Skocz do zawartości

Swift i inne Angielki


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad angielką.Taką:

http://www.postadsuk.com/coachman-480-4-mirage-1996-top-of-the-range-van-when-new-ideal-starter-van-lots-of-extras-inc_80229-4.html

Oczywiście nie tą z ogłoszenia, ale ten dokładnie model/kolor itd. Ta nad którą się zastanawiam nie jest wystawiona nigdzie więc zdjęć nie podeślę.

Wygląda ok. Wyposażenie przeraża. Ilość wszystkich regulatorów/włączników/kombinacji, ciepła woda, przetwornice, nawiewy, pompki, grile, piekarniki itd..

Martwi mnie wilgoć, przeczytałem już 3/4 tego wątku i trochę mnie przerażają przygody niektórych z angielkami, ale może warto zaryzykować... Tutaj prysznic i łazienka wygląda ok, jedyne co martwi to nieco uginająca się podłoga ale tylko przy kuchence gazowej. Możliwe że to nie od wilgoci tylko zwykłe zużycie... Jeszcze zauważyłem miękkie miejsce (ale suche) tuż pod oknem, ale nie całym, tylko w narożniku okna, z przodu. Do bakisty to nie doszło, tam jest sucho, jest to tylko kilka cm kwadratowych. tak przynajmniej wymacałem...

Zastanawia mnie sprawa techniczna, a mianowicie podłączenie pompki wody. Jest ona wpinana z boku przyczepki i wkładana do zewnętrznego zbiornika na wodę. Planuję raczej poza kempingami być, więc u mnie takie coś nie przejdzie, że aby przemyć sobie gdzieś w trasie ręce trzeba wyciągać będzie zbiornik z wodą, podłączać pompkę itd. Odpada. Czy przerobienie tego na jakiś zbiornik umieszczony gdzieś pod siedzeniem jest trudne? To przyłącze wody wyglądało na solidne, nie zwróciłem uwagi czy tam są jakieś reduktory ciśnienia czy coś w tym stylu, bo to pewnie jest typowe dla angielek, stąd właśnie moje pytanie... Myślałem nad zbiornikiem w bakiscie ale niestety tam miejsca jest baaardzo mało. Ledwo małe butle się mieszczą...

Jeśli ktoś ma taki model to proszę o informacje...

 

 

Kolego "typ" co do miejsc miękkich, ale "suchych" - bardzo z tym bym uważał. ja niby miałem dużo szczęścia i trafiłem suchą, ale jak ostatnio byłem u naszego forumowego specjalisty w Częstochowie to okazało się że cyt " z przodu miałem robioną nakładkę" i przed początkiem sezonu będę musiał to sprawdzić jak się zachowuje. Ogólnie jak masz jakieś podejrzenia, niech ktoś lepszy od nas to sprawdzi i jak masz możliwość to najlepiej polecałbym Andrzeja z Częstochowy (ma tutaj swój profil firmowy, mogę podesłać namiary na PW) 

Co do zbiornika, także mi to nie pasowało i sobie sam zbudowałem zbiornik w środku przyczepy. Ja miałem miejsce w szafie, tam gdzie powinien być trumawent, czyli de fakto pod szafą (ze względu na to że mój Elddis nie jest wielki to nie było nawiewów, mimo że mi ich brakuje). Wykorzystałem dwa połączone ze sobą zbiorniki 30L, nowa pompka, wyłącznik wody toaletowy (by się nie przelało), zrzut wody przez podłogę (z kranikiem oczywiście) i dwa sposoby napełniania. Do napełniania wykorzystałem stare podłączenie  na wodę i dorobiłem szybko złączkę do węza ogrodowego. Jeżeli w pobliżu na kempingu jest kran, to podłączam się wężem (oczywiście za szybko złączka ogrodową podłączyłem zaworek otwierany tylko na czas napełniania), jeżeli nie ma kranu, to biorę oryginalny zbiornik od angielki i napełniam, potem podłączam pod oryginalną wpinkę i starą pompką (ta przystosowana oryginalnie do użytku zewnętrznego) przelewam do nowego zbiornika. Gorzej by było pod siedzeniem, bo tam trzeba zastosować niski, ale szeroki zbiornik i nie wiem jak się zachowa wtedy pompka, ale wiem że spece takie rzeczy robią na oryginalnych, dedykowanych do tego zbiornikach (ale to już generuje pewne koszty. 

Jak masz jakieś pytania to pisz :)

Edytowane przez Kosi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda zbiorniki zewnętrzne się u nas nie przyjmują. Ja też założyłem zbiornik dodatkowy 40l pod kanapą. Dla zachowania równowagi umieściłem go po drugiej stronie kempingu,czyli tam gdzie nie ma bojlera i akumulatora.A na dodatek jak najbliżej koła. Ale twoja przyczepa jest większa i może to nie mieć znaczenia.Natomiast nie zakładaj w bakiście, bo niebezpiecznie zwiększysz nacisk na hak. Za zbiornik zapłaciłem 190zł we Wszystko dla kempingu, Do napełniania zbiornika z zewnątrz zamontowałem wlew /koło drzwi wejściowych/ zakręcany, a w zbiorniku redukcję na fi 40. Obie te rzeczy kupiłem w S - yachts za ok 50zł. Oryginalne do przyczep są śmiesznie drogie.Wężyki i rurki w Leroy Merlin.Pompkę założyłem oryginalną od angielki.Można ją spokojnie wykorzystać.Montaż ok 2h. Pozostaje jeszcze wskaźnik poziomu, Ale sprawa omawiana była kilka dni temu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Czyli parę stówek trzeba wydać, ale zadziała. Jeśli ją kupię to zrobię tak, że rzeczywiście zamontuje dodatkowy zbiornik pod kanapą. Szafa w tej przyczepie jest w łazience, więc daleko od oryginalnego miejsca zasilania, więc w szafie odpada. Za daleko żeby jakoś stamtąd łączyć to wszystko. Pod kanapą będzie ok, tam jest oryginalny przyłącz wody. Wlew standardowy bez szybkozłączek, bo nie planuję często używać węży do napełniania (tylko na kempingach), tylko raczej konewek/wiaderek/lejka :-). Problem przemyślenia podłączenia pompy oryginalnej do zbiornika wody i uszczelnienia tego miejsca pozostawiam na później. Tak samo kwestię odpowietrznika i przelania się przez odpowietrznik gdy się za dużo wleje wody a także zrzutu wody przed zimą.

Musze tylko przeliczyć co jeszcze trzeba dodać i ponegocjować cenę.

Przy okazji - dzięki koledze Nix2, który ma identyczną przyczepę, za cenne telefoniczne uwagi "przedzakupowe".

Jak się dogadamy to się pochwalę nabytkiem. Jak nie - będę szukał spokojnie dalej. Mam czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś na forum czytałem wontek odnośnie num.vin w angielkach

Ustalenie rocznika i tak dalej

Na dzień dzisiejszy szukam przyczepy

Raczej skupialem się na europejskich ale angielek nie skreslam miałem angielke i byłem z niej zadowolony

Jeśli trafi się fajna to nie pogardze ale chciałbym wtedy mieć pewność rocznika proszę o nakierowanie na ten wontek bo szukam cały wieczór i nie mogę znaleźć

Ewentualnie proszę o informację jak czytać vin w angielkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak przy okazji roczników:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-kempingowa-fletwood-CID5-IDhC2B1.html

Ten rocznik 2000 nieco zawyżony mi się wydawał, więc poprzeglądałem broszury z tej strony:

http://www.nationwidecaravanninguk.com/Brochure-Archive?brand=Fleetwood

Wyszło na to, że model Garland był produkowany tylko do 1997 roku, ale dokładnie takie malowanie jak w ogłoszeniu było w roku 1994...

A w temacie Angielek: w przedziale w jakim szukam, czyli lata 90-te, nie znalazłem jeszcze "Angielki" z jasnym wnętrzem (prawie białej, jak np niektóre Knausy). Wszystkie są raczej ciemne i wszystkie "pałacowe": zdobienia, zakręcenia, dodatkowe listwy ozdobne... Chyba nie ma też takich z dwiema sypialniami po dwóch stronach, zawsze jest jedna sypialnia i ewentualnie dodatkowe łóżka z boku. Echhh.... gdyby tak wziąć "wszystkomające" - bogate jak na tamte lata wyposażenie Angielki ale w budzie jakiegoś Knausa czy czegoś podobnego to byłoby to :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Angielki to najbardziej ergonomiczne przyczepy na rynku.

 

Jesteś tego pewien?

Czego brakuje innym przyczepom pod tym względem :hmm:

Nie jedna niemka sie zawstydza stojac obok angielki.

 

... i na odwrót ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JINX_Sanok podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.