Skocz do zawartości

zbiornik szarej wody


kit

Rekomendowane odpowiedzi

zbiornik już dawno pod budka i nawet testy pozytywnie już przeszedł a relacji jeszcze z tworzenia nie zdałem :mlot: a więc już nadrabiam zaległości i przedstawiam mój twór zbiornika na szara wode :-]

 

do zawieszenie wykorzystałem moje stare sanki które kiedyś stworzyłem pod zapasówke i dospawałem tylko odpowiednie mocowanie z kątowników by zbiornik się nie przesuwał A sam zbiornik ostatecznie stworzyłem z kastry budowlanej 90L (odpowiednio dociętej na wysokość) z pokrywą z blachy ocynkowanej Do tego zmieniłem rurki od umywalek na węże spiralne do basenów (działają jako syfon) a spust wody to zwykły wężyk od spłuczki i zawór kulowy :-]

 

wszystko wykonałem w jedno popołudnie a koszt 100zł nie przekroczył :-]

post-1137-0-77894600-1311185191_thumb.jpg

post-1137-0-56306400-1311185247_thumb.jpg

post-1137-0-71687600-1311185298_thumb.jpg

post-1137-0-78298500-1311185429_thumb.jpg

post-1137-0-58307600-1311185472_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój twór ma ponad 40L pojemności i moge sobie spokojnie nawet z pełnym jechać :drive: a szczelny jest w 100% :ok: Testy przeszedł niejednokronie i naprawde spisał sie świetnie :-] polecam wszystkim którzy wybierają się na objazdówki lub planują noclegi podczas podróży :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szczelny jak nie ma pokrywki :hehe: jak ruszysz z napełnionym tylko do połowy to zalejesz podłogę, przecież to tylko miska ,mało tego woda będzie parowała w górę powodując nieuchronne niszczenie podłogi , chyba,że masz pokrywkę cfaniaczek.gif

 

edit oglądałem tylko obrazki :mlot: po przeczytaniu wiem ,że jednak masz pokrywkę , skleiłeś to jakoś ?

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie dopisałem że powyższe fotki nie przedstawiają w pełni ukończonego "dzieła" :mlot: tylko wersje podczas prac :bzik: Końcowo oczywiście konstrukcja w farbie a wszystkie rurki i pokrywa wklejone na silikon :-]

 

 

PS. jeszcze kilka rzeczy zostało mi do dopieszczenia i jak wszystko wykończe na cacy to wrzuce fotki :-]

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma zdjęć pokrywy tego zbiornika.

 

Ja się dziwie że odciąłęś kołnierz z kastry. Byłaby z niego dobra powierzchnia do przyklejenia i przykręcenia pokrywy. No i przede wszystkim kołnierz usztywnia kastre.

 

Jedyne wytłumaczenie to to, że zbyt wysokie byłby wtedy zbiornik :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś oczywiście wskaźnik poziomu zapełnienia będzie :ok:

 

Gfizyk nie ma co mysleć tylko tworzyć :ok: szybko docenia się posiadanie takiego cuda :-]

 

Cichy właśnie dlatego kołnierz został ścięty by wymiar podpasował :ok: teraz jest zbiornik równy z osią i nie zmiejszył mi się prześwit pod budką :-] zdjecia pokrywy i w pełni ukończonego zbiornika wrzuce tylko na spoko :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek sprawa syfony jest opisana w poście #31 :skromny:

 

a co do adaptacji zbiornika paliwa to niejest to tak prosty sposób jak sie wydaje :bzik: ciężko znaleść odpowiednio płaski zbiornik o odpowiedniej pojemności, nie łatwo też montować w nim rurki itp, no i ze względu na nieregularne kształty ciężko go dobrze zamontować Po wielu przemyśleniach zmieniłem pierwotny pomysł właśnie ze zbiornika paliwa na kastre i uważam to za dobry ruch :ok:

 

a czujnik zapełnienia jest gotowy (foto poniżej) tylko musze znaleść czas by go zamontować a fachmen żeby mi go podłączył :ok: bo taki mam mądry wskaźnik że gdy zbiornik jest pełny to odcina zasilanie pompki wody :-] Ale żeby nie było że się ktoś zaraz czepi to wyjaśniam od razu że można też przestawić tak wskażnik by mimo pełnego zbiornika szarej wody pompka wody chodziła :-]

 

No i tym sposobem chyba ciężko podważyć pomysłowość i wykonanie owego zbiornika :winner: W tym miejscu chiałbym też podziekować Adamowi1988 za jego wkład w to przedsięwzięcie :piwo:

 

edit; upss zapomniałem dodać zdjęcie wskaźnika :bzik:

post-1137-0-20937900-1311279703_thumb.jpg

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego samego czujnika użyłem do zbiornika na wodę. Tylko zamieniłem kolory :-)

Zresztą linkowałem na forum ;-)

 

 

A taki czujniczek idzie kupić gotowy?

To po pieruna ja się tak trudziłem :niewiem::mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.