Skocz do zawartości

Wakacje 2011 Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

dobra oponki są w innym dziale.. fakt - wracając do tematu czy ktoś jechał drogą od miejscowości Ptuj do Puli - ile wyniesie łączna kwota za przejazdy autostradą po stronie Chorwackiej ??? czy czasami nie tyle co winieta?? proszę o dane kwotowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hac.hr/?task=aut

IMO 80 kun licząc tym kalkulatorem (auto z przyczepa to grupa II ). O jaką winietę Ci chodzi? Ja w takiej sytuacji (jadąc do Fazany) jechałem po Autostradach w Słowenii (winieta 30 euro) do samego Kopru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie jak mi napisałeś chodziło mi o Słowenską winetę. ooo super. wielkie dzięki teraz tylko moim znajomym muszę wypersfadować 20zł oszczędność jadąc po wąskich drogach w Sloweni omijając autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie jak mi napisałeś chodziło mi o Słowenską winetę. ooo super. wielkie dzięki teraz tylko moim znajomym muszę wypersfadować 20zł oszczędność jadąc po wąskich drogach w Sloweni omijając autostrady.

Ja jechałem dokładnie tak mapka . Jeśli nie męczy Cię jazda autostradami i głównie chodzi Ci o to żeby jak najszybciej dojechać na miejsce to nie ma się co zastanawiać i przeboleć opłaty za autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mikolaj: taką trasą jechałem w 2001 roku jak jeszcze były bramki w Sloweni.. :sciana: lubie spokojną trasę autostradami Tempomat 80-88km/h i spokojnie się pomyka. jak zmęczony - budka, spanie i rano w drogę.:ok: zresztą ja nie raz czytałem że wakacje po to są aby wypocząć.:banan: Bardzo pomogliście dużo już wiem i wiele się nauczyłem.

Dziękuje serdecznie. AAA wszystkich zainteresowanych wyjazdem w tamte rejony zapraszamy. mile widziane wskazówki co się zmieniło od 2001r na Parcelach :look: na czym można się naciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz mnie osobiście kręci wyprawa do Chorwacji z budką a nigdy nie podróżowałem autem poza granicami i jak na pierwszy raz chętnie podczepił bym się pod załoge lub załogi które wiedzą jak tam się poruszać właśnie z winietami i zagraniczną milicją itd

W jakim terminie sie wybierasz?

Lanos daje rade w tym roku przejechałem od naszego morza po góry i jak na pierwszy sezon z budką jestem bardzo zadowolony

autostradka przy 90 km/h 5 bieg i 2500 obrotów . Do Miłkowa k/Karpacza też było ok. pod góre

A na wyścigi z budką się nie jedzie :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyka szczepan. planujemy początek lipca. Jak się rozpoczną wakacje. Dokładny termin jeszcze jest do obcykania - ja mam urlop regulowany. Do wyjazdu będą nasi znajomi + 3 dzieciaków 2x10latki i 1x17latka - Passat 96r. + budka namiotowa skif (spokojna jazda czytaj oszczędna). My żona i Ja + 3 bakterie 8 latek. Scenic 1.5dCi 107KM Challenger 490/5. Uwielbiam jazdę spokojną oszczędną i bezproblemową autostradową. wylatujemy z łodzi wiadomo że szczegóły trzeba by było gdzieś przy piwku lub grillu wiosennym ustalić. Mamy jeszcze 6 miesięcy. :mikolaj: wiec spokojnie. z znajomymi już wstępnie patrzyliśmy ceny jak chcesz to looknij tutaj. http://www.eurocamps.net/index.php?ids=2,2,2,2&lng=PL może coś wypatrzycie fajnego. Jesteśmy elastyczni. AAA nie szalejemy po knajpach lubimy wypoczynek i ciepłą wodę. :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowanie to podstawa wykonanie to drugie.. najważniejsze ze chęci są.. bo to już 6miesięcy tylko zostało... w kwietniu przygotowania cepki ładowanie butli gazem, zakładanie firanek. mycie cepki, przegląd. :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy na campie Medulin w Medulinie polecam dla rodzin z dziecmi jest kawalek piachu daleko plytko i plaza kamienista tez plytko jest też gdzie spacerowc dookola campu jest scieżka asfaltowa można smigać na rolkach lub deskorolce można tez ponurkować przy końcu 2 wysepki dosyc głęboko po campie jeździ kolejka

Stanowiska w lesie dosyć przestronne nikt nikomu do garow nie zagladal w drugiej cęsci nowocześniejsze sanitariaty dosyc czysto konzum na campie i chyba pizzeria w centrum lodziarnie pieczywo konoby itp

Bylismy w lipcu bez rezerwacji nie polecam rezerwować bo nigdy nie wiadomo co z tego wyniknie

Zawsze jeździmy bez rezerwacji campow wszedzie na kopy więc zawsze coś się znajdzie

Polecam Cieszyn poniewaz jest lepsza droga Bielsko-Biała Zwardoń ciagnie sie po wsiach droga stosunkowo waska i w ciągu dnia korki po Słowackiej stronie wasko i duzo ograniczen 40 km/h

polecam stosowac się bo stoją i sprawdzaja wszystko nawet majtki haha

Dla jadacych pierwszy raz drogi lepsze niz w Polsce trudno zabłądzić ,campy można znaleźć bez problemu jest ich całe mnóstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomek a pchałeś się przez Koper czy wcześniej skręcałeś na drogę 208 po Słoweńskiej stronie. W sobotę podobno Włosi wyruszają i za koprem są gigantyczne korki do samej granicy. nawet patrząc na mapę widać jak duży jest ruch.

http://maps.google.p...005284&t=k&z=18

 

ale super podpowiedź w sprawie tego kempingu. spodobało mi się płytkie zejście do wody.. :blagac:

 

PS. co to jest "konzum" - domyślam się że to jakiś markecik w sieci tak jak u nas Żabka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elaola wiadomosci sie liczą:blagac:

kto będzie chciał to coś odczyta

Konzum to typ sklepiku taki Lidl,Kaufland itp.

Gdybym ja miała jakąś informację przed pierwszym wyjazdem to byłoby nam łatwiej

Jechaliśmy przez Koper w piątek około godziny 12 w południe faktycznie na wyjazd był dziki korek chyba z około 10 km albo więcej w stronę Istrii spoko

Wyjeżdżalismy z Istrii w piatek kierując się na KRK więc też nie było korków

Generalnie przejazd w tygodniu jest lepszą opcją niż w wekend

Polecam też coś zabrać do jedzonka tam mimo wszystko jest drogo wiem coś o tym przy 3 dzieciaków

My zabieraliśmy też wodę i soki bo troche tego schodzi

Plaża piaszczysta nie jest w niczym podobna do naszej nad Bałtykiem ale spokojnie można spędzić tam czas

W Chorwacji raczej nie nastawiaj się na plaże piaszczyste bo to raczej rzadkość

Woda też potrafi urywać nogi chyba że natrafisz na cieply prąd

Jeżeli marzysz o ciepłej wodzie i plażach kilometrowych to Włochy i Adriatyk dla dzieci raj - to tylko moje odczuci :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji byłem kamperem w roku 2007 ,2009 i w 2010 --siątym . Przejechałem ja od północy do samego południa . Ostatnim razem sprdiłem raczej na wyspach .Krk,Losnij i Cresie Objechałem rok wczesniej wyspy Pag i Hvar . Byłem w wszystkich rezerwatach tych więcej znanych . Zawsze wczesniej planowałem te podróze przez pół roku a puzniej i tak wszystko sie zmieniało . Ostatnia podróż była juz bez planów a również udana . Nie da się jechac z zaplanowanym rozkładem bo nigdy nie wiadomo co się stanie ,co się spodoba i koniecznie trzeba się zatrzymac . Jest wiele takich sytuacji . Lubimy wszystko pozwiedzac w spokoju a nie patrzec na zegarek . Jesli z planów jakie ktos sobie postawi przed wyjazdem na objazdówke zisci się 50 % to i tak będzie jego suksce .Po za tym carawaning nie polega na biciu kilometrów w jak namniejszym czasie .Dlatego poswięciłem trzy wyprawy Chorwacji bo co nie zdąrzyłem zobaczyc w jednej wyprawie zobaczyłem w drugiej .Obliczyłem że w samej ja Chorwacje zwiedzałem 64 dni w sumie .Teraz wiem dopiero że ja zwiedziłem więc zmieniam kraj a jeszcze nie wiem na który .Mój kamper to staruszek ale życzę każdemu tak sprawnego i nigdy nie psującego się sprzętu .Nigdy nie pamiętam abym kiedys stanął nim na drodze i potrzebował pomocy. No więc sprubujcie podejsc do przyszłej podróży na Chorwacje z mojego punktu widzenia . Chorwacja to naprawdę dobry i piękny kraj i warto mu poswięcic kilka wypraw.

post-2228-066471100 1293984967_thumb.jpg

post-2228-090864700 1293985032_thumb.jpg

post-2228-061089600 1293985178_thumb.jpg

post-2228-050189800 1293985276_thumb.jpg

post-2228-066637000 1293985424_thumb.jpg

post-2228-040129400 1293985482_thumb.jpg

post-2228-040703800 1293985565_thumb.jpg

post-2228-058831200 1293985674_thumb.jpg

post-2228-071609900 1293985747_thumb.jpg

post-2228-061724200 1293985955_thumb.jpg

post-2228-015529100 1293986128_thumb.jpg

post-2228-038608100 1293986260_thumb.jpg

post-2228-033318500 1293986432_thumb.jpg

post-2228-026064600 1293986600_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.