Skocz do zawartości

Regeneracja osi skrętnej - AL-KO


Kamil_K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tą wygiętą oś regenerują w Kaliszu gdzieś na forum są namiary tytuł był chyba   regeneracja osi delta  albo w necie  .Sprawdzić amory w zamontowane w przyczepie to trochę problem na szarpaki na stacje diagnostyczną to zły pomysł budka się może rozlecieć ręcznie ją naciskać to tez raczej zły pomysł a wykręcać żeby sprawdzać trochę bezsens bo ręcznie i tak nie jesteśmy ich wstanie do końca sprawdzić . Cena 2lata temu za regeneracje była około170 zł jedna strona i wałki koło 100 zł tez na jedną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą wygiętą oś regenerują w Kaliszu gdzieś na forum są namiary tytuł był chyba   regeneracja osi delta  albo w necie  .Sprawdzić amory w zamontowane w przyczepie to trochę problem na szarpaki na stacje diagnostyczną to zły pomysł budka się może rozlecieć ręcznie ją naciskać to tez raczej zły pomysł a wykręcać żeby sprawdzać trochę bezsens bo ręcznie i tak nie jesteśmy ich wstanie do końca sprawdzić . Cena 2lata temu za regeneracje była około170 zł jedna strona i wałki koło 100 zł tez na jedną

Taka mała uwaga. Ja wiem że to już 5 stron, ale zanim odpowiesz, to poczytaj to co było wcześniej. Lub czytaj ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie po powrocie z wczasów cepka znowu siedzi tak jak wczesniej nie mam juz sil do tej oski. Czy mogę sie domagać zwrotu gotówki za zle wykonana prace i szukac innej oski czy od razu oglądać sie za nowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po powrocie z wczasów cepka znowu siedzi tak jak wczesniej nie mam juz sil do tej oski. Czy mogę sie domagać zwrotu gotówki za zle wykonana prace i szukac innej oski czy od razu oglądać sie za nowa ?

Albo przeładowujesz przyczepę, albo marne wałki ci włożyli. Guma gumie nie jest równa.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukałem w necie ... jesli to przyczepa z przełomu 80/90 roku powinna wazyć 707kg i faktycznie mieć dmc900

Merk: Burstner caravansModel: 4303Bouwjaar: 1990Lengte: 430 meterAantal slaapplaatsen: 4Leeg gewicht: 707 kgMaximum gewicht: 900 kg

Takie ma masy na tabliczce i w dowodzie

Zareklamuj. Wałki nie miały prawa siąść.

Juz raz reklamowalem i wymienili dlatego pytam co tym razem zrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jesli Twoja cepka pusta waży 910kg a zapewne ładujesz do niej spokojnie ze 200-250kg :)

a gumki wsadzają Ci jak do 900dmc (pewnie są różnej twardosci ?) 

to mysle ze ma prawo siadać :/ i nie jest to wina serwisu.

moze taniej było by wymienić całą oś na nową z większej cepy ?? 

 

ps.

taka teoria na "gorąco" ... drewno suche potrafi ważyć 1/4 tego co drewno mokre.

jesli ważysz przyczepę naprawdę pustą i jest jak piszesz (waży 200kg wicej niż "nowa")

to źle wróże stanowi ścian, podłogi . :(

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazy 910 zaladowana tak jak z nią jezdze czy to nad morze czy nad wode 50km w jedna stronę. Przed wymiana walkow siedziala troche prawa strona a nad morze miała rowery 4 torby pościel i inne badziewia i nie siedziala jak teraz

Dzwoniłem do gościa co robił ośkę wlozyl walki knott 28 cm średnicy niby w knott sa 4 na 1300 kg

Gdzie mogę dostać same walki bo jak dzwoniłem do alko do poznania to nie sprzedają tylko poprzez dystrybutorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widziałem aukcje z gumami knott o fi 27 i sa przeznaczone od 1050 do 1800 kg to zatem czym sie różnią bo wychodzi na to ze mogli mi włożyć najtańsze najsłabsze i sie upierają ze dobre bo wg mnie 1350:4 i pomnożyć przez 3 gumy daje 1012 kg a choćby i na 1500 kg to wychodzi 1125 przy 3 gumach wiec nawet te słabsze powinny trzymać a nie trzymają

Bo to jeszcze 100 kg zapasu mam

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem pomierzyć wałki mniej więcej będą miały te 27 mm. Mysle czy nie kupic z allegro walkow do knotta na 1500 kg i do nich zawieźć na sama wymianę a stare wałki niech sobie wsadzą

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-uni-1-5-0807&search_scope=&string=walki%20do%20ositu są te wałki. A samo to ze ja płaciłem 45 za stronę 3 walki a tu są droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wazy 910 zaladowana tak jak z nią jezdze czy to nad morze czy nad wode 50km w jedna stronę. Przed wymiana walkow siedziala troche prawa strona a nad morze miała rowery 4 torby pościel i inne badziewia i nie siedziala jak teraz

Dzwoniłem do gościa co robił ośkę wlozyl walki knott 28 cm średnicy niby w knott sa 4 na 1300 kg

Gdzie mogę dostać same walki bo jak dzwoniłem do alko do poznania to nie sprzedają tylko poprzez dystrybutorow

 

Zgadza się, AL-KO sprzedaje części tylko przez dystrybutorów. Ja na Twoim miejscu zgłosiłbym sie do sprawdzonych serwisów które naprawiają takie osie np.:

Sttag - http://www.sttag.pl/index.php

ZPHS Przyczep Pierzgalski - http://www.przyczepy-pierzgalski.pl/

PUH BROAND Andrzj Błędnik - http://www.broand.pl/

TA-NO - http://ta-no.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.