Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Jak to zrobic?.. Bialorus...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16 jacek l

jacek l

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3867 postów
  • Telefon:a po co?
  • SkądNie wiem...chyba Rumunia..
  • Sprzęt:Brak
  • Model:piszacy inaczej..
  • Holownik:wypasiony polonez..

Napisano 29 listopad 2010 - 18:10

O, to juz lepiej..;) :)
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.

Stefan Żeromski, polski literat.

#17 janbas

janbas

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 889 postów
  • Telefon:693109214
  • SkądCzęstochowa
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby Clasic 1990
  • Holownik:mercedes 124 250d

Napisano 29 listopad 2010 - 18:19

http://wyjazdy.stude...=36952&id=56479
Nu zajec...pagadi.
Dołączona grafika

#18 mesert

mesert

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1866 postów
  • SkądBochnia i Hercegowina
  • Model:Elddis Hurricane GT
  • Holownik:Audi A-4 stary parch

Napisano 01 grudzień 2010 - 18:29

Poczytałem o tych formalnościach ,stwierdzić muszę że to nie na moje nerwy , ostygłem w zapale . Poczekamy , pożyjemy -kiedys to się zmieni

....a kto umarł....ten nie żyje. Kristopulos Mesertos

#19 jacek l

jacek l

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3867 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 04:29

Dobra robote ten Bielsat robi..
http://belsat.eu/pl/...6,05102010.html

Kurde, normalni ludzie Ci Bialorusini, jak tam pojechac?, zdecydowanie bardziej podobni do nas niz te wszystkie inne Francuzy, o Amerykanach nie mowiac...Ciekawe, ze wiedza co to byla Riecz Pospolita, maja ja chyba w dobrej pamieci, to mile...

J.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.

#20 NICKT

NICKT

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3200 postów
  • Sprzęt:Kamper

Napisano 23 grudzień 2010 - 08:28

Witaj Jacku,
uwielbiam czytać te Twoje przygotowania do wypraw :niewiem: gratuluję pomysłu, choć przy tych politycznych zmaganiach powyborczych na Białorusi bałbym się przejazdu przez granicę i wszelkich biurokratycznych spotkań. Ale trzymam kciuki i czekam na owoce Twojego pomysłu :hehe: Pozdrawiam serdecznie. Co do moich planów rumuńsko-bułgarskich to chyba zostanę tylko przy Rumunii i z Mamaia pojedziemy na północ zamiast na południe. To na razie ogólne podejście pierwsze do pierwszej poprawki. Zdrowych i spokojnych Świąt.

Mariusz

#21 janbas

janbas

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 889 postów
  • Telefon:693109214
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Hobby Clasic 1990
  • Holownik:mercedes 124 250d

Napisano 23 grudzień 2010 - 09:38

Poczytałem o tych formalnościach ,stwierdzić muszę że to nie na moje nerwy , ostygłem w zapale . Poczekamy , pożyjemy -kiedys to się zmieni

Mam nadzieję , że się tam zmieni , bo stanie na granicy parę lub kilkanaście godzin i załatwianie kilograma zaświadczeń , zezwoleń , i.t.p. , - mija się z celem , a jeszcze każdy milicjant na Białorusi może nas zatrzymać i zrobić co chce , bo on jest władza absolutna.:niewiem:
Nu zajec...pagadi.
Dołączona grafika

#22 jacek l

jacek l

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3867 postów

Napisano 23 grudzień 2010 - 13:35

Ale wiekszosc Waszych obaw to z pewnoscia mit, kilkanascie godzin na granicy stoja ale Tiry, wszystkie papierki mozna sobie sciagnac z internetu i wypelnic wczesniej.
Oczywiscie, znacznie latwiej pojechac gdzies, gdzie granicy nie ma ale mysle, ze poniewaz nie jestesmy politykami a turystami, to specjalnie bac sie nie ma czego.
Zobaczymy jak sie to dalej rozwinie...

J.

#23 stef

stef

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1480 postów
  • SkądChoroszcz k.Białegostoku
  • Model:VW T4 Eurosky 550
  • Holownik:Xsara Picasso 1.8 +LPG

Napisano 26 grudzień 2010 - 22:03

Koledzy tak się składa, że na Białoruś jeżdżę dużo i często - prywatnie.
Co do wiz to podpowiem, że najlepiej samemu pójść do konsulatu lub ambasady - zależnie od tego co jest bliżej i załatwić wizę - wystarczy wypełnić wniosek, dołączyć fotografię i potem opłacić w banku przelew i po sprawie - biura podróży dość dużo sobie życzą za pośrednictwo wizowe.
Jadąc autem musisz wykupić ubezpieczenie. Niestety nie pamiętam nazwy firmy której ubezpieczenia są honorowane ale we wszystkich konsulatach i ambasadach wiszą reklamy lub jak ot nazywają ogłoszenia tej firmy.
Co do granicy - z Polski na Białoruś praktycznie bez kolejki, tylko trzeba być przed południem (przynajmniej tak jest w Kuźnicy i Bobrownikach) s powrotem niestety trzeba poczekać - tydzień temu stałem około 15 godzin - mało bo czasami bywa że nawet 24godziny. Ale póki nie ma jeszcze małego ruchu bezwizowego to kolejki są znośne.
Co do infrastruktury - drogi - bomba, my możemy tylko pomażyć o takich drogach. Trochę gorzej w miastach, tam bywają dziury. Kempingi są ale nie wypowiadam się bo nie nocowałem, w miastach najlepiej stawać na strzeżonym parkingu, opłata niewielka a sumienie spokojne, zwykle wszędzie, począwszy od parkingów, skończywszy na muzeach - dla innostrańców ceny zwykle x2.
Co do mitu milicji i łapówek - nigdy się z tym nie spotkałem, jak nie łamiesz przepisów to nie ma problemów.
W miastach trzeba uważać wieczorami bo młodzież i nie tylko lubi się spotykać w różnych miejscach i pić piwo i chodzić po mieście z butelkami. Jak nie zaczepiasz to nigdy problemów nie miałem ale trochę dziwnie się człowiek z tym czuje.
Aha na granicy strasznie dużo formalności, czasami sam człowiek nie wie co kiedy ma załatwiać.

Paliwo tanie- tak więc tylko wsiadać i jechać.
Aha i jeszcze jedno - jak nie możesz znaleźć noclegu to szukasz najbliższego kościoła - na 90% będzie tam polski ksiądz - mi się jeszcze nie zdarzyło żeby nie przyjęli na noc, a zwykle z takich spotkań wynoszę niesamowite wspomnienia i opowieści.

no i na koniec waluta - najlepiej mieć ze sobą dolary usa, lepszy przelicznik jak euro, a do tego jak nie masz kantoru to zwykle i tak zapłacisz $.

a co do wiz - jak jedziecie większą grupą to zorientujcie się co do wiz grupowych - o wiele tańsze, a warunek jest jeden - razem wjeżdżacie i razem wyjeżdżacie.

tak więc powodzenia, i wszystkim polecam Białoruś.

Załoga: Agnieszka, Stefan oraz Piotuś i Gabrysia.
Sprzęt: Xsara picasso 1.8 LPG + KIP 42TTZ
Zdjęcia z wypraw i nie tylko: http://mojuaz.com

#24 jacek l

jacek l

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3867 postów

Napisano 27 grudzień 2010 - 01:57

O widzisz, takich podpowiedzi oczekiwalem, konkretnych.
Wracac, to mamy w planie przez Litwe, to moze unikniemy tej powrotnej kolejki, bo slyszalem skadinad, ze w tamta strone, to nie ma kolejek.

Dzieki, Jacek.

#25 stef

stef

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1480 postów

Napisano 27 grudzień 2010 - 13:54

tak podpowiem jeszcze, że jakbyś jechał i za bardzo nie wiesz gdzie przenocować to warto skontaktować się z jedna z organizacji pozarządowych w Polsce pomagającym Polakom na wschodzie (np. http://www.pol.org.pl/ - ale to tylko przykład bo jest tego mnóstwo).
Korzyść jest obopólna, bo w tamtą stronę do przyczepki zabierzesz trochę ubrań, książek lub co innego na co się zgodzisz. A spokojnie pomogą ci z noclegiem - tylko wtedy bierz drugiego kierowcą, bo słowiańska gościnność tam nabiera szczególnego znaczenia :mikolaj:.

#26 MaximusPL

MaximusPL

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 18 postów
  • SkądPoznań okolice
  • Model:Hobby 370 Classic
  • Holownik:BMW 3 3.0D

Napisano 30 czerwiec 2011 - 10:16

witam

był ktoś ???

#27 MaK

MaK

Skandynawski Zuch

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • SkądEssen
  • Model:Eifelland Sunshine 500 TK
  • Holownik:Mitsubishi "Ausländer" 2.2 D AWD

Napisano 29 kwiecień 2014 - 17:49

Kto odwiedzil Bialorus ?

Napiszcie prosze cos o Waszych podrozach z przyczepa i bazie kampingowej...

Dziekuje!

MaK

Prosze o wyrozumialosc. Nie dysponuje polska klawiatura. Kto znajdzie inne bledy, moze je zatrzymac.

Drbr3wV.gif

#28 stef

stef

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1480 postów

Napisano 26 maj 2014 - 12:40

Z przyczepa nie podróżowałem. Hotele są dość tanie więc nie wiem czy warto kręcić się ogonem, aczkolwiek standard delikatnie mówiąc nie jest najwyższy .

Ale proponuję poszukać polskich parafii na Białorusi. Na pewno się dogadasz i przenocujesz na ich terenie.

#29 RM77

RM77

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 348 postów
  • Telefon:508 40 40 44
  • SkądUjazd - ETM
  • Model:W poszukiwaniu ........
  • Holownik:Niemka, Czeszka lub Francuz

Napisano 27 maj 2014 - 05:41

Ja również, z campingiem nie podróżowałem, wiec o campingach powiedzieć trudno - spotykałem wiele dzikich miejsc gdzie ludzie stoją camperami i przyczepami.

Bez względu czy jedziesz solo czy z ogonem uważaj na Biatoll - Bia- haracz - odpowiednik naszego Viatoll, kary 100 Euro za bramkę , płatne w momencie zatrzymania przez inspekcje transportu.

Popieram przedmówce co do Polskich Parafii

Rafał Wosik

#30 jacek l

jacek l

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3867 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 02:23

Zaczynaja chlopaki dzialac -http://caravaningclu....php?f=65&t=513

Michal - zobacz to http://caravaningclu...file.php?id=972

tam mamy ze 200 km, zobaczysz ze pojedziemy...

Użytkownik jacek l edytował ten post 14 styczeń 2015 - 02:24

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych