Skocz do zawartości

Swift i inne Angielki


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczepka, którą ja tam kupiłem okazała się być w całkiem dobrym stanie. Pozytywnie zaskoczyło mnie wyposażenie (nierozszabrowane), wszystkie urządzenia działają (po małym czyszczeniu).

 

Z pewnością warto sprawdzać podłogę w tych przyczepach. Z tego co ja pamiętam, w kilku egzemplarzach podłoga była bardzo miękka przy chodzeniu (w szczególności w łazience oraz przy wejściu), również łączenia podłogi z tylną ścianą w niektórych były...niezbyt szczelne...delikatnie mówiąc.

Ogólnie myślę że warto jechać oglądnąć. Albo coś się trafi ciekawego, albo zawsze można nabierać doświadczenia przy oglądaniu.

 

Jeszcze na koniec napiszę jedną ważną rzecz. Jeśli przyczepka nie będzie miała tabliczki znamionowej (tak jak miała moja) to bez rzeczoznawcy się nie obejdzie. Koszta może nie są powalające, ale czasu trochę schodzi.

 

Apropos mojego Avondale Falcon, trafiłem na pierwszy model który w środku nie był:

A: ciasny- zamiast równoległych dwóch kanap posiada narożnik

B: nie miałem klaustrofobii... mimio 181cm wzrostu czułem że jeszcze mam spory zapas nad głową czego nie miałem w wielu przyczepach.

 

Oczywiście posiada wady, m.in wybrzuszona podłoga (zaznaczone miejsce na zdjęciu)- Pan do którego dzwoniłem się targować do UK(za pośrednictwem gospodarza w Prochowicach) twierdził , że to tylko "zbicie" pianki wypełniającej między warstwami podłogi.

Brak pompki,którą muszę do 14stego zorganizować i pęknięty brodzik(fragment na powierzchni pionowej)

 

Coś za coś... oglądałem kilka przyczep i cenowo podobnie, roczniki -2 lata a w środku ktoś na meblach grał cyrklem w kółko i krzyżyk...

 

P.s moja miała wybity nr na ramie 1,5m od końca dyszla. "SGASxxxxx..."

post-26790-0-53511600-1496867828_thumb.jpg

Edytowane przez Skalniak71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, przed miesiącem stałem się szczęśliwym posiadaczem przyczepki Bailey Senator z 2004 rok, jak każdy nowy nabytek i ta posiada pewne mankamenty do ogarnięcia, myślę że z waszą pomocą bardziej doświadczonych w obyciu z anglikami uda mi się ją przywrócić do ładu...

Jako pierwsze chciałbym opanować problem z wodą, a mianowicie brakiem napięcia w instalacji pompki w zbiorniku jak i przyłącza zewnętrznego, może ktoś ma jakiś pomysł, czytałem że czasami jest osobny przełącznik do uruchomienia tego systemu, gdzie go szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. Jeśli chodzi o instalacje wodną to szukanie zacznij od panelu sterowania elektryką. Powinienem tam być włącznik pompy "główny". Dodatkowo każdy kran ma mikrowłączniki (charakterystyczny dźwięk przy odkręcaniu i zakręcaniu). Jeśli masz wątpliwości to wrzuć zdjęcie panelu sterowania elektryką i wtedy będę wiadomo co tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam z innego tematu , gdyż siedzimy z kolegą i zastanawiamy się co to jest ! , otóz patrząc od przodu to z lewej strony dyszla jest taki wystający kątownik z osadzonym plastykiem , taka podpora czy co , do czego to służy ? , nie mam zdjęcia ale napewno wiecie o co chodzi , coś o co można zahaczyć nogą he he 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam z innego tematu , gdyż siedzimy z kolegą i zastanawiamy się co to jest ! , otóz patrząc od przodu to z lewej strony dyszla jest taki wystający kątownik z osadzonym plastykiem , taka podpora czy co , do czego to służy ? , nie mam zdjęcia ale napewno wiecie o co chodzi , coś o co można zahaczyć nogą he he 

To jest część stabilizatora stosowana na wyspach. Ja przy drugiej swojej angielce odkręciłem to, bo jest zbyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest część stabilizatora stosowana na wyspach. Ja przy drugiej swojej angielce odkręciłem to, bo jest zbyteczne.

no też właśnie , ani to podpora ani to zabezpieczenie czy coś . A masz może zdjęcie , jak taki stabilizator wygląda ? i czy jest sens montowania go w naszych autach ? , w sumie to znalazłem na zdjęciu sam stabilizator ale czy można takowy kupić ?

Edytowane przez LMC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam z innego tematu , gdyż siedzimy z kolegą i zastanawiamy się co to jest ! , otóz patrząc od przodu to z lewej strony dyszla jest taki wystający kątownik z osadzonym plastykiem , taka podpora czy co , do czego to służy ? , nie mam zdjęcia ale napewno wiecie o co chodzi , coś o co można zahaczyć nogą he he 

co bardziej złośliwi twierdzą, że to miejsce na dyszel, jak w wozie drabiniastym,

ale kto by się nimi przejmował  :ee:  po prostu zazdrość :skromny:

 

pozdr

 

edit: dla dociekliwych załącznik

tow hitch The_Caravan_Manual 1994.pdf

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hey. Niedlugo bede jechala z chlopakiem do UK na kilka dni. Moze ktos potrzebuje czesci do angielek? Wiem ze u nas jest bardzo ciezko z tym a tam bez problemu mozna kupic okienko czy przedsionek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Świeżak ma pytanie , czepka Swift Corniche 15/2E , próbuje spuścić wodę ze zbiornika pod przyczepką , zbiornik 60 lit, niby jest wąż spustowy , prze wąż już woda nie leci a jak od dołu nacisnę na zbiornik ( chyba że to obudowa zbiornika ) to woda wylewa się obok węża spustowego .

O co chodzi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich serdecznie. Z racji że jest to mój pierwszy post w tym dziale proszę o wyrozumiałość jeżeli to nie ten temat. Zwracam się z pytaniem odnosnie przyczep Elddis. Z okazji sprzyjających warunkach pogodowych dałem się do rozbiórki przedniej ściany (tej wewnątrz pod parapetem) ponieważ poprzedni właściciel podczas remontu spowodowanego prawdopodobnie przeciekiem z okien zastąpił tę ścianę sklejką grubości 12mm. Z racji że ta sklejka jest cholernie ciężka i strasznie od niej ciągnie, postanowiłem wymieniać ją na sandwich. Zrobiłem ściankę ze sklejki 3mm, ramy z drewna 20x45mm, styropianu fs20 i drugiej warstwy sklejki. Pytanie do was jest takie: czym pokryta jest ta ściana od strony bakisty? Na podłodze bakisty mam cienką blachę aluminiową a nie wiem czym zabezpieczyć sklejkę przed uszkodzeniami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JINX_Sanok podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.