Skocz do zawartości

skrzynia DSG


MirasM

Rekomendowane odpowiedzi

tak dokładniej z tego co pamiętam wątek to okazało się, że jak ten outlander był zamawiany jako nowy z hakiem miał chłodnicę o tej samej szerokości i wysokości tylko w grubości była różnica zamiast 22.. to 32mm lub coś około ale różnica była znaczna.

Ale na oko jak patrzysz na dwa różne auta to już tego nie widać a dołożenie haka poza ASO już nie musiało uwzględniać tej chłodnicy ;)

o tuż to, dlatego wysłałem maila do ASO żeby mieć pewność że przy montażu haka wykonane zostaną wszelkie zalecenia producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@TOM podobnie jak olej w silniku ....

 

rozumiem, że wszyscy po założeniu haka montują dodatkową chłodnicę oleju do silnika lub ją powiększają?

Rzadko zakłada się teraz osobne chłodnice oleju, jak np. w motocyklach Suzuki chłodzonych olejem i powietrzem, w postaci radiatora, albo rurkowe.

Najczęściej jest to chłodnica oleju na zasadzie wymiennika ciepła olej-ciecz chłodząca, chłodzony cieczą chłodzącą. Akurat temperatura chłodziwa przy normalnej pracy jest mniej więcej taka, jaką powinien osiągnąć olej silnikowy przy normalnej pracy, więc taki paradoks, że gorące chłodziwo chłodzi olej (a przy okazji w fazie rozgrzewania silnika, jako że nagrzewa się pierwsze, przyspiesza nagrzewanie oleju).

 

A wracając do DSG - część mechaniczna przekładni to jak zwykłą skrzynia, tylko gabarytowo większa, a przy okazji "chlupie" tam np. ok. 6 litrów oleju (przekładnia DQ250 do 350 NM), jak i sam korpus jest sporych gabarytów w porównaniu ze skrzynią manualną, jest nawet ok. 30-40kg cięższa od manuala (w którym jest ca. 2, góra 3 litry oleju).

I wielkość (powierzchnia zewnętrzna, którą może odprowadzać ciepło) i ilość oleju w porównaniu ze skrzyniami manualnymi, jak i zasada pracy skrzyni w porównaniu z klasycznym automatem (olej nie jest medium przenoszącym moc) powodują, że montaż chłodnicy oleju do DSG jest zbędny. Do jazdy z przyczepą wystrzegałbym się skrzyń DSG 7-biegowych DQ200 z suchymi sprzęgłami, jako że nie przewidziano tam wymiany oleju (a w zasadzie oleju i płynu hydraulicznego w mechatronice), jak i dlatego, że już przy silniku 1.4TSi 150KM/1.6TDi oraz 1.8TSi skrzynia nawet bez przyczepy pracuje w zakresie maksymalnych obciążeń (przewidziana do 250NM, wszystkie w/w silniki mają właśnie 250NM przy napędzie na 1 oś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Czyś / pytam bo nigdy nie jechałem autem z DSG/ , jak rusza auto z DSG ? Tzn., czy automatyka puszcza sprzęgło tak samo jak w manualu a jeżeli tak to tu tarcza sprzęgła również narażona jest na przypalenie. Czyli brak przewagi nad manualem przy ruszaniu z przyczepą.Może tylko DSG z mokrym sprzęgłem są w tym przypadku lepsze? . Pytam bo nie mam o tym pojęcia.Oczywiście dokładanie chłodnicy oleju skrzyni biegów w DSG nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak w szczegóły DSG nie wchodziłem ("luz" i ruszanie), tu mnie masz, nie wiem, jak z tym luzem w "bebechach" skrzyni :) W każdym razie w DSG nie ma podczas jazdy pola na półsprzęgło itp., jedno ze sprzęgieł ciągnie na biegu, drugie jest rozłączone, ale na nim jest przygotowany kolejny bieg (wg oceny kompa "przewidującego" działanie kierowcy) - każde włączenie/zmiana biegu polega na przełączeniu z jednego sprzęgła na drugie (to są 2 skrzynie 3-4 biegowe zblokowane w całość, na współosiowych wałkach, z których każdy połączony jest ze "swoim" sprzęgłem). Najbliższe manualowi są te ze sprzęgłami suchymi (2 sprzęgła jednotarczowe), sprzęgła mokre są to sprzęgła wielotarczowe. Poślizgi sprzęgła są podczas jazdy o tyle ograniczone do minimum, że zmiana biegu odbywa się np. bez konieczności synchronizacji, przez przełączenie na drugi zestaw kół zębatych, które natychmiast kontynuują przekazywanie momentu obrotowego, od razu z w pełni załączonego sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak w szczegóły DSG nie wchodziłem ("luz" i ruszanie), tu mnie masz, nie wiem, jak z tym luzem w "bebechach" skrzyni :) W każdym razie w DSG nie ma podczas jazdy pola na półsprzęgło itp., jedno ze sprzęgieł ciągnie na biegu, drugie jest rozłączone, ale na nim jest przygotowany kolejny bieg (wg oceny kompa "przewidującego" działanie kierowcy) - każde włączenie/zmiana biegu polega na przełączeniu z jednego sprzęgła na drugie (to są 2 skrzynie 3-4 biegowe zblokowane w całość, na współosiowych wałkach, z których każdy połączony jest ze "swoim" sprzęgłem). Najbliższe manualowi są te ze sprzęgłami suchymi (2 sprzęgła jednotarczowe), sprzęgła mokre są to sprzęgła wielotarczowe. Poślizgi sprzęgła są podczas jazdy o tyle ograniczone do minimum, że zmiana biegu odbywa się np. bez konieczności synchronizacji, przez przełączenie na drugi zestaw kół zębatych, które natychmiast kontynuują przekazywanie momentu obrotowego, od razu z w pełni załączonego sprzęgła.

 

Jeżdżę DSG i twierdze że jest pole "półsprzęgło" np. w korku. Jak puszczę hamulec nie dodając gazu to jedzie na półsprzęgle. Jak lekko dodam gaz to wtedy sprzęgło odpuszcza do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

jaki kupić holownik - mówimy o nowym lub max 3-4 letnim, kwota ok 150.000zł.  - tylko automat, tylko 4x4 - ale jakie auto aby być pewnym że skrzynia wytrzyma holowanie pod 2 tony ? Jeep ?

 

Prawie każda terenówka, czy to misiek, LC czy LR dadzą radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżdżę DSG i twierdze że jest pole "półsprzęgło" np. w korku. Jak puszczę hamulec nie dodając gazu to jedzie na półsprzęgle. Jak lekko dodam gaz to wtedy sprzęgło odpuszcza do końca.

 

Jeep tylko nowszy 

post-7306-0-05600800-1490085816_thumb.jpg

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Misio ma racje ...w przypadku niektórych modeli montaż w ASO to tylko montaż dedykowanego haka akcesoryjnego a nie rozwiązanie fabryczne ...

 

ale są samochody w który można założyć dokładnie to samo co w fabryce ... :)

 

Właśnie to przerabiałem w VW... najpierw sprawdzenie czy auto jest przygotowane fabrycznie do montażu haka a później montaż fabrycznej wiązki i haka (jak się okazało fabryczna = westfalia)

 

ale np. w Oplu w Polsce nie dało się zamontować oryginalnego haka do Opla Vectry (takiego chowanego pod zderzak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Misio ma racje ...w przypadku niektórych modeli montaż w ASO to tylko montaż dedykowanego haka akcesoryjnego a nie rozwiązanie fabryczne ...

 

ale są samochody w który można założyć dokładnie to samo co w fabryce ... :)

 

Właśnie to przerabiałem w VW... najpierw sprawdzenie czy auto jest przygotowane fabrycznie do montażu haka a później montaż fabrycznej wiązki i haka (jak się okazało fabryczna = westfalia)

 

ale np. w Oplu w Polsce nie dało się zamontować oryginalnego haka do Opla Vectry (takiego chowanego pod zderzak)

To zależy jaki VW. Bo jeśli Amarok to problemu nie ma (z opisu wynika ,że pickup) a jeśli każdy inny VW to już jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie fabryka to najczęściej inny Soft do kompa, inne chłodnice cieczy, olejow, dodatkowe wentylatory...

W ASO rzadko to dorabiaja...poza hakiem i elektryką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki VW. Bo jeśli Amarok to problemu nie ma (z opisu wynika ,że pickup) a jeśli każdy inny VW to już jest problem.

Zgodnie z tym co pisałem wcześniej ;) w większości wypadków ASO montuje hak akcesoryjny dedykowany a nie oryginalne fabryczne rozwiązanie ... mało tego często ASO nawet jak zamówisz samochód to próbują i robią tak że montują hak na miejscu w warsztacie (więcej na tym zarabiają)

 

Tak u mnie Amarok, ale czy auto ma przygotowanie pod hak czy też nie zależy często od wersji wyposażenia ... można zamówić przygotowanie pod hak ale bez haka ;)

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.