - rubryka B data pierwszej rej. a w adnotacjach masz date rej. w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie jest tak: data pierwszej rejestracji pojazdu-12.01.1999 rok produkcji to koniec 1998 roku czyli ok.Ale nie mam w adnotacjach urzędowych żadnego wpisu oprucz "hak" i pieczątka z datą.Mimo tego auto nie było chyba sprowadzone bo skoro rok produkcji jest 98 a pierwszą rejestracje auto dostało w styczniu 99 to chyba ok?

 

Kolego nie moge znaleść tego posyu, mógł byś mnie nakierować, opisać gdzie on jest i pod jakim tytułem.Troszke tego tutaj jest i się pogubiłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Kolegę z Kangoo 1.4 (75KM) (czyli takiego jaki posiadmy i my)

. W pierwszej wersji po założeniu haka też powiedzieli nam w stacji diagnostycznej,że możemy pomarzyć o przyczepie campingowej bo jest za ciężka ,Pan poradził spr czy nie posiadamy świadectwa homologacji ponieważ w nim możemy mieć podwyższoną wartość w stosunku do tej jaka wynika z tabliczki. Na szczęście okazało się ,że mamy te nieszczęsne świadectwo homologacji w domu . Niestety nadal tylko lżejsze przyczepy są dla nas( poniżej 1000kg) ale dobre i to :-)

Edytowane przez majka329 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, był o tym cały wątek, w którym kol. Jarekkow bardzo dokładnie opisał na czym polega problem z wpisami do dowodu rejestracyjnego w Renault. Jest funkcja "wyszukiwarka". Ja wpisałem dwa słowa: renault masa. I proszę;

Technika > Motoryzacja > Walka kol. Powolniaka z biurokracją

 

link http://forum.karawaning.pl/topic/4248-walka-kol-powolniaka-z-biurokracja/

 

przeczytaj uważnie.

 

Karlik - pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.