Skocz do zawartości

znaki drogowe tylko dla 'cepek'


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

Może się okazać, że w temacie rond najlepszym rozwiązaniem jest model Francuski..... czyli w ogóle nie malować linii i utrzymać jedynie zasadę prawej strony (pierwszeństwo)....

Ostatnio trochę pojeździłem po Paryżu (włącznie z rondem w koło łuku triumfalnego) i aż dziw bierze, że to tak sprawnie działa i przy takim tłoku w zasadzie nie ma stłuczek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz Rozporządzenie Ministra Infrastuktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170 z 2002 r z późniejszymi zmianami) w par. 20 ust. 3 czytamy: Znak B-17 "zakaz wjazdu pojazdów o długości ponad .... m" oznacza zakaz ruchu pojazdów lub zespołów pojazdów, których długość (również z ładunkiem) jest większa od wartości podanej na znaku. Pozdrawiam Kubryk 1

Przepraszam na nieszczęśliwy dobór słownictwa, na przyszłość postaram się być bardziej delikatny. bow.gif

 

 

no właśnie, też takiej tabliczki jeszcze nie widziałem i też nie wiem gdzie mogę parkować,

chociaż nie wyobrażam sobie otrzymania mandatu za to, że śpię na Parkingu zamiast jechać i ryzykować zaśnięcie za kierownicą (aczkolwiek słyszałem opowieści o takich przypadkach u naszych południowych sąsiadów)

 

 

 

 

 

 

no właśnie, ale ja nie mogę nigdzie znaleźć, że dotyczy tylko ciężarówek, wszędzie jest napisane "pojazdów"

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako wieloletni instruktor, wykładowca i egzaminator jestem zbulwersowany brakiem znajomości znaków drogowych wśród naszych forumowiczów! Przecież nie jesteście kierowcami początkującymi! Polecam zatem, choć raz na rok, przestudiować ponownie ustawę prawo o ruchu drogowym i rozporządzenie o znakach i sygnałach - nie będziecie wtedy zadawać pytań typu: czy 2+2 to na pewno 4? Troszkę wstyd ujawniać takie braki w edukacji motoryzacyjnej!!! :Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej lektury, tym bardziej, że nasze prawko jest dość często nowelizowane

 

Witam. Małe sprostowanie do Pana Egzaminatora dotyczące 2+2.

Znak D-18 "parking"- stosuje się w celu oznaczenia miejsca przeznaczonego do postoju pojazdów (ZESPOŁU POJAZDÓW), z wyjątkiem przyczep kempingowych. Jeżeli na parkingu dopuszczone jest zostawienie na postoju przyczep kempingowych , pod znakiem D-18 umieszcza się tabliczkę T-23e.

Zadaję teraz pytanie: "Co to jest samochód+ przyczepa kempingowa"- moim skromnym zdaniem jest to ZESPÓŁ POJAZDÓW i chyba nie tylko moim,ale również według ustawy z dn. 20 czerwca 1997r. PRAWO O RUCHU DROGOWYM.

ZESPÓŁ POJAZDÓW-pojazdy złączone ze sobą w celu poruszania się po drodze jako całość, nie dotyczy pojazdów złączonych w celu holowania

Podsumowując:

Można parkować samochód z przyczepą na parkingu oznaczonym znakiem D-18, a NIE WOLNO PARKOWAĆ SAMEJ PRZYCZEPY KEMPINGOWEJ

W razie pytań zapraszam na priv.

Pozdrawiam Makowsky

Edytowane przez makowsky (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Witam

Jak uważacie? Czy poniższy znak obowiązuje dla zestawu samochód osobowy + przyczepa? Cały zestaw powyżej 3,5t

image.png.54004ab907537cff4fd788025ad9fc80.png

B-5a Zakaz wjazdu poj. ciężarowych o dopuszczalnej masie większej, niż określono na znaku (tu- 3,5 t)

Wg mnie obowiązuje tylko dla samochodów ciężarowych

Natknąłem się na niego przeglądając trasę do HR przez Słowenię z ominięciem autostrad i to w zestawie z innym znakiem, który w tym zestawieniu wygląda trochę dziwnie :-)

image.png.dfe620a2f6ffb4945f6e991d81066675.png

znaki znajdują się przy wyjeździe z ronda na drogę 690 w kierunku na HR

https://www.google.pl/maps/@46.3702202,15.8975948,19z?entry=ttu

Co sądzicie? omijać tę drogę czy mogę wjechać ? Można ominąć jakąś podrzędna drogą i wjechać 200m dalej i tam nie ma takich ograniczeń.

Edytowane przez Artur123 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jak uważacie? Czy poniższy znak obowiązuje dla zestawu samochód osobowy + przyczepa? Cały zestaw powyżej 3,5t
image.png.54004ab907537cff4fd788025ad9fc80.png
B-5a Zakaz wjazdu poj. ciężarowych o dopuszczalnej masie większej, niż określono na znaku (tu- 3,5 t)
Wg mnie obowiązuje tylko dla samochodów ciężarowych
Natknąłem się na niego przeglądając trasę do HR przez Słowenię z ominięciem autostrad i to w zestawie z innym znakiem, który w tym zestawieniu wygląda trochę dziwnie :-)
image.png.dfe620a2f6ffb4945f6e991d81066675.png
znaki znajdują się przy wyjeździe z ronda na drogę 690 w kierunku na HR
https://www.google.pl/maps/@46.3702202,15.8975948,19z?entry=ttu
Co sądzicie? omijać tę drogę czy mogę wjechać ? Można ominąć jakąś podrzędna drogą i wjechać 200m dalej i tam nie ma takich ograniczeń.
B-5 dotyczy tylko pojazdów CIĘŻAROWYCH. Jaki takowym się poruszasz to wtedy ten znak Cię obowiązuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.