Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

zbiornik szarej wody

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#31 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6877 postów
  • Telefon:888192516
  • SkądPOZNAŃ
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:BIOD 400TD
  • Holownik:Opel Astra

Napisano 20 lipiec 2011 - 19:14

zbiornik już dawno pod budka i nawet testy pozytywnie już przeszedł a relacji jeszcze z tworzenia nie zdałem :mlot: a więc już nadrabiam zaległości i przedstawiam mój twór zbiornika na szara wode :-]

do zawieszenie wykorzystałem moje stare sanki które kiedyś stworzyłem pod zapasówke i dospawałem tylko odpowiednie mocowanie z kątowników by zbiornik się nie przesuwał A sam zbiornik ostatecznie stworzyłem z kastry budowlanej 90L (odpowiednio dociętej na wysokość) z pokrywą z blachy ocynkowanej Do tego zmieniłem rurki od umywalek na węże spiralne do basenów (działają jako syfon) a spust wody to zwykły wężyk od spłuczki i zawór kulowy :-]

wszystko wykonałem w jedno popołudnie a koszt 100zł nie przekroczył :-]

Załączone miniatury

• P1110641.JPG
  • P1110745.JPG
  • P1110746.JPG
  • P1120828.JPG
  • P1120831.JPG

... przygoda zaczyna się od wyjścia z domu ... bo droga jest równie ważna jak sam cel ...

#32 piotrekbb

piotrekbb

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2700 postów
  • Sprzęt:Brak
  • Model:.
  • Holownik:Jest

Napisano 20 lipiec 2011 - 19:46

Fajne, potrzebuje takie coś ale na ok 20-30l i szczelne, tak aby po postoju mozna było jechac a póżniej zlać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#33 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6877 postów
  • SkądPOZNAŃ

Napisano 20 lipiec 2011 - 19:55

mój twór ma ponad 40L pojemności i moge sobie spokojnie nawet z pełnym jechać :drive: a szczelny jest w 100% :ok: Testy przeszedł niejednokronie i naprawde spisał sie świetnie :-] polecam wszystkim którzy wybierają się na objazdówki lub planują noclegi podczas podróży :ok:

... przygoda zaczyna się od wyjścia z domu ... bo droga jest równie ważna jak sam cel ...

#34 piotrekbb

piotrekbb

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2700 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 20:42

jak szczelny jak nie ma pokrywki :hehe: jak ruszysz z napełnionym tylko do połowy to zalejesz podłogę, przecież to tylko miska ,mało tego woda będzie parowała w górę powodując nieuchronne niszczenie podłogi , chyba,że masz pokrywkę Dołączona grafika

edit oglądałem tylko obrazki :mlot: po przeczytaniu wiem ,że jednak masz pokrywkę , skleiłeś to jakoś ?

Użytkownik piotrekbb edytował ten post 20 lipiec 2011 - 20:46

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#35 Tomii

Tomii

• Administracja
  • 7738 postów
  • Skądpowiat wołomin
  • Model:Adria 380 TQ
  • Holownik:Opel Astra G

Napisano 20 lipiec 2011 - 20:45

zbiornik ostatecznie stworzyłem z kastry budowlanej 90L (odpowiednio dociętej na wysokość) z pokrywą z blachy ocynkowanej

#36 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6877 postów
  • SkądPOZNAŃ

Napisano 20 lipiec 2011 - 20:54

oj nie dopisałem że powyższe fotki nie przedstawiają w pełni ukończonego "dzieła" :mlot: tylko wersje podczas prac :bzik: Końcowo oczywiście konstrukcja w farbie a wszystkie rurki i pokrywa wklejone na silikon :-]

PS. jeszcze kilka rzeczy zostało mi do dopieszczenia i jak wszystko wykończe na cacy to wrzuce fotki :-]

Użytkownik kit edytował ten post 20 lipiec 2011 - 20:56

#37 Adam1988

Adam1988

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 584 postów
  • Telefon:506 909 083
  • Model:Chateau Cantara 908
  • Holownik:Fiat Scudo 1.9TD ... micro (...?..)

Napisano 21 lipiec 2011 - 08:06

A wskaźnik poziomu napełnienia będzie?? :niewiem:

:bevil: ja za tydzien ruszam z montażem mojego zbiornika, Bawaria tuż tuż :bevil:
To możliwość spelnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące...

#38 gfizyk

gfizyk

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6955 postów
  • Telefon:jabłuszko
  • SkądLUBELSZCZYZNA
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:LMC 6400 Lord Liberty / Fiat Ducato

Napisano 21 lipiec 2011 - 09:42

Cytam i się zastanawiam ....może też coś wymyślę ... :-)

pozdrawiam
Grzesiek                                                                                    

Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom - rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom

"Ballada o trzęsących się portkach" K.I. Gałczyński

#39 cichy

cichy

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 626 postów
  • Telefon:885 880 131
  • SkądLubin
  • Model:Dethleffs Camper 510 DB
  • Holownik:SAAB 9-5

Napisano 21 lipiec 2011 - 11:49

Szkoda że nie ma zdjęć pokrywy tego zbiornika.

Ja się dziwie że odciąłęś kołnierz z kastry. Byłaby z niego dobra powierzchnia do przyklejenia i przykręcenia pokrywy. No i przede wszystkim kołnierz usztywnia kastre.

Jedyne wytłumaczenie to to, że zbyt wysokie byłby wtedy zbiornik :niewiem:

#40 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6877 postów
  • SkądPOZNAŃ

Napisano 21 lipiec 2011 - 15:42

Adaś oczywiście wskaźnik poziomu zapełnienia będzie :ok:

Gfizyk nie ma co mysleć tylko tworzyć :ok: szybko docenia się posiadanie takiego cuda :-]

Cichy właśnie dlatego kołnierz został ścięty by wymiar podpasował :ok: teraz jest zbiornik równy z osią i nie zmiejszył mi się prześwit pod budką :-] zdjecia pokrywy i w pełni ukończonego zbiornika wrzuce tylko na spoko :bzik:

#41 piotrekbb

piotrekbb

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2700 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 17:06

a syfon jakis masz? , teraz jak tak mysle to będze szukał uzywanego zbiornika paliwa z samochodu -szczelny płaski i z obejmami.
czujnik zapełnienia pewnie zrobisz taki,że jak wyleje brodzikiem to będzie znak- trzeba zlać ;)

#42 maciej_p

maciej_p

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 157 postów
  • SkądSopot
  • Model:Knaus Sudwind 550
  • Holownik:Superb TDI

Napisano 21 lipiec 2011 - 21:20

czujnik zapełnienia pewnie zrobisz taki,że jak wyleje brodzikiem to będzie znak- trzeba zlać ;)

Ja mam taki czujnik i dziala OK:
http://archiwumalleg...1448058444.html
--
Pozdrawiam
Maciej

#43 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6877 postów
  • SkądPOZNAŃ

Napisano 21 lipiec 2011 - 21:21

Piotrek sprawa syfony jest opisana w poście #31 :skromny:

a co do adaptacji zbiornika paliwa to niejest to tak prosty sposób jak sie wydaje :bzik: ciężko znaleść odpowiednio płaski zbiornik o odpowiedniej pojemności, nie łatwo też montować w nim rurki itp, no i ze względu na nieregularne kształty ciężko go dobrze zamontować Po wielu przemyśleniach zmieniłem pierwotny pomysł właśnie ze zbiornika paliwa na kastre i uważam to za dobry ruch :ok:

a czujnik zapełnienia jest gotowy (foto poniżej) tylko musze znaleść czas by go zamontować a fachmen żeby mi go podłączył :ok: bo taki mam mądry wskaźnik że gdy zbiornik jest pełny to odcina zasilanie pompki wody :-] Ale żeby nie było że się ktoś zaraz czepi to wyjaśniam od razu że można też przestawić tak wskażnik by mimo pełnego zbiornika szarej wody pompka wody chodziła :-]

No i tym sposobem chyba ciężko podważyć pomysłowość i wykonanie owego zbiornika :winner: W tym miejscu chiałbym też podziekować Adamowi1988 za jego wkład w to przedsięwzięcie :piwo:

edit; upss zapomniałem dodać zdjęcie wskaźnika :bzik:

Załączone miniatury

• Zdjęcie0101.jpg

Użytkownik kit edytował ten post 21 lipiec 2011 - 21:22

#44 gfizyk

gfizyk

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6955 postów
  • Telefon:jabłuszko
  • SkądLUBELSZCZYZNA
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:LMC 6400 Lord Liberty / Fiat Ducato

Napisano 21 lipiec 2011 - 22:03

Ja takiego samego czujnika użyłem do zbiornika na wodę. Tylko zamieniłem kolory :-)
Zresztą linkowałem na forum ;-)

pozdrawiam
Grzesiek                                                                                    

Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom - rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom

"Ballada o trzęsących się portkach" K.I. Gałczyński

#45 Adam1988

Adam1988

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 584 postów
  • Telefon:506 909 083
  • Model:Chateau Cantara 908
  • Holownik:Fiat Scudo 1.9TD ... micro (...?..)

Napisano 21 lipiec 2011 - 22:10

Ja takiego samego czujnika użyłem do zbiornika na wodę. Tylko zamieniłem kolory :-)
Zresztą linkowałem na forum ;-)

A taki czujniczek idzie kupić gotowy?
To po pieruna ja się tak trudziłem :niewiem: :mlot:
To możliwość spelnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych