Skocz do zawartości

Stabilizator jazdy a amortyzatory na osi


ufolz

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby rozwiać nieporozumienia co do możliwości jazdy z przyczepą 100 km/h warunki jakie musi spełniać zestaw.

Pomijam koszt owego przeglądu ok.100ÔéČ.Tłumaczenie" Goglowe"ale można zrozumieć.

Od 1998 r., reguluje 9. Rozporządzenie w sprawie odstępstw od Kodeksu Drogowego (Highway Code), maksymalna prędkość połączenia w Niemczech. Zgodnie z tym rozporządzeniem, to duża część nowoczesnej kombinacji karawana pozwoliły na autostradach i drogach szybkiego ruchu tułowia zamiast 80 km / h now jazdy 100 kilometrów na godzinę. Przepis ten został po raz pierwszy do zwolnienia do końca 2003 r., a następnie przedłużony na czas nieokreślony, ale nie na stałe włączyć do kodeksu drogowego zostały.

 

Caravanners, którzy chcą skorzystać z prędkością 100 musi podjąć następujące kroki:

 

1. Ekspertów, takie jak TüV i DEKRA, musi poświadczyć na piśmie, że

 

  • wyposażony jest pojazd ciągnący (samochodu lub innego pojazdu do 3,5 tony) z ABS;
  • Caravanreifen mniej niż sześć lat i co najmniej kategorii prędkości L (= 120 km / h) odpowiada;
  • Przyczepa kempingowa jest wyposażona w hydrauliczne hamulce i amortyzatory koła;
  • że maksymalna masa przyczepy kempingowej więcej niż 80 procent masy własnej pojazdu ciągnącego jest.

2. Przedstawiając potwierdzenie TüV lub właściciela pojazdu DEKRA jest organ transportu drogowego zaświadczenie, które pozwala na specjalny zespół, top 100 km prędkość / h, a dwa tempo-100 odznak, jeden na tył przyczepy i jeden na przedniej szybie pojazdu.

 

3. Zarówno potwierdzenie ekspertów oraz urzędowe świadectwo musi mieć zawsze i są ważne tylko dla tego zespołu. Swobodnej wymiany między pojazdem i holowania przyczepy nie jest możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz sporo taniej.

Ewentualne podziękowania dla jacekwwa :hehe:tutaj post

 

Wielkie dzięki. super cena. jeszcze tylko sprawdzę swoje otwory w zaczepie i średnicę rury i klikam..

WOW nawet nie wiesz jak jestem wdzięczny a wiosną dam znać jak się jeździ :ok:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufolz też jestem chętny na ten stabilizator może jakiś zakup wspólny to może da jakąś rabat.

 

ok. to jak da odpowiedź w mailu na moje pytania to się odezwę. bo narazie czekam na info o rozstawie śrub, oraz okresie gwarancji bo w opisie nic nie ma na ten temat. :hehe:

ale piszę się na takie rozwiązanie. :ok: dwa to niby już hurt ;):piwo: no i może jeszcze dla klulbu www.karawaning.pl jakiś może upust jak to inni stosują :-] poczekamy zobaczymy. dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jak dadzą znać to podaj mi też ten roztaw śrub ja się tylko pytałem czy jest przejściówka na inne rury i jest w komplecie na fi 35 i chyba 45

 

Z ceny nie zejdzie bo i tak sprzedaje po cenie zakupu. (bo nie chce mu się robić inwentarki na koniec roku) i pozostała mu tylko jedna sztuka jeszcze więc jak masz zamiar kupić to klikaj. bo rozmawiałem telefonicznie z nim bo bałem się że braknie i dobrze wyczułem spiesz się. AAA jest to nowy sprzęt, bez wkładki zamkowej, aaa i ma dystanse a otwory śrubowe (rozstaw) są standardowe jak w ALKO innych nie ma .

Ja mam zaczep ALKO więc nie powinno być problemu. aż się nie mogę doczekać wiosny. próba i wyjazd.:niewiem: Czekam na przesyłkę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo dobra decyzja o zakupie aks 1300 w tej cenie---nie dawno mozna bylo kupic aks 3000--nowy za 450 zl.--ale to tylko na marginesie.

Do niedawna jezdzilem z podobna p-pa Elldis 510 z takim zaczepem bez amortyzatorow. Roznica --ogromna. Jezdze na urlopy daleko i wyprzedzanie tirow na przeroznych drogach nie jest przyjemne---z anty-balansem

nie mialem problemu ,nawet przy 120 km/godz // tylko wyprzedzanie //----natomiast --bez --klopoty przy 100 km/godz.. Chcialbym dodac ,ze w mojej nastepnej p-pie // abi // tez zalozylem ten zaczep // 400 zl // , oraz mam spojler

dachowy zamontowany na stale i musze powiedziec ,ze p-pa jeszcze mocniej jest "" przyziemiona "". Zadnych zawirowan na autostradzie przy wyprzedzaniu kolumny tirow z naprawde duza szybkoscia. A wiec napewno odczujesz

zasadnicza poprawe po zamontowaniu tego zaczepu. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych i chcących kupić tanio - tak mi się wydaje. AKS 1300 to naprawdę polecam aukcje http://allegro.pl/wielka-okazja-aks-1300-i1348943844.html

ja czekam na paczkę i do wiosny gdzie będzie pierwsza wyprawa :niewiem: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... AAA jest to nowy sprzęt, bez wkładki zamkowej, aaa i ma dystanse a otwory

To nie są dystanse rozstawu śrub tylko pewnie adaptery do zamontowania Safety Compact i dystanse średnicy suwadła. Co do rozstawu śrub mocujących to jeżeli masz Urządzenie najazdowe AL-KO to podejdzie bez problemu :niewiem:

Swoją drogą cena za ten zestaw jest niezła ale sprzedającego też znam więc mogę go śmiało polecić. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są dystanse rozstawu śrub tylko pewnie adaptery do zamontowania Safety Compact i dystanse średnicy suwadła. Co do rozstawu śrub mocujących to jeżeli masz Urządzenie najazdowe AL-KO to podejdzie bez problemu :niewiem:

Swoją drogą cena za ten zestaw jest niezła ale sprzedającego też znam więc mogę go śmiało polecić. :hehe:

 

Dzięki - coraz bardziej się upewniam w sensowności zakupu. :hehe: niech śnieg zniknie niech zakwitną krokusy... niech będzie ciepło.. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem też z nim rozmawiałem i postanowiłem "KUPIŁEM"

Mam nadzieję, że podejdzie pod mój zaczep i już nie będzie stresujących sytuacji typu tir nas wyprzedza.

ufolz rozmawiałem z gościem i pytałem się o wkładki zamkowe zabezpieczające przed kradzieżą do tego stabilizatora i obiecał, że ściągnie je i sprzeda po kosztach, ma dać znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem też z nim rozmawiałem i postanowiłem "KUPIŁEM"

Mam nadzieję, że podejdzie pod mój zaczep i już nie będzie stresujących sytuacji typu tir nas wyprzedza.

ufolz rozmawiałem z gościem i pytałem się o wkładki zamkowe zabezpieczające przed kradzieżą do tego stabilizatora i obiecał, że ściągnie je i sprzeda po kosztach, ma dać znać.

 

oki. ja mam też w miejscowości UJAZD gościa który posiada wkładki ale po 43zł (mam 30km do niego wiec nawet blisko) ale nie wiem za ile zaproponuje "Koszalin" u którego kupowaliśmy zaczepy:)

 

http://allegro.pl/zabezpieczenie-wklad-zamka-aks-1300-i1363062483.html

 

Pozdrawiam. ::niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.