Skocz do zawartości

Blacha aluminiowa


Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam w domu arkusz balchy aluminiowej. Jest jeden problem :D - nie jest to blacha młotkowana. Czy macie jakiś pomysł w jaki sposób upodobnić gładką balche do młotkowanej?

 

I jeszcze pytanie co do malowania: słyszałem, że da aluminium jest specjalny podkład? Słyszeliście o czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :D Tomii a jakich wymiarów jest to arkusz :D ? Najlepiej blachę alu dać do malowania proszkowego - lata gwarancji :D .Jeżeli chodzi o młotkowanie to chyba nie osiągniesz poziomu oryginału - przez to ta orginałka jest tak droga! :D Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu :D. Ojciec budował dom w tamtych dziwnych czasach - więc jak cokolwiek można było kupić to się kupowało bo "pewnie się przyda" :D no i się doczekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Z tą plachą też miałem problem ale go opanowałem do perfekcji.

Udaj się do warsztatu lakierniczego i poproś o naniesienie tak zwanego drobnego baranka to coś takiego jak na progach w samochodach po pomalowaniu wcale nie widać różnicy

Pozdro Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym barankiem to faktycznie dobry pomysł :] tylko, że już dawno po sprawie :dzieki:.

Z ciekawości się tylko zapytam czy taki baranek będzie się dobrze trzymał na dość wiotkiej blasze aluminiowej - głównie chodzi o moment montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Adam z tej strony.

Mam kilka spraw.

1. Blacha ta nazywa się "rybia łuska"

2. Walcowanie młotkiem kończy się zazwyczaj żmudnym lutowaniem aluminium

3. Żadna ręka nie jest w stanie wybić blachy tak równo jak na walcowni hydraulicznej

4. Dostępne blachy w wymiarach od 2,1m do 2,53 (w kręgach) - ceny do 200zł za metr kwadratowy

5. Szukam lampy prawej tylnej do mojego cacka - Hobby 2004r

6. Pozdrawiam

 

143867878ul7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Adam z tej strony.

Mam kilka spraw.

1. Blacha ta nazywa się "rybia łuska"

2. Walcowanie młotkiem kończy się zazwyczaj żmudnym lutowaniem aluminium

3. Żadna ręka nie jest w stanie wybić blachy tak równo jak na walcowni hydraulicznej

4. Dostępne blachy w wymiarach od 2,1m do 2,53 (w kręgach) - ceny do 200zł za metr kwadratowy

5. Szukam lampy prawej tylnej do mojego cacka - Hobby 2004r

6. Pozdrawiam

 

Obrazek

 

No tak tylko te 200 zł trochę przeraża :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomatko jaka bidulka, az mnie zakulo bo mam od kilku dni taka pieknosc i przy zakupie przygladalem sie tym lampom czy nie uszkodzen bo...nie wygladaja na tanie. :ok:

 

Ja znam trzech przedstawicieli Hobby w Polsce. Wiec jezeli pytales tylko np w centrum Smolicz to sprobuj gdzie indziej, moze bedzie taniej. Linki do przedstawicieli sa TUTAJ

 

ps. Mam do Ciebie pytanie odnosnie datali na przyczepie.

Pozwolilem sobie interesujace mnie rzeczy zaznaczyc koleczkiem, do czego to sluzy?

 

c13330132ns8xq6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.