Skocz do zawartości

Przyczepa do Kangoo


wojtekkangoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich mam pytanie co do Kangoo.Dopuszczalna masa całkowita pojazdu + przyczepa wynosi 2235 ,pojazdu - 1645 z tego prostego rachunku moge ciągnąć tylko 590kg. Czy znajdują się jakieś przyczepki do tej masy?Ałtko ma tylko 75Km nie wiem jak inne kangoo np. z silnikiem 1.9 (zwykły diesel wolnossący co ma bodajże 60... pare koni) może ciągnąć więcej czy nie?Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich mam pytanie co do Kangoo.Dopuszczalna masa całkowita pojazdu + przyczepa wynosi 2235 ,pojazdu - 1645 z tego prostego rachunku moge ciągnąć tylko 590kg. Czy znajdują się jakieś przyczepki do tej masy?Ałtko ma tylko 75Km nie wiem jak inne kangoo np. z silnikiem 1.9 (zwykły diesel wolnossący co ma bodajże 60... pare koni) może ciągnąć więcej czy nie?Pozdrawiam!

 

cześć

było wiele razy, więc musisz dokładniej poszukać, ale tak czy inaczej postaram się streścić:

1. dopuszczalną masę całkowitą przyczepy masz w Dowodzie Rejestracyjnym poz O1 (przyczepa z hamulcem), O2 (bez hamulca); hamulec najazdowy jest obowiązkowy w przyczepie powyżej 750kg

 

przy Prawo Jazdy kategorii B

2. DMC przyczepy mniejsza niż masa własna pojazdu (poz. G w Dowodzie R.) - (inaczej PJ kat B+E)

3. suma DMC przyczepy i DMC samochodu mniejsza niż 3,5t - (inaczej PJ kat C+E)

 

 

sprawdź dokładnie warunek nr 1, wydaje mi się że powinno być więcej (przy najmniej 1000-1200 kg), a wtedy będziesz miał większe pole manewru przy wyborze przyczepy

http://renaultkangoo.w.interia.pl/dane_techniczne_7.htm

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege.

Zajrzałem w dowodzik i pola O1 i O2 mam nie wpisane dlatego sie pytałem.Patrząc po tabliczce znamionowej umieszczonej na nadwoziu samochodu wyszło tak jak już napisałemDopuszczalna Masa Całkowita pojazd + przyczepa 2235 a sam samochodzik 1645 więc wychodzi ( 2235 - 1645 = 590) że przyczepka nie może przekraczać dopuszczalnej masy całkowitej 590kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege.

Zajrzałem w dowodzik i pola O1 i O2 mam nie wpisane dlatego sie pytałem.Patrząc po tabliczce znamionowej umieszczonej na nadwoziu samochodu wyszło tak jak już napisałemDopuszczalna Masa Całkowita pojazd + przyczepa 2235 a sam samochodzik 1645 więc wychodzi ( 2235 - 1645 = 590) że przyczepka nie może przekraczać dopuszczalnej masy całkowitej 590kg.

 

Bo renault tak ma, gdzie DMC przyczepy+ DMC pojazdu nie równa się DMC zespołu.

Czytaj tak: RMC holownika + RMC przyczepy musisz mieć < DMC zespołu.

Przy czym oczywiście muszą być spełnione pozostałe warunki, które wymienił JINX_Sanok :mikolaj:

 

 

Tu jeszcze link do wątku, gdzie problem był poruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przeczytałem inne posty i mam wątpliwość skoro nie mam w dowodzie opisanych pól O1 i O2 to w końcu jaką tę porzyczepke moge ciągnąć?

Z tego co wiem to masa całkowita zespołu pojazdów nie może przekraczać według kodeksu drogowego 3.5t. U mnie jest troszke mniej bo wychodzi 2235kg. Przecież masa przyczepki nie może przekraczać masy pojazdu.Ja z prostego rachunku obliuczyłem że dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów ktura wynosi 2235 odjełem dopuszczalną masę całkowitą samego pojazdu tj.1645 z tego wyszło 590- przyczepka!Skoro nie jest to dobry wynik to jak to powiniennem obliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tak przypadkiem kolego te 590 kg to nie jest ładowność twojego kangoo?? Ja miałem kiedyś citroena Jumpy i tam jak dobrze kojarze byłe ładowność coś około 800kg a przyczepa przynajmniej 1300, a samochodzik od twojego niewiele wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w dowodzie mam napisane że dopuszczalna ładowność to 580kg.Nie wiem za tem jaką przyczepe moge ciągnąć bo pola w dowodzie odpowiadające za to są nie wypełnione.Kolega w ostatnim poście mi napisał że mam brać pod uiwage rzeczywistą mase pojazdu i przyczepy ale aby ona nie była większa od 3.5t.Nie wiem jak mam to rozumieć przecież dopuszczalna masa całkowita pojazdu + przyczepa nie może przekraczać 2235 według tabliczki znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Myślę, że warto zasięgnąć informacji u dealera. Podejrzewam także, że można odnaleźć dane techniczne w internecie do danego modelu. Może podaj dokładnie model, rocznik, silnik itd i spróbujemy poszukać. Oczywiście na logikę to myślę, że przyczepę DMC 900 kg można ciągać, ale ta suma mas jak to we Francuzach jest zawsze dziwna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to że masa rzeczywista pojazdu z płynami to będzie jakieś1300 to przyczepę kturej DMC jest 1000 mogę ciągnąć bo to wyjdzie wtedy 2300 tyle co mam na tabliczce znamionowej, a według kodeksu to moge 3.5t ciągnąć.Z tym że jak mnie policja zaczymie do kontroli i sprawdzi że w dowodzie mam DMC pojazdu 1645 i przyczepy 1000 co daje nam DMC zespołu pojazdu 2645 a DMC zespołu pojazdu jest tylko 2235 to LEŻE!Więc bardzo bym prosił o sprecyzowanie mej wątpliwości za co z góry dziękuje.

 

Prosze kolego:

Renault kangoo 1.4 75KM rok 1998

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kolego z tym że ty piszesz o partnerze a ja mam kangoo i on jest cięższy od partnera.Ma więcej blachuwy.Byłen na innych forach i dowiedziałem się że prawdopodobnie moge od 950 - 1100 ciągnąć ale te dane to są niepewne jeszcze do końca.Dzięki za trud i wysiłek.:mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja w NL znalazłem coś takiego: http://auto.marktplaats.nl/renault/400671905-renault-kangoo-1-4-rn-1998-rood.html

Dokładne dane TEGO auta z VWE.nl

Peugeot Kangoo

MW - 1040kg

DMC - 1645kg

P-pa z hamulcem - 950kg

P-pa bez hamulca - 570kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja w NL znalazłem coś takiego: http://auto.marktpla...-1998-rood.html

Dokładne dane TEGO auta z VWE.nl

Peugeot Kangoo

MW - 1040kg

DMC - 1645kg

P-pa z hamulcem - 950kg

P-pa bez hamulca - 570kg

 

To ja tylko mogę potwierdzić informację podaną powyżej następującą informacją

http://renaultkangoo...echniczne_3.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz kolego.Tutaj podajesz że można 950kg ciągnąć to tyle co ja obliczyłem ale na forum o kangoo podawali też że 1100 można i ponoć zależnie od wersji jaką mam bo była o normalnej ładowności i podwyższonej.Z tym ze ja w papierach nie mam nic ujęte o ładowności?Jak się mają przepisy do tego to nie wiem czy jeżeli ałtko ma 1100 masy rzeczywistej to moge podpiąć pod niego przyczepke do 1000?Przecież nie przekrocze 2100 dopuszczalnej masy całkjowitej zespołu pojazdów(2235)?

:mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://renaultkangoo.w.interia.pl/dane_techniczne_3.htm Na tej stronie piuszą bzdury.Kangoo kture posiadam to ma zupełnie inny silnik bo E7J i takie najczęściej wychodziły a ten co on pisze to są inne niż ja mam a koła w tych wersjach to wychodziły 13' a nie 14.14 były ale w puźniejszych rocznikach chyba około '00.Prosze nie paczcie na tę strone bo była ona juz nie raz krytykowana za złe dane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.