Skocz do zawartości

skrzynia DSG


MirasM

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w taka pogodę jak teraz, a właściwie w nocy, przy stałej prędkości 160km/h mam temp oleju silnika 110-113st. Do skrzyni nie mam tego wynalazku
W Skodzie (2.0 tdi) maks temperature oleju wg wskazań fabrycznego wyświetlacza przy szybkiej jeździe autostradowej osiągnąłem 118 stopni jak mnie pamięć nie myli ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

49 minut temu, dudek_t napisał:

U mnie ponad 140 z przyczepą pojawiło się kilka razy. Po płaskim z ogonkiem 110-115.

Zawsze przypomina mi się w takich sytuacjach ten wykres, który pewnie dotyczy skrzyni klasycznej hydraulicznej a nie dwusprzęgłowej.

w fordzie wcale nie martwią użytkownika czymś takim jak temperatura silnika. Nominalnie wskaźnik pokazuje ideał - czyli środek skali przy temperaturze od 75 do 110C - chodzi o płyn chłodniczy bo czujnika oleju nie mam wcale :)

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o temp oleju silnikowego, nie skrzyni. W skrzyni nie wiem co się dzieje i w sumie... nie wiele mnie to interesuje. Nadal pracuje tak jak pierwszego dnia a za 10000km wymieniam olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Touranie w Chorwacji w słońcu na długich podjazdach muszę wyłączać klimę bo niestety jak temperatura oleju w silniku dojdzie do 130C to chwilę po tym temperatura wody też idzie w górę i pomaga tylko wyłączenie klimy. Przyczepa DMC 1200kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... jedyne sytuacje kiedy zaczyna mi iść temp wody to dłuuuugie podjazdy na autostradach. Zawsze pomagała redukcja z prędkości do około 85-90km/h i o ile temp oleju nie spadała to temp w układzie chłodzenia wracała na pion. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek_t napisał:

(...)  W skrzyni nie wiem co się dzieje i w sumie... nie wiele mnie to interesuje. (...)

w sumie nie każdy musi się interesować tematem ale z czystej ciekawości chcę zobaczyć jakie są różnice w temperaturach jazda solo / z przyczepą

ponadto jadąc na południe na długich podjazdach w wysokich temperaturach , wolę mieć podgląd i w razie potrzeby  zmniejszyć prędkość czy zrobić przerwę niż wydzwaniać później po asistansach i serwisach

Godzinę temu, sokes napisał:

W moim Touranie w Chorwacji w słońcu na długich podjazdach muszę wyłączać klimę bo niestety jak temperatura oleju w silniku dojdzie do 130C to chwilę po tym temperatura wody też idzie w górę i pomaga tylko wyłączenie klimy. Przyczepa DMC 1200kg

a ważyłeś kiedyś swoją budę ? obstawiam bardziej 1,5 t niż 1,2 t + załadowane auto i robi się sporo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

w sumie nie każdy musi się interesować tematem ale z czystej ciekawości chcę zobaczyć jakie są różnice w temperaturach jazda solo / z przyczepą

ponadto jadąc na południe na długich podjazdach w wysokich temperaturach , wolę mieć podgląd i w razie potrzeby  zmniejszyć prędkość czy zrobić przerwę niż wydzwaniać później po asistansach i serwisach

a ważyłeś kiedyś swoją budę ? obstawiam bardziej 1,5 t niż 1,2 t + załadowane auto i robi się sporo ;)

Mamy podobną strategię, u mnie po modyfikacji widzę dokładnie temp płynu chłodniczego więc na to patrzę. Jak solidnie rośnie to niższy bieg, wysokie obroty, szybki obieg płynu i przeważnie spada. Nigdy jeszcze nie musiałem stawać aby studzić na boku drogi. U mnie przyczepa jest na styk możliwości auta więc się nie dziwię na długich pojazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Mamy podobną strategię, u mnie po modyfikacji widzę dokładnie temp płynu chłodniczego więc na to patrzę. Jak solidnie rośnie to niższy bieg, wysokie obroty, szybki obieg płynu i przeważnie spada. Nigdy jeszcze nie musiałem stawać aby studzić na boku drogi. U mnie przyczepa jest na styk możliwości auta więc się nie dziwię na długich pojazdach.

jest fajna aplikacja, mając auto z grupy VAG , interfejs na OBD i telefon z androidem można na fabrycznym wyświetlaczu (poprzez mirrorlink lub androidauto) monitorować różne parametry:

https://forum.xda-developers.com/android-auto/android-auto-general/performance-monitor-vag-cars-progress-t3741626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po analizie wątku + informacjach z netu, w Tiguanie 2.0 TSI jest skrzynia DQ500, czyli mocna skrzynia gdzie w przypadku finalizowania zamówiebia na auto nie muszę się obawiać ciagania pryczepy taką wersją ?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.