Skocz do zawartości

Włochy 2011


megula

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam:) Przyszłe wakacje zamierzamy spędzić we Włoszech(pierwszy raz), może ktoś ma podobne plany?

My wstępnie planujemy taki kierunek na wyjazd, ale póki co bijemy się jeszcze z myślami...

Jeśli już pojedziemy to pewnie na objazdowe wakacje, ale dokładnych planów jeszcze nie mamy. Pewnie będzie to przełom sierpnia i września. Na razie próbujemy oszacować jaki na to budżet jest potrzebny i na co się trzeba nastawić :-)

Czasu jest jeszcze sporo i pewnie cos konkretnego postanowimy blizej lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam

Jestem początkującym karawningowcem i w w 2010r. pierwszy raz wybrałem się na urlop z przyczepką (z wypożyczalni żeby było jasne ale to nie ma znaczenia bo nie o tym akurat chcę napisać). Byłem we Włoszech 3 tygodnie na 5 kempingach min. zawitaliśmy na kemping Sabiadorro i powiem szczerze na mnie i na rodzinie nie zrobił w ogóle wrażenia i powiem szczerze nigdy bym go nie polecił znajomym. Parking przed malutki a raczej na zaparkowanie osobówki ale bez przyczepy więc wjechaliśmy na jego teren ,oczywiście po dokonaniu formalności meldunkowych zaklejeniu paska na rękach całej rodzinki.Parcele różne jedne lepsze drugie gorsze jak wszędzie ale dojechać na nie tymi wąskimi uliczkami to już jest wyczyn. po krótkim obchodzie stwierdziliśmy wszyscy iż to nie to i postanowiliśmy opuścić jego teren i młoda dama która nas witała z szerokim uśmiechem już nie była taka miła a wreęcz oburzona że wyjeżdźamy bo ona nie wie o co nam chodzi przecież już nas zameldowała. Także my już tam na pewno nie wrócimy -Ale to jest moje osobiste odczucie i opinia i mam nadzieje że nikt się na mnie nie pogniewa i nikogo tym nie uraziłem.

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH KARAWANINGOWCÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zawsze zostawiamy zestaw przed bramą, idziemy się rozejrzeć / szczególnie interesuje nas jak wygląda zaplecze socjalne W.C. i łazienki/ wybieramy miejsce i dopiero meldujemy się i wjeżdżamy. Bywało, że po obejrzeniu kempingu jechaliśmy niestety dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, pooglądać i podjąć decyzję, nawet kosztem dalszej jazdy, chyba ,że to niemożliwe...

Ale dzięki za wyrażanie własnej opinii n/t camp.

A wracając do rozpoczętego tematu-wstępnie planujemy wyjazd ok.17 lipca na ok 3 tygodnie-zobaczymy jak fundusze :) pozwolą.

Odpoczynek ze zwiedzaniem: camp. w pobliżu Wenecji a potem nad J.Gardą(jeszcze nie wybrałam do końca które-ale przymiarki są). Zwiedzić zamierzamy:Wenecję, Weronę, Padwę i miejscowości wokół jeziora.

Może ktoś ma jakieś sugestie a nawet chęci na dołączenie -w zespole raźniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile czasu chcesz gdzie spedzić

Nad Adriatykiem w okolicy Wenecji masz bardzo duzo róznych campów o podobnym standarcie

Nad Gardą rejon Peschiery to raczej jest plasko dobry dojazd z przyczepą bardziej na północ robi się górzysto wąsko campingi w dużej mierze tarasowe

Nad Gardą polecam Sirmione,limone,Riva del Garda najlepiej zrobić sobie wycieczkę dookoła jeziora

możesz podjechać do Trento fajna miejscowość w Dolomitach

Werona Padwa warte zobaczenia ale bardziej polecam Toskanię Florencja,Siena ,Lucca,Piza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zawsze zostawiamy zestaw przed bramą, idziemy się rozejrzeć / szczególnie interesuje nas jak wygląda zaplecze socjalne W.C. i łazienki/ wybieramy miejsce i dopiero meldujemy się i wjeżdżamy. Bywało, że po obejrzeniu kempingu jechaliśmy niestety dalej.

 

Myśmy też tak zawsze robili zostawialiśmy zestaw pod bramą i rekonesans po campingu u a potem decyzja jednak jeżeli chodzi o camping Sabiadorro akurat w czasie naszego przyjazdu parkin był cały zajęty i nie było gdzie stanąć dlatego obsługa zezwoliła na wjazd na jego teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

My wstępnie planujemy taki kierunek na wyjazd, ale póki co bijemy się jeszcze z myślami...

Jeśli już pojedziemy to pewnie na objazdowe wakacje, ale dokładnych planów jeszcze nie mamy. Pewnie będzie to przełom sierpnia i września. Na razie próbujemy oszacować jaki na to budżet jest potrzebny i na co się trzeba nastawić :-)

Czasu jest jeszcze sporo i pewnie cos konkretnego postanowimy blizej lata.

 

 

Ja z podobnymi myślami biję się już 3 lata!!! (:-)]

Interesuje mnie objazdówka południowych (bo luźniej ?) Włoch pod koniec lata .

Jeśli oszacujesz budźet i inne info - będę b. "dźwięczny" za podpowiedż.

Nie pociągają mnie spędowiska - czyli popularne miasta. Pojadę z Wa-wy mondeo combi z przyczepą (sprite alpine) 900kg. zamiast dzieci zabieram 2 pieski (nie wchodzą do reklamówki - dlatego karawaning, a nie wczasy)

Pozdro, doberman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zeszlą niedziele przesiedzialem cala przy intrnecie. Latem zaplanowałem wyjazd na 3 tygodnie.

Pierwotny plan zakladał wypozyczenie przyczepy lub zakup jeszcze jednego namiotu.

 

Gargano, Sorrento, Rzym, Toskania, troche Garda.

 

Koszty na kampingach namiot/przyczepa okolo 50-60/dzien,

bungalow okolo 100 bez szans na kilka dni,

hotele ze sniadaniem do 150 juro/dziń

Wynajęcie przyczepy w RP okolo 50 juro/dzień.

 

Do tego drożej za autobany, wieksze zuzycie paliwa.

Sumując wszystko, wybralismy na ten moment hotele.

Widzisz więc, że noclegi można sobie policzyć i wybrać, co bardziej warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.