Skocz do zawartości

Regeneracja osi skrętnej - AL-KO


Kamil_K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Elvis masz blisko do Przyczepy Viola w Knurowie. Najlepiej zadzwoń i porozmawiaj z nimi powołując się na forum.

Wielu osobom już pomogli a przynajmniej zawsze służą dobrą radą.  To także przedstawiciel AL-KO i będziesz miał informacje z pierwszej ręki.

 

... i to jest chyba najlepsza myśl :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogą.

Nie będą mieć prasy do "Delty".

Ale może chociaż uzyska gumy/wałki.

Bierz gumy na 1500kg. Jeśli nawet masz słabe wahacze, to wytrzyma.

 

Ja swoje stare z 1300km, dałem nowemu nabywcy cepki, aby miał dowód iż wymieniałem.

Gdybym je zostawił, to chętnie bym Ci je ofiarował.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy regenerują AL-KO z uwagi na ich kształt -/Delta/.

 

To prawda :ok: , jeśli chodzi o oś "E-D", ale w tym miejscu mała uwaga.

Oś "Euro Delta" firmy AL-KO jest osią klasy premium i jest stosunkowo rzadko spotykana w przyczepach standardowo, chyba że przyczepa jest właśnie w tej klasie.

Pozostałe osie AL-KO, to osie standardowe (proste), czyli oś typu "Compact" i "Plus".

Ta ostatnia, często jest mylona z "Deltą", z racji zewnętrznego profilu "rury", który jest dosyć podobny do profilu "rury" "Delty", jednak praktycznie nie ma z nią nic wspólnego.

Osie Compact i Plus, w zależności od wykonania, mają nośność 750 - 4000 kg, natomiast osie "E-D" 900 - 1800 kg.

Gdzieś na forum jest temat, w którym kilka lat temu, szczegółowo o tym pisałem (foto, rysunki, parametry itd.)

 

PS

Nie przyglądałem się zbytnio fotkom, ale przypuszczam, że w omawianym przypadku nie mamy do czynienia z osią "Euro Delta" :nono:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oś "Euro Delta" firmy AL-KO jest osią klasy premium i jest stosunkowo rzadko spotykana w przyczepach standardowo, chyba że przyczepa jest właśnie w tej klasie.

o kurcze .. to ja w swojej "mikrocepce" :) mam właśnie taką oś :)

czyli rozumiem ze jesli przyjdzie pora na regenerację to jestem na "straconej" pozycji ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na milion procent :) jka pierwszy raz wlazlem pod bude to pomyslalem ze mam złamaną oś :)))

a przed chwilą - szukając coś o tej osi - znalazłem ogłoszenie sprzedaży mojej cepki gdzieś w NL i w opisie jest ze to ta oś.
http://www.henkpen.nl/occasion/hp2289-dethleffs-new-line-423-t-edition/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostaje Ci tylko cieszyć się z niej  i o nią dbać, bo to rozwiązanie jest naprawdę rewelacyjne.

Przyczepki na takiej osi prowadzą się fenomenalnie i mają dużo wyższy margines bezpieczeństwa w kryzysowych sytuacjach, choćby gwałtownych podmuchów wiatru itd. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to akurat jest typowa sprawa, jak dla większości zawieszeń.
Sprawne amortyzatory, dobre ogumienie z prawidłowo dobranym ciśnieniem, równomierny rozkład obciążenia (podobny na każdą stronę), nie przeciążanie przyczepy i dostosowanie stylu jazdy w stosunku do pokonywanej nawierzchni (z oczywistym unikaniem bardzo złych dróg). Dokładne poziomowanie i prawidłowe podpieranie przyczepy podczas korzystania z niej.

Można jeszcze częściowo odciążać wahacze podczas dłuższego postoju przyczepy poza sezonem, choć nie jestem pewien, czy to jest aż tak ważne. Ważniejsze jest moim zdaniem równomierne obciążenie stron podczas tak długiego postoju, a zabranie z przyczepy ciężkich rzeczy na ten okres, z pewnością nie zaszkodzi. Może komuś przyjdzie jeszcze coś do głowy, o czym zapomniałem. :hmm:

W swojej przyczepie też mam "Deltę" i jestem przekonany, że na forum jest jeszcze "kilka" innych osób mających taką właśnie oś, więc głowa do góry - nie jesteś sam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tą Deltą to bym tak nie przesadzał że ona jest tylko w klasie "Premium". Miałem ją w swoim Dethleffsie Nomad czyli tańszej wersji przyczepy okrojonej nawet z amortyzatorów osi. 

Poza tym plusów żadnych nie znalazłem, ale podbramkowej sytuacji nie było. Rewelacji w niej nie widziałem. Ogólnie po przesiadce stwierdziłem że Adria mi się prowadzi lepiej (na jakiejś jugosłowiańskiej osi) , ale to może było bardziej myślenie życzeniowe  :] niż rzeczywiste odczucia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do przyczep wiola niestety u nich nic nie zrobię nie zajmują się regeneracja gum takze nie posiadają w sprzedaży. Wymontowałem ośkę i zawiozłem spowrotem do Tarnowskich Gór oczywiście wczesniej rozmawiając przez tel. Gościu robił wszystko by tylko nie przyjeżdżać że dobrze zrobił i innych gum nie ma. Ze niby mam obserwować jak dalej będzie się zachowywała cepka. Ośkę odbierał facet który montuje na prasie pokazałem fotki jak było przed a jak jest teraz to sam się zdziwił i dodał że faktycznie mocno siadła. Powiedziałem żeby dali mocniejsze gumy np z 1300kg. To mi na to że może ośka nie wytrzymać. Także nie wiem co wymyślą. Powiedziałem że ma być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem wlasnie po ponownej wymianie gum oska juz zamontowana tak wyglada stojac na kolachpost-15177-0-85382100-1438248604_thumb.jpgpost-15177-0-74267300-1438248617_thumb.jpgpost-15177-0-57469000-1438248627_thumb.jpgpost-15177-0-89748900-1438248638_thumb.jpg

 

I teraz moje pytanie nie bylo od nowosci amorkow a slyszalem juz rozne opinie jedni mowia ze nie potrzebne inni ze lepiej zalozyc. I wkoncu zakladac je i pomoga one w utrzymaniu cepki czy Nic nie daja poza tym zebu nie bujalo cepa ?

Prosze o szybka odp bo chcemy sie wybrac na kilka dni w sobote I stoje przed dylematem a do zroboenoa 600 km w jedna strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.