Skocz do zawartości

Przyczepa do Kangoo


wojtekkangoo

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz kolego.Tutaj podajesz że można 950kg ciągnąć to tyle co ja obliczyłem ale na forum o kangoo podawali też że 1100 można i ponoć zależnie od wersji jaką mam bo była o normalnej ładowności i podwyższonej.?

 

To prawda.

Znalazłem inne auto Kangoo ale o poj.1.2 http://auto.marktpla...-2-bj-1998.html i dokładne dane TEGO auta pobrane z VWE.nl to:

Peugeot Kangoo

Pojemność - 1149ccm

Moc - 43 kW (58 Pk)

MW - 995kg

DMC - 1600kg

P-pa z hamulcem - 1150kg :mikolaj:

P-pa bez hamulca - 545kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mikolaj: No to już coś mamy!hehehe

Myśle że te 950kg to już jakąś przyczepke wychacze dla 2-dorosłych i 1 - malucha.Oglądałem wilki i inne i się miło zaskoczyłem a może by kolega coś polecił za normalne pieniążki lub do remontu?Tak dla 3 osób :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a może by kolega coś polecił za normalne pieniążki lub do remontu?Tak dla 3 osób:-]

To pytanie to już do ''Kącika kupującego'' ...

Ale dla 2 dorosłych osób + dziecko , to czasem aby nie była to salonka ( taka moja rada ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszło mi na myśl, żeby zagadnąć jeszcze kolegę 'janusa' (np. na priva) http://forum.karawan...l/user/5-janus/

on ma kangoo i ciągnie przyczepkę Hobby Prestige 535, która swoje waży (ok 1200 DMC), może coś podpowie, myślę, że się nie obrazi.

a druga rzecz: może można wpisać do Dowodu Rejestracyjnego (oczywiście w W. Komunikacji) wagę ciągniętej przyczepki, na podstawie przeglądu Diagnosty, albo jakiś dokumentów homologacyjnych od Renault ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy i ty musze się z kolegą zgodzić.Pan kolega który to ma kangoo i ciągnie 1200kg to ja kojaże z innego forum.Zgadza się on ma też kangoo ale inny motorek.Nie dojść że diesel to jeszcze ma więcej koni w "stajni", tak też ma większe pole popisu co do zaprzędzonego dyliżansu.Przyznam się szczeże że ta masa 950 kilo to nie bardzo mi jeszcze pasuje ale jak na razie jest najwiarygodniejsza.Może kolega "janus" mi coś poradzi ile moge ciągnąć?.Dzisiaj byłem w serwisie ale odpowiedzi wiarygodnej nie dostałem bo sami nie byli pewni.Wszystko się kręciło od 800 - `1200.Ale pierwszy krok co do karawaningu zrobiłem to wczoraj zakupiłem haczysko aby móc podpiąć mego kangoo.Zobaczymy co to wyjdzie w końcu od czegoś czeba zacząć!!A co do przyczep to musze się przyznać że laik ze mnie i nie znam się ani na modelach ani na cenach.Przejżałem pare stron ale to jak na razie dla mnie tylko obrazki.Może ktoś by polecił mi jakieś modele przyczep za kturymi mógł bnym się porozglądać?!Możliwie tanie żeby były ponieważ nie chcę żucać się na wielką wode tylko spróbować przygody na kempingu!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma się co zastanawiać tylko kupuj przyczepę i w drogę. Jeśli jesteś ciekawy jakiej wielkości przyczepy można ciągnąć renault kangoo :mikolaj: zapraszam na Zlotowisko Berskidników, sam naocznie zobaczysz. Zapytaj kolegi Trafko niech potwierdzić to co pisze. Pozdrawiam Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryśku, tylko Ty masz dieselka, a kolega benzynę i to małą, porównaj moment obrotowy i zwłaszcza do tych 3tyś obr

 

ciągałem 1.4 benzyną niewiadkę (niech ważyła te 600kg) i po drugim wyjeździe powiedziałem dość ... (o 5 można było zapomnieć)

a kangur jest cięższy, niby ma 15KM więcej, tyle że Nm już nie wiele więcej i to wysoko przy 4tyś obr ???

 

Myślę że do takiego auta przyczepka 700-800kg to max, żeby w miarę komfortowo podróżować :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy najpierw czekam za hakiem a puźniej będe się zastanawiał co podpiąć za kemping heheheh Tylko tak na poważnie to tak jak kolega napisał nie porównujmy benzyny do diesla przecież wiadomo że diesel to koń pociągowy a benzynka to raczej tylko do jazdy w siodle.Zobacze cały czas szukam ile tokangoo może ciągnąć ale jeszcze nic nie trafiłem?A co do przyczepy to co polecacie?:mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma się co zastanawiać tylko kupuj przyczepę i w drogę. Jeśli jesteś ciekawy jakiej wielkości przyczepy można ciągnąć renault kangoo :mikolaj: zapraszam na Zlotowisko Berskidników, sam naocznie zobaczysz. Zapytaj kolegi Trafko niech potwierdzić to co pisze. Pozdrawiam Rysiek

 

 

No tak kupić nie patrząc na przepisy a potem martwić się co zrobić z fantem w postaci przyczepy o zbyt dużym DMC. Może czasem warto zastanowić się nad odpowiedzią i brać odpowiedzialność za to co się pisze Rysiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekkangoo najpierw musisz wiedzieć jak ciężką przyczepkę możesz ciągnąć .

 

Nikt nie poleci Ci chyba konkretnej przyczepki ponieważ wszystko zależy od Twoich potrzeb i upodobań. Niewiadów będzie na pewno dobry, ale domyślam się że nie o taką Ci chodzi. Musisz poczekać do wiosny a później jeździć oglądać, porównywać co dla Twojej załogi będzie dobre.

 

Dla przykładu mogę Ci napisać że moja przyczepka jest czteroosobowa z łóżkiem piętrowym i DMC to 900 kg. Wagowo spełni Twoje wymagania ale wnętrze i jej układ może Ci nie odpowiadać. Dlatego jeszcze raz napiszę musisz szukać, oglądać i porównywać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Kolego ten knusik to jak na foto to fajny ale tak jak pisałeś czeba jeździć i oglądać.Ale niewiadowa wcale nie przekreśliłem chociaż chodzą pogłosy że za te kase to można wychaczyć coś fajniejszego i zagranicznego?!Nie wiem ile w tym prawdy?A taki dyliżans jak ten knausik co ma 900kg to po ile chodzi i czy moge go pod kangoo zaprzęgnąć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.