Skocz do zawartości

skrzynia DSG


MirasM

Rekomendowane odpowiedzi

Co do rozbujania samochodu to już się przekonałem kilka razy parkując na parkingu gdzie były koleiny,:blagac::-]

co do spalania to liczyłem na więcej, ale skoro tylko 2 litry to i tak nie wiele?:D

 

Ale w serwisie sugerowali ręczną zmianę biegów, coś o jakiś blaszkach mówili, ale ja nawet nie bardzo wiedziałem o im chodziło.

Dziękuję, że rozwiałeś moje wątpliwości, bo zastanawiałem się czy montować hak do mojej skodziny pozdrawiam :chaja::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Jedyna wada jaka sie dala zauwazyc to problemy z "rozbujaniem" zestawu po zakopaniu sie w grzaskim terenie, ale tego nie da sie zrobic w zadnym automacie. MAciej

 

 

zaloze sie ze ten problem zniknie jak wylaczysz kontrole trakcji... np w moim tiptronicu jak mam wlaczona kontrole trakcji to sie nie wykopie... ale jak wylacze trakcje to wykopuje sie az milo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Hej,

jak tam wasze DSG po kilku latach się sprawują, nadal bez problemu? Jakieś przemyślenia po tym czasie? Właśnie nabyłem VW 177KM z DSG i zastanawiam się nad zamontowaniem dodatkowej chłodnicy oleju. W poprzednim moim holowniku (Insignia) automat wysypał się przy 150kkm. Z przyczepą zrobił jakieś 4kkm, głównie Chorwacja więc gorąco. Nie jestem pewien, że skrzynia wysypała się przez przyczepę. Insignia miała wiele usterek, które przy tym przebiegu nie występowały w innych samochodach ;(

Nowy holownik mam przewidziany na jakieś 5 lat i chciałbym uniknąć remontu skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 99% miałeś przewalony przebieg, przy takim przebiegu takie cuda się nie dzieją. Wystarczy że przed każdym przeglądem cofnął o 30kkm albo więcej i już ma dużo więcej ,,w pamięci,,

Ale wracając do tematu, dodtkowa chłodnica to dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jak tam wasze DSG po kilku latach się sprawują, nadal bez problemu? Jakieś przemyślenia po tym czasie? Właśnie nabyłem VW 177KM z DSG i zastanawiam się nad zamontowaniem dodatkowej chłodnicy oleju. W poprzednim moim holowniku (Insignia) automat wysypał się przy 150kkm. Z przyczepą zrobił jakieś 4kkm, głównie Chorwacja więc gorąco. Nie jestem pewien, że skrzynia wysypała się przez przyczepę. Insignia miała wiele usterek, które przy tym przebiegu nie występowały w innych samochodach ;(

Nowy holownik mam przewidziany na jakieś 5 lat i chciałbym uniknąć remontu skrzyni.

A czy sprawdzałeś czy jest dostępna dodatkowa chłodnica do tej skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie, jak kupiłem miała 110kkm, wszystkie przeglądy w ASO. Zrobiłem 30kkm i nie wytrzymałem już kolejnych napraw

 

 

 

To na 99% miałeś przewalony przebieg, przy takim przebiegu takie cuda się nie dzieją. Wystarczy że przed każdym przeglądem cofnął o 30kkm albo więcej i już ma dużo więcej ,,w pamięci,,

Pewnie "przeglądy" w ASO powstały w ten sposób:

https://allegro.pl/listing?string=opel%20niemiecka%20ksi%C4%85%C5%BCka&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-uni-1-3-0222 + https://allegro.pl/listing?string=piecz%C4%85tka%20gumka&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-com-1-3-0222

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było polskie auto i wszystkie serwisy z książki pokrywały się z wizytami w ASO. Myślcie jak chcecie ale ja z Insignii wyleczyłem się na całe życie ;)

 

Wróćmy jednak do DSG i chłodnicy oleju w Touranie. Czy coś kombinować w tym temacie czy zostawić tak jak jest?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się nie zna.

Co do DSG zapytajcie magic1803. Leszek miał VW z tą skrzynią.

dudek_t - Leszka znasz wiec się dogadacie. Ale osobiście to wiem dlaczego odradził...  sam bym tez unikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.