Skocz do zawartości

zbiornik szarej wody


kit

Rekomendowane odpowiedzi

A czy 30 litrów to nie za mało :hmm:

 

To zależy. To tak, jak z budową domu, jeden buduje 130 m, a inny 250 :] bo takie ma "potrzeby".

U mnie jest 50 litrów i uważam, ze jest to optymalna wielkość (zbiornik wody użytkowej też ma tą samą pojemność).

Zdarzało mi się zapomnieć o opróżnieniu przed wyjazdem z kempingu, a to przecież dodatkowe 50 kg :pad:

Odpowietrzeniem jest mały otwór na samej górze jednej z bocznych krawędzi (jednocześnie to otwór przelewowy, gdyby ktoś zapomniał o objętości) ;)

 

No proszę :bravo:

Kolejny przykład na to, że przed zadaniem pytania warto wcześniej poszperać w forumowych tematach  ;) 

A tak mi się wydawało, ze już to kiedyś było.

Teraz trzeba scalić posty z tych dwóch tematów. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przerabiałem ten temat kilka lat wcześniej. Jeździmy w 2 osoby więc 30 l wystarcza i nie przeciążam przyczepy.Z przeróbki jesteśmy bardzo zadowoleni.  Może fotki troszkę pomogą :D

post-2554-0-86194600-1418840205_thumb.jpg

post-2554-0-82060300-1418840227_thumb.jpg

post-2554-0-65407700-1418840253_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jest założony 45 litrowej pojemności zbiornik benzyny ze skody jakiejś plastikowy z przerobionym spustem i też jest gitarra a i dużo taniej wyszło:) - może w te mańkę pójdź Robercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie chciałbym nikogo krytykować, ale muszę uczulić naśladowców - zostawiajcie sobie trochę więcej prześwitu pod przyczepą niż Kolega Zbyszek. Widzę, że wsadził on ładny kawałek pracy w swój zbiornik, ale wisi on bliżej ziemi niż nie jeden mover.

 

Kristofer - drobiazg najbliżej aparatu - to otwór wentylacyjny w podłodze - w Angielkach robili takie prostokątne, jest on zasłonięty osłoną (ładnie widać warstwę dolnej sklejki i styropian). Sam jestem ciekaw co to za pozostałe 2 ustrojstwa bliżej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer - drobiazg najbliżej aparatu - to otwór wentylacyjny w podłodze - w Angielkach robili takie prostokątne, jest on zasłonięty osłoną (ładnie widać warstwę dolnej sklejki i styropian). Sam jestem ciekaw co to za pozostałe 2 ustrojstwa bliżej osi.

 

Dzięki za wyjaśnienie. Ciekawe, co było powodem, że już sam producent przewidywał potrzebę takiego otworu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedzi wszystkim Kolegom :),

Kristofer słuszna uwaga z opcją "szukaj" :) Z przesłanego linku przez Ciebie, wybiorę zbiornik na kólkach, 45 L, pomyślę o stelażu co by go zamontować pod spodem jak sugerujesz, pozostanie mi tylko kwestia monitorowania poziomu zapełnienia tego zbiornika, oczywiście wynik moich prac sporządzę w wersji foto i zamieszczę na forum. Albo zamocuje zbiornik na  coś w rodzaju windy ( jak na kolo zapasowe), stelaz z alu kątowników ( niska waga)albo kupię taki http://allegro.pl/zbiornik-baniak-na-brudna-wode-45-l-i4891940180.htmli będzie stał pod przyczepą ale najpierw miarka w ręce i muszę obadać o ile to będzie wystawać, słusznie napisał Port o prześwicie, biorąc pod uwagę moje wędkowania, teren będzie zróznicowany. Temat zamieszczony przez Kita( dzięki)wyczerpuje wiekszość moich pytań.

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.