Skocz do zawartości

Lotka do zmniejszenia oporów powietrza


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

Masz jak najbardziej rację. Ja chciałem tylko zademonstrować w jaki tasiemkowy sposób można zobaczyć przepływ/zawirowania powietrza. Stosując spojler to powinno wyglądać tak jak mówisz, ja modyfikowałem przyczepę, ale nikt przecież nie będzie ścinał przedniego rogu swojej wypieszczonej przyczepki. Ale grafika jest niezła przyznacie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I lotkę ustawiać tak by na budce jak najmniej owadów się rozbijało.

 

Klimek chyba uważał że lotka jest dobrze ustawiona jeśli owadów nie ma na przedniej ścianie a są na pionowej powierzchni otworu dachowego :ok:. Bo jak by w ogóle owadów na budce nie było to by mogło znaczyć że przedobrzyliśmy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimek chyba uważał że lotka jest dobrze ustawiona jeśli owadów nie ma na przedniej ścianie a są na pionowej powierzchni otworu dachowego . Bo jak by w ogóle owadów na budce nie było to by mogło znaczyć że przedobrzyliśmy

 

 

To samo chciałem powiedzieć, ale źle ubrałem w słowa :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak by w ogóle owadów na budce nie było to by mogło znaczyć że przedobrzyliśmy

 

A co jeśli owady w dniu przeprowadzanych badań nie fruwają ? :ok: Przecież nie codziennie owady rozbijają się o pojazdy. Np dziś ich nie ma. I jak wtedy przeprowadzić pomiar ustawienia lotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wtedy przeprowadzić pomiar ustawienia lotki ?

 

Chyba się nie da :ok: Bród tez nie zawsze osiada czy kurz, więc trochę trzeba pojeździć i poobserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak by w ogóle owadów na budce nie było to by mogło znaczyć że przedobrzyliśmy

 

A co jeśli owady w dniu przeprowadzanych badań nie fruwają ? :ok: Przecież nie codziennie owady rozbijają się o pojazdy. Np dziś ich nie ma. I jak wtedy przeprowadzić pomiar ustawienia lotki ?

 

Może na targu kupić ....... no oczywiste, że zimą badanie nie do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem - na szczęscie muchy, komary i inne latające noca robactwo nie łapie sie na "huma ....."

Pomysł z wstązkami mi sie podobał, bo to niezły sybstytut tunelu aerodynamicznego, dwa auta, kawałek drogi 2 pasmowej i w cigu jednej soboty mozna by dla ZABAWY taką lotke ustawić. DLa mnie to jednak więcej bajeru niż oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa jest raczej beznadziejna, zwłaszcza perspektywa zniszczenia lakieru pod takim spojlerem. Ja zabudowałem podwozie samochodu blachą aluminiową, a podwozie przyczepy styropianem. Mam wrażenie, że spalanie spadło o 2 litry na 100 km. Warto zwrócić uwagę, by tył przyczepy nie zwisał niżej niż przód, podczas jazdy. Prawdopodobnie spojler na końcu dachu przyczepy działałby sensownie ale zabiorę się za to dopiero w drugim życiu :ok:

Lepiej jeździć z ciężarówkami, zwolnić do 70 km/h lub przeprofilować przyczepę pod zbyt niskim mostkiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

tak sie zastanawiam czy skoro przyczepy maja juz lekko "splaszczony" przod to czy lotka da duzo?

jak kupilem bude i wracalem do domu ponad 500km, i nie byla to wolna jazda to zauwazylem ze przod auta byk zatrzaskany owadami a przod przyczepy minimalnie przy krawedzi dachu.../dziwne bo po bokach budki nie mialem owadow/ a roznica wysokosci jest dosc znaczna co widac na zdjeciu w podpisie

 

wniosek jest chyba taki ze taka lotka dziala prawidlowo w pewnym zakresie predkosci/raczej tych niskich/ bo jak sobie naginamy ponad 100km/h :hop1: to i tak spojler nam nie zrekompensuje apetytu na paliwo... jak ktos wczesniej slusznie wspomnial nasze budki z regoly sa szersze od holownika wiec jaki jest sens dawania lotki na dach jak i tak powietrze "bije" nam w boki przedniej sciany przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.